Volkswagen Golf MK5

Ciekawe miejsca, planowanie trasy, kontrole radarowe, ostrzeżenia
By maciej551 -  03 sty 2012, 20:23
 -------
#58586
Dziś miałem ciekawe spotkanie na światłach z CUPRĄ zrobioną na 310 km. Stajemy na światłach na 3 pasmówce nowo wyremontowanej, okna w dół i kierownik pyta co tam mam - no to ja że tylko 200 a on na to że ma 240 zrobioną na 310 KM no to mówie a co mi szkoda i z ciekawości zobaczymy jak daleko mi odjedzie. Startowałem bez procedury na D a nie S wyłączyłem tylko launcha. Więc do 130 km/h byłem o pół długości auta z przodu dopiero potem cupra zaczęła odchodzić ale ja niestety skręcałem w prawo a on jechał prosto :D. Jestem zaskoczony tym wynikiem i myślę że jakbym miał tak ze 260 km to by mi nie dał rady.
Awatar użytkownika
By krz_p -  03 sty 2012, 21:34
 wielkopolskie
#58611
maciej551 pisze:Startowałem bez procedury na D a nie S wyłączyłem tylko launcha. Więc do 130 km/h byłem o pół długości auta z przodu dopiero potem cupra zaczęła odchodzić ale ja niestety skręcałem w prawo a on jechał prosto :D.
chyba bajki opowiadał o tych 310 koniach
miałem kiedyś okazję sprawdzić się z Cuprą zrobioną na jedynie 282 konie, u mnie była seria
była przepaść w osiągach aut, od 3 biegu Cupra odjeżdżała niesamowicie
By Hulaj -  04 sty 2012, 10:41
 mazowieckie
#58631
maciej551 pisze:Dziś miałem ciekawe spotkanie na światłach z CUPRĄ zrobioną na 310 km. Stajemy na światłach na 3 pasmówce nowo wyremontowanej, okna w dół i kierownik pyta co tam mam - no to ja że tylko 200 a on na to że ma 240 zrobioną na 310 KM no to mówie a co mi szkoda i z ciekawości zobaczymy jak daleko mi odjedzie. Startowałem bez procedury na D a nie S wyłączyłem tylko launcha. Więc do 130 km/h byłem o pół długości auta z przodu dopiero potem cupra zaczęła odchodzić ale ja niestety skręcałem w prawo a on jechał prosto :D. Jestem zaskoczony tym wynikiem i myślę że jakbym miał tak ze 260 km to by mi nie dał rady.
Z opisu osiągów to chyba Cupra 2.0 TDI ;) dobrze że zlałeś oszusta ;)
Awatar użytkownika
By pgmaster -  04 sty 2012, 23:20
 mazowieckie
#58720
maciej551 pisze:Dziś miałem ciekawe spotkanie na światłach z CUPRĄ zrobioną na 310 km. Stajemy na światłach na 3 pasmówce nowo wyremontowanej, okna w dół i kierownik pyta co tam mam - no to ja że tylko 200 a on na to że ma 240 zrobioną na 310 KM no to mówie a co mi szkoda i z ciekawości zobaczymy jak daleko mi odjedzie. Startowałem bez procedury na D a nie S wyłączyłem tylko launcha. Więc do 130 km/h byłem o pół długości auta z przodu dopiero potem cupra zaczęła odchodzić ale ja niestety skręcałem w prawo a on jechał prosto :D. Jestem zaskoczony tym wynikiem i myślę że jakbym miał tak ze 260 km to by mi nie dał rady.

