Volkswagen Golf MK5

Ciekawe miejsca, planowanie trasy, kontrole radarowe, ostrzeżenia
Awatar użytkownika
By fredric -  19 lip 2013, 15:46
 mazowieckie
#102225
hubson miałem okazję latać takim mondeo, może kierownik nie do końca się ścigał abo fura nie domagała. Bo powiem ci że taki mondek 130KM do 180 ładnie się rozpędza. Z rolki też był mocny tam jest koło 330Nm to dosyć sporo.
By antoś -  19 lip 2013, 20:06
 łódzkie
#102228
Ale jak kopcił jak batory to może coś nie grało.

U mnie ostatnio z ciekawszych było 750iL (e65) z dwoma wyżelowanymi mężczyznami z przodu i z roześmianymi dziewczynami z tyłu. Nie mieli szans. Kierowcy było smutno bo próbował dwu, albo trzykrotnie. ;)
By hubson77 -  22 lip 2013, 9:24
 mazowieckie
#102335
KriSSo pisze:Coś to Mondeo Twojego szwagra ........... wolne bardzo. A może Twój BLS wcale nie jest seryjny? Jesteś jego pierwszym właścicielem od nowości?
Mondeo sprawowało się całkiem dobrze, może różnica polegała na tym, że w mundku siedziały 4 osoby a u mnie 2, nie wiem..
Jestem drugim właścicielem, nic nie wskazuje na to aby było coś w nim dłubane. Poza tym wydaje mi się, że jeździ normalnie :)
fredric pisze:hubson miałem okazję latać takim mondeo, może kierownik nie do końca się ścigał abo fura nie domagała. Bo powiem ci że taki mondek 130KM do 180 ładnie się rozpędza. Z rolki też był mocny tam jest koło 330Nm to dosyć sporo.
też jeździłem mondkiem i wydawał się żwawy, ale Golfik jakby trochę zrywniejszy, no nie wiem, może faktycznie mondeo się kończył, albo pedał gazu mu się przyciął ;)
antoś pisze:Ale jak kopcił jak batory to może coś nie grało.
miałem na myśli takiego zdrowego bąka, jak to w dieslu po wciśnięciu :)

Nie wiem dokładnie czemu tak to wszystko wyglądało, ale piszę jak było, nie mam powodu żeby coś koloryzować :)

Gorsze jest to, ze szwagier zmienił mundka na A6 3.0 TDI i teraz to nawet nie mam o czym marzyć, żeby się za nim utrzymać :D
By antoś -  24 lip 2013, 0:16
 łódzkie
#102441
Dzisiaj dorwałem nowe Cayenne Turbo S, do 240 ciągle za mną ale w równej odległości od samego początku, a powyżej 200 delikatnie zacząłem uciekać. Nie ze startu tylko z lekkiej rolki. Uznałbym to za lekko naciągany remis z moją przewagą, więc jestem szczęśliwy.
Awatar użytkownika
By Tyson -  28 lip 2013, 23:33
 mazowieckie
#102693
wtorek:
lecę spokojnie za miastem, patrze w lusterko dochodzi mnie czarne bmw 5 e60 w kombi, lekko na gaz, bo za chwilę teren zabudowany, w którym często miśki stoją. Zwolniłem do 70, beemka poszła bokiem. Mając zająca przed sobą redukcja do 3 i ogień. Wyskakujemy z zabudowanego i ciągniemy równo do 160. Widać koleś dawał z siebie ile tylko mógł, bo przy zmianie biegu puszczał lekkiego ciemnego bąka. Za mną zapewne więcej było efektu diesla bez DPF, ale kto by na to patrzył :P
Byłem zaskoczony, oczywiście pozytywnie, że koleś nie zostawił mnie daleko z tyłu. Takich startów od 40 do 160km/h było przynajmniej 3 i zawsze równo! Niestety nie wiem jaki był motor w e60, bo nie miał oznaczeń.
sobota:
golf vs. passat b7 1.8TSI
W passacie jechał ojciec, bo już dawno krzyczał, że powącham za nim dymek... :mrgreen:
Zrobiliśmy test z rolki:
1. 60km/h na 4 biegu i ogień - tu wynik był z góry przesądzony, że wygram, bo jednak moment diesla robi swoje. Jak na początku odszedłem na 2 długości samochodu tak nie mógł mnie dojść, a ciągnęliśmy do 140.
2. 60km/h na 3 biegu i ogień - w tym przypadku miałem lekkie wątpliwości, bo passat już nieco na wyższych obrotach.
The winner is GOLF :D odszedłem na początku na 1 długość i już tak utrzymałem, przy 120 zmiana na 4, a ojciec nadal na 3 i w najlepszym zakresie obrotów dla niego, ale za chwilę musieliśmy hamować.
Na koniec chciałem jeszcze spróbować spod świateł, ale ojciec nie miał już ochoty :D Przy większych prędkościach nie miałbym szans, bo trochę pojeździłem tym passkiem i stwierdzam jedno: gdy w dieslu zabawa się kończy, to w TSI się zaczyna :)
Ojciec nieco zniesmaczony powiedział jedno: na wiosnę musi być 190KM :lol:
By antoś -  29 lip 2013, 10:53
 łódzkie
#102730
Jak mial jedna pojedyncza rurke z tylu to 520d, jezeli dwie to moglo byc 525d, 530d, 535d. :) takie 530d majace w serii 218 koni nie jest jakims potworem, ja mialem kiedys tdi 200 konne i bylo szybsze i to calkiem sporo:)
By krisv -  02 sie 2013, 11:56
 mazowieckie
#103037
Moj golfik VS Nowe Volvo V40 i silnik T3 czy benzynka turbo 150 koni
trzy razy z pod lampy i bez najmniejszego problemu go wciagalem ,
a w golfie mialem jeszcze trzy osoby na pokladzie :)
Mina faceta po tym jak dostal tzw baty byla bezcenna :)
By siwysdz -  30 wrz 2013, 18:34
 łódzkie
#107100
Witam, posiadam seryjnego Golfa GTI w DSG. Myślę, że skrzynia robi PROFI robotę. O to lista rywali + ewentualny filmik.

