Volkswagen Golf MK5

Ciekawe miejsca, planowanie trasy, kontrole radarowe, ostrzeżenia
By TotenKopf -  28 mar 2011, 21:40
 -------
#40662
Alfa Romeo 159 jak pisano w prasie nie mogła być wykorzystana w pracy policji ze względu na brak homologacji na zainstalowane w niej urządzenia radarowe.
Od 11 lutego 2011 mają już wszystkie homologacje. Wczoraj widziałem jedno takie na trasie Bydgoszcz- Gdańsk. Czyli jeżdżą. Robi wrażenie. W ubiegłym tygodniu 5 Alf już trafiło do warsztatów z powodu drobnych usterek. Ale są i grubsze jaja:
Funkcjonariusze jeżdżący nowymi Alfami nie kryją obaw. - Po przekroczeniu prędkości 60 km/h z kół zaczyna się dobywać metaliczny dźwięk, jakby ucierały się śruby trzymające koła. Nawet co 400 km dokręcamy felgi – przyznał dziennikowi oficer z KWP w Kielcach.
:mrgreen: Komedia.

Poza tym nie jest dobrze :|

MAZURY:
Od lutego 2011 12 nowych nieoznakowanych Superbów 3.6 FSI z napędem 4×4- silnik V6 260 KM; 0-100 km/h w 6,5 sek.; V max. 250 km/h.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Auta dostały: Olsztyn, Elbląg, Braniewo, Ełk, Iława, Nidzica, Ostróda, Pisz i Szczytno.

Zapamiętajcie numery chociaż tych 4 sztuk ;) hyhy Więcej numerów na fotach nie znalazłem.

Aha a na jesieni dostali jeszcze 6 sztuk Lanci Delta 190 KM, 1.9 Twinturbo MultiJet turbodiesel, 400 Nm, 0-100km/h w 7,9 sek., V max. 222 km/h
Obrazek
BIAŁYSTOK:
Od marca 2011 14 nieoznakowanych MEGANE (130KM), 2 ople INSIGNIA (260KM)
Obrazek

SIEDLCE
Od lutego 2011 PASSAT CC 2,0 TSI, 200 KM. 0-100 km/h w 7,3 sek.; V max. 237 km/h
Obrazek
Obrazek

Jak dla mnie debilizm. Z jednej strony mówi się, że inwestuje się w ten sprzęt, który "przynosi pieniądze" a taki samochód podobno spłaca się nawet w ciągu 2 miesięcy :shock: ale z drugiej strony wg danych KGP
38 radiowozów stoi w tej chwili i czeka na naprawy bo nie ma pieniędzy. :twisted:
Przebiegi po 50 tys.km i stoją na parkingach miesiącami.
Ostatnio zmieniony 28 mar 2011, 21:56 przez TotenKopf, łącznie zmieniany 1 raz.
By chomik -  28 mar 2011, 23:31
 warmińsko-mazurskie
#40678
TotenKopf pisze:Sens posiadania przez policję nieoznakowanych aut ze zbyt dużą mocą:

http://www.youtube.com/watch?v=GfD6kc36 ... r_embedded

Dobrze, że nikogo nie zabili a raczej, że to ich ambicja nikogo nie zabiła. I kto tu nie ma wyobraźni?
Mało brakowało, o ile dobrze pamiętam to uderzyli a jakąś fabie którą jechało małżeństwo.
Kierowca BMW ponoć 17lat :roll:

Jak dla mnie głupota gonić za wszelką cenę i nie pomyśleć o innych użytkownikach dróg.
By Jedi -  29 mar 2011, 0:14
 -------
#40679
zawsze irytuje się jak czytam coś takiego, w tym kraju na wszystko inne brakuje pieniędzy, tylko na radary i samochody dla policji zawsze jakoś pieniądze są, ale my niestety możemy sobie tylko podyskutować i tak to nic nie zmieni.
Awatar użytkownika
By malydaras -  29 mar 2011, 20:30
 mazowieckie
#40741
Jedi pisze:zawsze irytuje się jak czytam coś takiego, w tym kraju na wszystko inne brakuje pieniędzy, tylko na radary i samochody dla policji zawsze jakoś pieniądze są.
Prawdziwy sens takich zakupów zawiera się w słowie 'przetarg' :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:.
A dlaczego nie ma na naprawy i paliwo? Bo zakupy aut robione są centralnie a koszty eksploatacji zostają lokalne :wink:.
Awatar użytkownika
By Forest -  29 mar 2011, 22:07
 wielkopolskie
#40753
Ja jestem tego zdania, że policjant też człowiek, błąd popełnia, ale żeby za wszelką cenę ścigać i narażać innych uczestników, przecież radiowóz to nie formuła to prawie seryjne auto, nie ma slików, gwinta -50mm i klatki, więc fizyka bardzo podobna. Z drugiej strony we Włoszech też rozwalają radiowozy i to pokroju Lambo, więc nie jest chyba najgorzej :D
Awatar użytkownika
By Mettenoos -  02 maja 2011, 19:41
 pomorskie
#43408
w ramach ciekawostki napiszę, że Alfa Romeo spala w cyklu miejskim 20 litrów Pb :shock: zastanawiają się teraz czy reklamować czy ten typ tak ma :lol: a producent w specyfikacji pisał o 8-9 litrach w cyklu miejskim
By speedbass -  02 maja 2011, 21:02
 pomorskie
#43418
mettenos pisze:w ramach ciekawostki napiszę, że Alfa Romeo spala w cyklu miejskim 20 litrów Pb :shock: zastanawiają się teraz czy reklamować czy ten typ tak ma :lol: a producent w specyfikacji pisał o 8-9 litrach w cyklu miejskim
na bucie jak gonią czy przyśpieszają ciągle i skaczą z pasa na pas za kimś tak może być
stoją zimny gonią silnik za kimś itd
8-9 w benzynie przy tej mocy to na trasie z głaskaniem pedału i bez korków chyba
albo specyfikacja lipna albo naiwność
8-9 w mieście to chyba 1.5 benzyna bez turbo i to w lżejszej budzie
Awatar użytkownika
By Forest -  02 maja 2011, 21:13
 wielkopolskie
#43419
Coś jest nie tak skoro myślą o reklamacji, przecież mają porównanie ze Skodami, Passatami i Vectrami, które też mają szybkie piece pod maską. Gonitwa za piratem zazwyczaj nie trwa długo więc te skoki, hamowania itd o których piszesz nie mogą mieć aż takiego wpływu na ogólnie średnie spalanie ;)
By speedbass -  02 maja 2011, 21:28
 pomorskie
#43423
Forest pisze:Coś jest nie tak skoro myślą o reklamacji, przecież mają porównanie ze Skodami, Passatami i Vectrami, które też mają szybkie piece pod maską. Gonitwa za piratem zazwyczaj nie trwa długo więc te skoki, hamowania itd o których piszesz nie mogą mieć aż takiego wpływu na ogólnie średnie spalanie ;)
już i reklamowali koła zimowe z dystansami :wink:
problemy z homologacją radarów też były
ogólnie mogli wziąć skody czy ople może byłoby lepiej
Awatar użytkownika
By Forest -  02 maja 2011, 21:33
 wielkopolskie
#43424
Wiem wiem znam historie tych aut. Ogólnie jak zwykle znowu ktoś na przetargu na te radiowozu musiał zarobić. Nie wierzę, że w cywilnych Alfach 159 odkręcają się koła...