Volkswagen Golf MK5

Awatar użytkownika
By sopel_95 -  03 paź 2013, 17:29
 mazowieckie
#107362
Ostatnio zauważyłem, że silnik przestaje nierówno pracować po wciśnięciu sprzęgła :shock: ale za to pojawia się inny dźwięk, takie cichutkie pukanie. Czyżby dwumasa robiła papa ?? Nie brałem jej pod uwagę, bo objawy były chwilowe.
Awatar użytkownika
By sopel_95 -  03 paź 2013, 20:28
 mazowieckie
#107376
To ciągle te same objawy, z EGR'em jeszcze nic nie robiłem, ale zauważyłem, że EGR uspokaja się po jednym dodaniu gazu, wartości spadają do takich jakie powinny być, a motor dalej pracuje nierówno, wcisnąłem sprzęgło i się uspokoił, puściłem znowu zaczął nierówno pracować. Dwumasa pewnie, dzisiaj wstawiłem auto do mechanika zobaczymy co powie, a co do lekkiego pukania przy wciśniętym sprzęgle to pewnie łożysko oporowe.

Edit:
Dzisiaj mechanik potwierdził, koło dwumasowe jest do wymiany. I teraz mam dylemat jednomas g60 lub to co było wcześniej, mechanik mówi, że byłby raczej za dwumasem, ja z kolei wolałbym jednomas.
By Sylwestro -  04 paź 2013, 19:27
 -------
#107426
sopel_95 pisze: Dzisiaj mechanik potwierdził, koło dwumasowe jest do wymiany. I teraz mam dylemat jednomas g60 lub to co było wcześniej, mechanik mówi, że byłby raczej za dwumasem, ja z kolei wolałbym jednomas.
Wkładaj Jednomas G60 nie bedziesz żałował mi też różni mechanicy mowili ze skrzynia padnie itp itd a już ponad 20 tys km zrobiłem na sprzegle G60 i nic sie nie dzieje.
Awatar użytkownika
By grejf -  19 paź 2013, 21:15
 mazowieckie
#108812
egr się zawsze uspokoi po dodaniu gazu bo go wówczas otwiera zzawór i motor dostaje tylko czyste powietrze...

spróbuj go wyczyścić najpierw, nic nie kosztuje
może się przycina od syfu...lub jest tak nie drożny że jak się zrrobi egr na OFF na jałowym nie dostaje prawie powietrza i go dusi...

a nie widzisz tego w BSach 003 bo obroty są wyższe i powietrza więcej...

jak zaślepisz egr'a to musisz go wyciąć z mapy inaczej check engine.

możesz tez styki na pompkach wyczyścic i podgiąć blaszki... asekuracyjnie.
Awatar użytkownika
By grejf -  21 paź 2013, 20:56
 mazowieckie
#109050
to galante, ja po wymianie musiałem odpowietrzyć z 2x sprzęgło i troche poregulować przy cięgnach zeby było masło.
tyle że ja mam 6 BQM i okładzine kavlarową :D
pozdr
Awatar użytkownika
By sopel_95 -  22 paź 2013, 19:21
 mazowieckie
#109147
Wnioskując po Twoich danych silnika, pewnie masz ponad 150 kucyków w Golficzy, dlatego kevlar spełni swój obowiązek :D
Ja w tej chwili mam 105 kucyków :lol:, niedługo może będzie wirus, więc to co założyłem wystarczy spokojnie.