Sciema jakas. Nie dalbys rady cuprze ;)
Awatar użytkownika
By Tyson -  29 kwie 2012, 20:58
 mazowieckie
#71385
Tysonq pisze:jak jeździłem przez tydzień passkiem 2.0TDI 170KM to zawsze byłem pierwszy spod świateł :D
Ostatniego dnia dostałem lanie.
Na ogonie siedział mi jakiś na xenonach (było ciemno), ja wyprzedam a on za mną... wyskoczyliśmy na dwupasmówkę, ja na prawym pasie on na lewym i nagle usłyszałem przepiękny ryk silnika. Zdążyłem tylko zobaczyć, że był to biały nissan gt-r.
Pociesza mnie to, że koleś w ogóle chciał podjąć "walkę" z passtuchem :lol:
Pisałem o tym nissanie http://moto.allegro.pl/nissan-gt-r-i2305928466.html
By Illu -  02 lis 2012, 14:50
 mazowieckie
#86017
Tak sobie czytam i czytam i przypomniała mie sie sytuacja z przed póltora miesiąca, kiedy to jade sobie 2 pasmówką i widze w lusterku xenon VW zjeżdzam na prawy pas puszczam gościa i okazuje się nowy passat cc( 2008-2010 ), no i wskakuje na pas za min i jade, widze że gość cisnie a ja za min. Dojeżdzamy do świateł staje po jego prawej i otwiera sie szybka a tam 2 łebków i słysze:) "coś oszukane to twoje GTI", wiem że światła są długie wrzucam na P daje gaz tak do 4-5 tys i słychać piękne Psssss z zaworu upustowego, kolo sie tak spiął momentalnie że już nawet nie patrzył w moją stronę tylko przed siebie, profilaktycznie wyłączam ESP wrzucam D i w prawo :) zielone i do przodu, nawet nie widziałem gościa po lewej. Za 800 m następne światła, on dojeżdza i słysze SZACUN ILE TO MA ....
aż mi sie jażwa roześmiał.......
By hubson77 -  18 lip 2013, 11:10
 mazowieckie
#102164
Z takich Ciekawszych:

1. Mondeo kombi 2.0 TDCI 2004 rok. ten mocniejszy czyli ok 130 km. szwagier jechał w mundku przede mną po wyjechaniu z zabudowanego puścił czarną chmurę więc wyczułem co się święci, rozpędziliśmy się do 140km/h i stopniowo cały czas się do niego zbliżałem, oczywiście o stanowczym wyprzedzeniu nie było mowy ale widać było, że nie miał większych szans.

2. Podobna sytuacja tym razem ja jechałem pierwszy za mną BMW E39 2.0 150KM, do 160 km/h byłem w całkiem sporej odległości od niego, ale później niestety nie miałem szans, przybliżył się na tyle, że przy 180 mnie wyprzedził :)

3. najciekawszy przypadek Skoda Octavia 1.9 TDI stanęła obok. jechaliśmy łeb w łeb tak do 150km/h potem odpuściliśmy, było widać, że osiągi te same, bo przyspieszaliśmy identycznie, różnica może kilkudziesięciu cm między samochodami :)
By KriSSo -  18 lip 2013, 16:01
 zachodniopomorskie
#102179
hubson77 co Ty masz za samochód? Nic nie ma w podpisie itd. Napisałeś jedynie z czym/kim się ciągłeś, ale nie wiadomo czym i z jaką mocą?
By hubson77 -  19 lip 2013, 10:52
 mazowieckie
#102212
KriSSo pisze:hubson77 co Ty masz za samochód? Nic nie ma w podpisie itd. Napisałeś jedynie z czym/kim się ciągłeś, ale nie wiadomo czym i z jaką mocą?
w opisie pod wiadomością powinno być: 1.9 TDI BLS 105KM, ja widzę ten opis mam nadzieję, że inni też.

Golfik bez żadnych modyfikacji, tak jak zjechał z taśmy :)
By KriSSo -  19 lip 2013, 13:32
 zachodniopomorskie
#102223
hubson77 pisze:w opisie pod wiadomością powinno być: 1.9 TDI BLS 105KM, ja widzę ten opis mam nadzieję, że inni też.

Golfik bez żadnych modyfikacji, tak jak zjechał z taśmy :)
Jest, faktycznie .... biję się w pierś, mój błąd. Natomiast ciąłem się również z takim mondeo moim BXE w serii 105 PS i baty zbierałem ostre za każdym razem, czy to przy 0-80 (od świateł do świateł), czy też od np 100-160 w trasie ..... w każdym przypadku zbierałem baty. Trudno i zrozumieć, jak seryjnym BLS'em miałeś jakiekolwiek podejście do tego Mondeo - czapki z głów. Mało tego, pamiętam, że nawet po programie na 140/305 seryjna octavia BKD uciekała mi w trasie, nie dużo, ale jednak odczuwalnie. Sądzę, że takie MONDI lata pewnikiem podobnie do BKD. Do tej octavii, moim seryjnym BXE w ogóle nie miałbym czego szukać, miazga by była ze mnie. Coś to Mondeo Twojego szwagra ........... wolne bardzo. A może Twój BLS wcale nie jest seryjny? Jesteś jego pierwszym właścicielem od nowości?
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 9