Volkswagen Golf MK5

Ciekawe miejsca, planowanie trasy, kontrole radarowe, ostrzeżenia
Awatar użytkownika
By unseen -  04 maja 2016, 4:40
 śląskie
#226838
Tyson pisze:
unseen pisze:Kuba przecież nie wjechał przed niego i wpierniczył hamulec do oporu tylko stopniowo go zwalniał może do 10 km/h na odcinku 500m
A Wy już jakieś swoje interpretacje jak co komu pasuje . Wyczyścić ze dwie strony i będzie po problemie!
Czy Ty widziałeś co się z tyłu działo? TIR z 90 potrzebuje sporo drogi do zatrzymania.
Kierowca BMW zachował się jak skończony idiota, bo stworzył niepotrzebne zagrożenie na drodze.
Chciał pokazać swoją wyższość, że jedzie BMW? :bad:
obejrzałem dokładnie i o jakich 500m mówisz? patrząc na słupki to wychodzi 120-150m aż do momentu gdy idiota z BMW wysiadł, czyli zatrzymał się do zera.
Czy ja pisze o przypadku z filmiku ?
Awatar użytkownika
By Tyson -  04 maja 2016, 4:59
 mazowieckie
#226839
Forest (Kuba) wrzuca filmik, a Ty zaraz umieszczasz swój wpis...
Dla mnie to ewidentny komentarz filmu.
Awatar użytkownika
By paku -  04 maja 2016, 8:59
 małopolskie
#226846
A-R-T-U-R pisze:Dzisiaj podczas takiego manewru wyprzedzania tez mi jeden zaczal swiatlami migac...
Jade sobie A4 na tempomacie ustawionym na 130 (odcinek bez pasa awaryjnego wiec ograniczenia do 110), wyprzedzam lewym pasem a gosc za mna po swiatlach. Na co ja mu uprzejmie pokazalem ogolnoswiatowy znak milosci i pokoju w postaci srodkowego palca, dokonczylem manewr nie przyspieszajac ani specjalnie nie zwalniajac tylko jadac swoje 130.
I tyle w temacie
Ja bym zwolnił do tych 110, niech się uczy jeden z drugim.

Wysłane z mojego HTC One M8s przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
By A-R-T-U-R -  04 maja 2016, 9:21
 dolnośląskie
#226849
paku pisze:
A-R-T-U-R pisze:Dzisiaj podczas takiego manewru wyprzedzania tez mi jeden zaczal swiatlami migac...
Jade sobie A4 na tempomacie ustawionym na 130 (odcinek bez pasa awaryjnego wiec ograniczenia do 110), wyprzedzam lewym pasem a gosc za mna po swiatlach. Na co ja mu uprzejmie pokazalem ogolnoswiatowy znak milosci i pokoju w postaci srodkowego palca, dokonczylem manewr nie przyspieszajac ani specjalnie nie zwalniajac tylko jadac swoje 130.
I tyle w temacie
Ja bym zwolnił do tych 110, niech się uczy jeden z drugim.

Wysłane z mojego HTC One M8s przy użyciu Tapatalka
szkoda czasu i hamulców :laugh:
aczkolwiek troche offtopem pojade :oczko:
trasa ok 530km w 5h i 10min bez zbytniego pospiechu :cool:
Awatar użytkownika
By Forest -  04 maja 2016, 18:38
 wielkopolskie
#226901
Mnie też wkurzają tacy mrugacze. Widzi, że jeszcze wyprzedzasz i nie masz gdzie zjechać a Ci mruga...
