Volkswagen Golf MK5

Awatar użytkownika
By gryzli36 -  20 sty 2014, 12:24
 kujawsko-pomorskie
#116770
Szukałem na forach ale nie mogę znaleźć jednosnacznej informacji jak usunąć poniższe błędy ze sterowników.

W ostatnim błędzie zapisana jest data i przaebieg, przebieg prawidłowy ale data błędna bo auto z roku 2008/9. Czy można to jakoś ustawić?

Z góry dziękuje za każdą chęć pomocy.

Address 16: Steering wheel Labels: 1K0-953-549-MY8.lbl
Part No SW: 1K0 953 549 BP HW: 1K0 953 549 BP

4 Faults Found:
00576 - Terminal 15
012 - Electrical Fault in Circuit - Intermittent
00883 - Ignition Switch (D) Terminal S
012 - Electrical Fault in Circuit - Intermittent
00884 - Ignition Switch (D) Terminal X
012 - Electrical Fault in Circuit - Intermittent
01744 - Ignition Switch Terminal P (D)
012 - Electrical Fault in Circuit - Intermittent

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Component: ClimatronicPQ35 130 1213

1 Fault Found:
00716 - Air recirculation Flap Positioning Motor (V113)
000 - - - Intermittent

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------


01520 - Rain and Light Recognition Sensor (G397)
004 - No Signal/Communication - Intermittent
Freeze Frame:
Fault Status: 00100100
Fault Priority: 2
Fault Frequency: 3
Reset counter: 123
Mileage: 116148 km
Time Indication: 0
Date: 2005.09.13
Time: 31:63:63
Awatar użytkownika
By Dexter23pl -  28 sty 2014, 23:14
 śląskie
#118265
x,d,s to styki stacyjki. być może jest uszkodzony przełącznik w stacyjce lub kostka nie styka w module pod kierownicą.

v113 to silniczek klimatronika nawiewu. być może wystarczy zrobic nastawy podstawowe, reset klimy.

rain sensor to problem z czujnikiem swiatła/deszczu. jest montowany w stopce lusterka wstecznego. jesli masz lusterko fotochrom to albo spalony bezpiecznik lub uszkodzony tes czujnik.
Jesli niemasz takiego lusterka to czujnika też nie będzie. wtedy wychodzić będzie że masz tylko zakodowany czujnik w bordnezie ale takowego nie ma i dlatego wywala błąd.
Awatar użytkownika
By gryzli36 -  28 sty 2014, 23:21
 kujawsko-pomorskie
#118268
jak sprawdzić czy czujnik deszczu jest uszkodzony? sensor świateł działa napewno bo mam włączone światła dzienne i elegancko działa.

Gdzie szukać bezpiecznika sensora deszczu?


Stacyjka też działa normalnie, te błędy mam już z rok i nic się nie dzieje ze stacyjką, dużo pracy dostać się do tego modułu?
Awatar użytkownika
By Dexter23pl -  28 sty 2014, 23:37
 śląskie
#118269
Jesli sensor działa na deszcz i na dzień/noc to jest ok.
bezpiecznik od niego to koło kierownicy nr17 5A

co do wtyczki stacyjki to jest trochę rozbierania.
Nie jestem pewnien czy na pewno trzeba zdejmować kierownicę, potem zdemontować należy obudowe kolumny kierowniczej i dopiero sie do niego dostanie.
http://touranklub.pl/forum/viewtopic.ph ... hlight=mfa" onclick="window.open(this.href);return false;

a nieda tych błędów nawet na jakiś czas skasowac?
może masz coś źle zakodowane ? w bordnezie.
Jesli masz możliwośc to wklej tu swoje kodowanie central elektric 09 oraz napisz jakiego masz borda lub wklej loga z autoscanu.

v113 to jeden z silniczków obiegu zamkniętego.
Aby sie do niego dobrać nalezy odkręcić schowek pasażera .
Awatar użytkownika
By gryzli36 -  28 sty 2014, 23:47
 kujawsko-pomorskie
#118271
Zrobi się trochę cieplej dobiorę się do tego sterownika stacyjki i zobaczę czy dobrze podpięty zdejmę schowek i sprawdzę ten silniczek, jutro sprawdzę bezpieczniki, poszukam jak zrobić adaptację klimy.

Co do sensora deszczu to manetka wycieraczek podczas jazdy ustawiona na 1, wycieraczki działały, ręcznie też mogłem ustawiać częstotliwość wycierania szyby, ale czy działa sensor deszczu zacząłem się zastanawiać. Czy sensor deszczu sam powinien dostosować częstotliwość przy większych opadach deszczu?

A tak w ogóle miałem takie zdarzenie że auto samo otwierało mi szyby na parkingu, tak z 15 minut po zamknięciu i chyba po tym pojawił się błąd sensora deszczu, bo wcześniej go nie było. Teraz już się uspokoiło. Nie wiem czy to istotne ale w samochodzie też mam włączoną funkcję rain closing ale ona nie działa.

Jestem po testach, błąd czujnika deszczu nadal jest ale jak poleje wodą na szybę to wycieraczki reagują. Bezpieczniki ok.

Pozdro
Awatar użytkownika
By Dexter23pl -  29 sty 2014, 13:16
 śląskie
#118347
A błędy stacyjki nadal się pojawiają?
Jak pojawia się od czujnika deszczu co jakiś czas błąd to albo żle wpięta wtyczka w podstawie tego czujnika w obudowie lustarka lub w bordzie należało by sprawdzic. najlepiej to obydwie odłączyć i podłączyć na nowo. Moż etylko coś nie styka.
lub czujnik uszkodzony.
A jaki masz czujnik? bo sa dwa rodzaje.
http://vwgolfv.pl/viewtopic.php?f=52&t=5174" onclick="window.open(this.href);return false;
Czujnik powinien reagowac na intensywnośc opadów
#122687
Witaj,
Co do błędów stacyjki to mogą występować i sie powtażać jeżeli masz zainstalowane dodatkowe odcięcie zapłonu.
natomiast kodowanie klimy to jak masz VCDS to tu masz dokładną instrukcje.
Basic Settings
"Wykonaj "test", klapy i nawiewy będą sobie chodzić,po chwili kliknij next.
Basic settings(04),blok 001 - zaczekaj aż wszystkie wartości zejdą do zera
Adaptację 10 Chanel 00 [Test] > [Save] - (czyli przywróć ustawienia fabryczne)
pamiętaj, żeby najpierw pokasować wszystkie błędy ,do testu tylko zapłon,
po teście pojawi się błąd niewłączonej sprężarki(silnik stoi),należy go skasować."