1. BMW e46 330d + program by CS WYGRANE prawie bez walki

2. Golf 4 1.8T AGU + program by GTO (~190PS/300NM) (mój poprzedni Golf) WYGRANE
3. Seat Leon 1.9TDI ARL + program by GoodHope.pl (190PS/410NM) WYGRANE prawie bez walki ale kierowca świeży, więc poczekam na rewanż jak ogarnie auto do końca

4. BMW e46 330d + program, wydech (230PS/530NM) WYGRANE
5. Honda Prelude 2.2VTEC (ponoć seria, ale pewnie dolot i lekkie koło zamontowane) WYGRANE
6. BMW 750i 5,4 v12 WYGRANA z rolki, z zatrzymanego nie było próby
7. Honda Civic TypeR ep3 + dolot. Ogólnie szybkie auto, z 6 prób z czego dwie na moją niekorzyść (przeciągnąłem bieg - dsg przerzuciło samo na 3 a ja w tym czasie nacisnąłem manetkę i z 2 zrobiła się 4). Ogólnie gostek miał to auto pierwszy dzień choć o motoryzacji ma jakieś tam pojęcie. Z zatrzymanego z przodu do 170km/h, dogonił mnie, zrównaliśmy się i do tych 220km/h jechaliśmy równo po czym odpuściłem ze względów bezpieczeństwa. :PP
8. Chrysler 300C 5.7 HEMI , z rolki dostałem dwie długości, z zatrzymanego chwile razem potem zostałem mu na tylnym zderzaku. Myślę, że jak na seryjne GTI to świetny wynik.

9. Audi A3 8P 2.0TDI BKD DSG + program i turbo (190PS 430NM) WYGRANA prawie bez walki
By neutralka -  12 sty 2014, 15:53
 -------
#115644
Myślę że golfik się spisał. :pepsi:
Ja: Golf GT seria 2.0 TDI 170km@350nm VS BMW 3 3.0 D 231km@500nm xdrive automat.
Jazda od około 100 km/h do 160 km/h. GOLFIK WIN!!!
Później rozmawiałem z gościem i mówił że włączył jakiś "tryb sport", jednak i tak nie dał rady.
Różnica w mocach dość znaczna.
Czyżby zadecydowała waga?
By SkylineRG -  12 sty 2014, 17:59
 lubelskie
#115665
o... :) dopiero zobaczylem ten temat... :) pewnie bede tu zagladał z opisami "walk" ;)

ale z tych ktore co byly juz: (przypominam 1.9 TDi 200 KM, 380Nm) wszystko z rolki:
polegli: Q7 3.0 Tdi (Ci sa najlepsi, potrafia pozniej wyprzedzic poboczem, albo cos odwalic bo nie moga zniesc porazki ;d ) , Q5 3.0 Tdi (szczegolnie roznica byla tak powyzej 170-180), Stilo Abarth, Hyundai Coupe 2.7, Audi A6 2.0 TFSi, Subaru WRX, Mercedes E klasa 270Cdi, BMW 330d e46.
remis: od 60 do 180, Audi S4B6
porażka: Audi Q7 4.2 Tdi + program.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 9