Co innego tacy to kilometrami jadą lewym pasem... na takich to ja walę długimi :D
Awatar użytkownika
By piotrek-0404 -  06 maja 2016, 8:56
 podlaskie
#227078
maverick pisze:Taa,a kazdy kto mádry jedzie i miga swiatlami,zeby cholota sie rozstápila
Arystokraci szos,hehehe.
odświeżę kotleta, mowisz ze arystokraci i hołota? Nie wrzucaj wszystkich do jednego wora. Mam rozumieć, że jak zmienisz na lewy pas na ekspresówce kiedy jadę szybciej (również lewym pasem) to jeszcze Ci nie pasuje ze nim jadę i mrugnę przykładowo dwa razy (ostrzegając) byś zjechał czy gwałtownie nie wyjechał mi przed maskę? W dodatku takie hamowanie na przekór, uważasz za coś w porządku? nawet komuś kto może równie dobrze za mną jechać większą prędkością? f*ck logic :wall:
Bądźmy ludźmi, nie każdy ma czas jechać przepisowo 110kmh, zeby kazdy mial tak jezdzic to korki na drogach byłyby niesamowite...
Awatar użytkownika
By A-R-T-U-R -  06 maja 2016, 10:52
 dolnośląskie
#227082
piotrek-0404 pisze: Bądźmy ludźmi, nie każdy ma czas jechać przepisowo 110kmh, zeby kazdy mial tak jezdzic to korki na drogach byłyby niesamowite...
to niech sobie helikopter qpi albo samolotem lata

jeśli ktoś wyprzedza, wymija, nazwij to jak chcesz lewym pasem to mruganie światłami to przejaw głupoty i braku kultury. Takich ludzi trzeba tępić.
lewy pas służy do wyprzedzania a nie do jazdy nim przez 500km bo się nie chce kierownica ruszyć w prawa stronę i jedzie się deczko szybciej niż pozostali uczestnicy ruchu.
wyprzedziłeś, ominąłeś, wyminąłeś to kierunek w prawo i spadasz na prawy aby ktoś szybszy od Ciebie mógł wykonać ten sam manewr względem Ciebie
By maverick -  06 maja 2016, 17:33
 lubelskie
#227113
piotrek-0404 pisze:
maverick pisze:Taa,a kazdy kto mádry jedzie i miga swiatlami,zeby cholota sie rozstápila
Arystokraci szos,hehehe.
odświeżę kotleta, mowisz ze arystokraci i hołota? Nie wrzucaj wszystkich do jednego wora. Mam rozumieć, że jak zmienisz na lewy pas na ekspresówce kiedy jadę szybciej (również lewym pasem) to jeszcze Ci nie pasuje ze nim jadę i mrugnę przykładowo dwa razy (ostrzegając) byś zjechał czy gwałtownie nie wyjechał mi przed maskę? W dodatku takie hamowanie na przekór, uważasz za coś w porządku? nawet komuś kto może równie dobrze za mną jechać większą prędkością? f*ck logic :wall:
Bądźmy ludźmi, nie każdy ma czas jechać przepisowo 110kmh, zeby kazdy mial tak jezdzic to korki na drogach byłyby niesamowite...
Wiec jak chce zmienic pas,to musze najpierw 5 razy sprawdzic,czy jakis szybki i wsciekly nie nadjezdza?
Hehehe,dobre.Ja zmieniam pas na lewy,wtedy kiedy zachodzi taka potrzeba,a po wyprzedzeniu wracam z powrotem tam gdzie bylem.
Jesli ty jedziesz duuzo szybciej i jestes za mná (czyt. z tylu),to musisz liczyc sie z ryzykiem,ze kto moze wyjechac i to twoje zmartwienie zeby bylo bezpiecznie.
I naprawde nie robisz mi zadnej laski ani przyslugi migajac na mnie.
Miganie i poganianie to poprostu chamstwo godne dresa w ospoilerowanej calibrze.
Ktos sobie zalozy czypa z allegro i mysli, ze jak ma milion koni pod maská,to bedzie na wszystkich migal i ostrzegal,ze nadjezdza.
Zenada.
Zresztá,jak takie pedziwiatry jestescie i moc az kipi,to jaki to problem troche zwolnic,a potem w ulamku sekundy znowu przyspieszyc do tych 300km/h?
