Volkswagen Golf MK5

Ciekawe miejsca, planowanie trasy, kontrole radarowe, ostrzeżenia
Awatar użytkownika
By Forest -  09 cze 2010, 11:06
 wielkopolskie
#26222
Witam. Dzisiaj późnym wieczorem wyjeżdżam do Niemiec po autko. Jest on dość daleko, według nawigacji dokładnie 791 km a miejscowość to Mülheim an der Ruhr, czyli północno-zachodnie Niemcy.

Moje pytanie brzmi. Jaką trasę najlepiej obrać. Nie ukrywam, że najlepiej było by jechać autobanem.
AutoMapa obrała mi taki kurs jak na zdjęciu poniżej.

Obrazek

Ktoś tędy jechał niedawno? Czy to dobra trasa, nie tworzą się korki? Nie ma remontów lub innych niespodzianek?
By Jedi -  09 cze 2010, 13:27
 -------
#26228
jechałem kilka razy tą trasą, ale ostatnio nie miałem okazji. Dużo też zależy od dnia, kiedyś w niedziele z Hannoveru do granicy miałem średnią 199km/h, autostrada była prawie pusta, w tygodniu zazwyczaj jest gorzej, ale wydaje mi się, że ta trasa jest lepsza niż te, które biegną poniżej, jedynie to Berliner Ring jest zazwyczaj zatłoczony i są na nim ograniczenia. Ja bym na Twoim miejscu jechał właśnie tą trasą, wydaje mi się, że nie ma sensu kombinować z inną.
Awatar użytkownika
By krz_p -  09 cze 2010, 16:31
 wielkopolskie
#26234
od granicy do ringu są praktycznie przez cały czas ograniczenia do 120km/h
warto ich przestrzegać, a już szczególnie w miejscach gdzie są roboty drogowe
jesteś z Leszna, w PL wybierz taką trasę aby na drogę do granicy wyjechać jak najbliżej granicy, bo odcinek od końca autostrady do granicy się fatalnie jedzie, obecnie w wielu miejscach z powodu budowy autostrady są prowadzone roboty i powstają korki
By Hulaj -  09 cze 2010, 19:22
 mazowieckie
#26243
krz_p pisze:od granicy do ringu są praktycznie przez cały czas ograniczenia do 120km/h
warto ich przestrzegać, a już szczególnie w miejscach gdzie są roboty drogowe
jesteś z Leszna, w PL wybierz taką trasę aby na drogę do granicy wyjechać jak najbliżej granicy, bo odcinek od końca autostrady do granicy się fatalnie jedzie, obecnie w wielu miejscach z powodu budowy autostrady są prowadzone roboty i powstają korki
Racja, dojazd do granicy był przejeb... ale przekonałem się o tym dopiero jak wracałem, bo jak jechałem do Hannoveru to był pogrzeb Lecha i było pusto. Na ringu był dzwon i wszystko stało, ale po drugiej stronie ;) no ale tego nie przewidzisz.
Awatar użytkownika
By team-am -  09 cze 2010, 20:43
 łódzkie
#26249
Wszystko zalezy od godzin w jakich bedziesz jechac. Ogolnie w godz szczytu przy kazdym wiekszym miescie robi sie ciasno, nie trudno o dzwon i częsty u nich ształ ;) Na calym odcinku najwieksze prawdopodobieństwo korka jest pod Hannoverem dokladnie na Porta Westfalika ;)
Awatar użytkownika
By Tadek -  09 cze 2010, 21:44
 zachodniopomorskie
#26254
2 tyg temu jechałem 2ką na Holandię z reszta jak zawsze 2 ką i dziękuje bardzo jechać w ciągu dnia. Korki sie robią zawsze w tych samyc miejscach (dokładnie nie powiem jakie to miejsce) jak jest jakiś wypadek to na pewno godzina stania. aha no i prawie nigdy nie przestrzegam przepisów, zawsze jadę tyle ile mi sie podoba. i nigdy w Niemczech nie zapłaciłem mandatu za prędkość, a narobiłem od groma km po Niemczech.
Awatar użytkownika
By Dawid__B2 -  10 cze 2010, 15:32
 wielkopolskie
#26273
Tadek pisze:aha no i prawie nigdy nie przestrzegam przepisów, zawsze jadę tyle ile mi sie podoba. i nigdy w Niemczech nie zapłaciłem mandatu za prędkość, a narobiłem od groma km po Niemczech.
To sie ciesz, ja na ograniczeniu do 80km/h jechalem 165km/h i nagle nieoznakowane nowe BMW serii 5. I niespodzianka, 1200zl trzeba bylo wydac na miejscu plus miesieczny zakaz prowadzenia pojazdow po terytorium niemiec:/
Na szczescie policjant pomylil sie o 10km/h i odjal 10km/h wiec nie bylo zle, jakby wszystko dokladnie policzyl to wg ich taryfikatora wyszlo by ponad 600€ :oops: . doszly pasy, jechanie caly czas lewym pasem i troche tego € naliczyli :x
By jurgeen -  10 cze 2010, 22:31
 pomorskie
#26298
Do założyciela tematu - jesteś pewien, że chcesz jechać taki kawał w ciemno po auto, które widziałeś tylko na zdjęciach? Wybierz sobie chociaż po drodze jeszcze ze 3 "zapasowe" egzemplarze...