By karolg -  06 maja 2016, 17:48
 spoza Polski
#227114
Kiedyś na A1 mrugałem komuś kto mnie wyprzedził i nie zjechał od razu na prawy pas mimo ze droga pusta i był dzień hehe chwile dalej zjechał, zwolnił i ręką jakby przeprosił haha
Awatar użytkownika
By unseen -  06 maja 2016, 23:43
 śląskie
#227167
Zmiana pasa to akurat jest zmartwienie samego zmieniającego . Szybkości z jaką porusza się kierowca na pasie na który masz zamiar wjechać i tak nie udowodnisz i poprostu wymuszasz pierwszeństwo . Co do upewnienia się to powinieneś to zrobić zanim włączysz kierunkowskaz .
By maverick -  07 maja 2016, 7:24
 lubelskie
#227178
unseen pisze:Zmiana pasa to akurat jest zmartwienie samego zmieniającego . Szybkości z jaką porusza się kierowca na pasie na który masz zamiar wjechać i tak nie udowodnisz i poprostu wymuszasz pierwszeństwo . Co do upewnienia się to powinieneś to zrobić zanim włączysz kierunkowskaz .
Ermm,no nie wiem.
Jade sobie,powiedzmy 130 i chce zmienic pas.Patrze w lusterko,widze auto w oddali,wiec zakladam,ze jadac lewym pasem jedzie szybciej niz ja.Ale nie jestem w stanie ocenic z jaka predkoscia jedzie.Szybka ocena sytuacji,warunki na drodze pozwalaja wykonac manewr,nikomu bezposrednio pod kola nie wjezdzam,wiec wlaczam kierunkowskaz i zabieram sie za wyprzedzanie.I tutaj moje problemy sie koncza.
Jesli ten ktos we mnie wjedzie,to kto bedzie sprawcá,ja?
Awatar użytkownika
By A-R-T-U-R -  07 maja 2016, 8:34
 dolnośląskie
#227184
maverick pisze:
unseen pisze:Zmiana pasa to akurat jest zmartwienie samego zmieniającego . Szybkości z jaką porusza się kierowca na pasie na który masz zamiar wjechać i tak nie udowodnisz i poprostu wymuszasz pierwszeństwo . Co do upewnienia się to powinieneś to zrobić zanim włączysz kierunkowskaz .
Ermm,no nie wiem.
Jade sobie,powiedzmy 130 i chce zmienic pas.Patrze w lusterko,widze auto w oddali,wiec zakladam,ze jadac lewym pasem jedzie szybciej niz ja.Ale nie jestem w stanie ocenic z jaka predkoscia jedzie.Szybka ocena sytuacji,warunki na drodze pozwalaja wykonac manewr,nikomu bezposrednio pod kola nie wjezdzam,wiec wlaczam kierunkowskaz i zabieram sie za wyprzedzanie.I tutaj moje problemy sie koncza.
Jesli ten ktos we mnie wjedzie,to kto bedzie sprawcá,ja?
Ty. On dostanie ewentualnie mandat za przekroczenie predkosci.
By maverick -  07 maja 2016, 8:53
 lubelskie
#227186
Aha,no i wszystko jasne.
Wiec reasumujac,aby byc w zgodzie z prawem i kodeksem ruchu drogowego nalezy jezdzic wylacznie lewym pasem trabiac i migajac na wszystko co jest przed nami.
Juz nic nigdy nie wyprzedze,bo strach :burp:
Awatar użytkownika
By A-R-T-U-R -  07 maja 2016, 10:51
 dolnośląskie
#227193
maverick pisze:Aha,no i wszystko jasne.
Wiec reasumujac,aby byc w zgodzie z prawem i kodeksem ruchu drogowego nalezy jezdzic wylacznie lewym pasem trabiac i migajac na wszystko co jest przed nami.
Juz nic nigdy nie wyprzedze,bo strach :burp:
Nie pisze tutaj o specjalnym najechaniu tylko ze gdy zmieniasz pas ruchu to on wali w Ciebie lub Ty jego przycierasz. W tym przypadku to Twoja wina.
  • 1
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9