Volkswagen Golf MK5

Ciekawe miejsca, planowanie trasy, kontrole radarowe, ostrzeżenia
By wojtek -  25 sty 2008, 22:31
 mazowieckie
#7832
Mialem dzisiaj spotkanie z Panami w srebrnej lagunie na numerach zaczynajacych sie od wo. Niestety bylo to nie mile spotkanie, ktore dalo mi jasno do myslenia i jutro jade zakupic CB.
By Jedi -  26 sty 2008, 0:08
 -------
#7837
wspolczuje, paranoja z tymi nieoznakowanymi pojazdami, czlowiek oglada sie kazde wyprzedzane auto typu vectra, laguna, mondeo, octavia itp i caly czas zamiast skupiac sie calkowiecie na jezdzie, patrzy tylko dookola czy gdzies ktos go nie kameruje albo nie czai gdzies z tylu. Dla mnie oni sa najwiekszym zagrozeniem na drodze! ale to temat na dluzsza dyskusje, zastanawia mnie tylko dlaczego nikt za to sie nie wezmie, bo to naprawde juz przeszlo wszelkie granice...
By lisik -  26 sty 2008, 12:03
 -------
#7846
Jak nie przekracza predkosci to moze sie nie ogladac :)

A tak btw, czy jezeli jezdzicie z gps'em to jaka rozbieznosc maja wskazania licznika kmh a wskazania kmh na gps? I jezeli niebiescy Was zatrzymuja to pokrywa sie ich pomiar z Waszymi danym licznikowymi czy z gps'em bardziej? Bo np 100 licznikowe to na gps ok 92kmh, 60kmh licznikowe to gps ok 54kmh- przynajmniej w moim golfie.
Awatar użytkownika
By tygrysek -  26 sty 2008, 13:17
 -------
#7850
w 90% aut licznik jest troche na wyrost :)
Awatar użytkownika
By kamil 8000 -  26 sty 2008, 23:16
 -------
#7860
ale powiem wam szczerze ¿e kolega Jedi ma trochê racji ostatnio wyprzedzi³em jakie¶ "podejrzane" auto i tak ostro patrzy³em sie w tylne lusterko czy sie zamn± nie ustawi± ze jak kole¶ przede mn± przyhamowa³ ma³o brakowa³o a bym w niego przywali³ hahahahh
no ale naprawdê jest rozwi±zanie je¼dziæ przepisowo albo na miejscu pasa¿era hahahahah ale w moim przypadku obydwie rzeczy nie wchodz± w grê :twisted: :twisted:
By Jedi -  27 sty 2008, 0:07
 -------
#7863
no tak jezdzic przepisowo i wtedy nie trzeba sie bac, problem w tym, ze przepisy dotyczace predkosci sa malo logiczne i totalnie nonsensowne...

pierwsza sprawa to wlasnie to, ze caly czas czlowiek skupia sie na "podejrzanych" autach, 2ga to taka, ze oni goni±c mnie i jadac za mna na sile przykladowo 200 sa zagrozeniem, 3cia to taka, nie wiem jak to ma sie w przepisach dokladnie, ale - oni jadac nie oznakowani, nie na sygnale tez lami± przepisy, to dlaczego tylko ja mam zostac ukarany, skoro oni tez jechali nieprzepisowo? (kiedys byl o tym fajny akrtykul w jednej z gazet) Kolejna to taka, ze oni tez troche prowokuj± jak sie tak uczepi±, no i maja z tego niezla zabawe...

ps. z tego co wiem to na radarze to otrzymamy to samo co na gps'ie
Awatar użytkownika
By npb -  27 sty 2008, 1:03
 -------
#7865
ktos moze probowal wymusic od nich atest na zasilanie urz±dzeñ pomiarowych, slyszalem ze maja atesty na wideorejestratory (tak samo z fotoradarami jak i z suszarkami) ale czy maja atest na ¼ród³o pr±du którym zasilane jest to urz±dzenie?? Generalnie sprawa rozchodzi sie o to ze te atesty maja z urzêdu miar (i co¶ tam dalej w nazwie..) ale urz±d ten podkre¶la w swoich normach (atestach, przepisach) ze urzadzenie takie musi byc dobrze zasilane by wykonac prawidlowy pomiar co niewatpliwie pokrywa siê z prawd± :)
Awatar użytkownika
By team-am -  27 sty 2008, 10:23
 łódzkie
#7869
npb pisze:ktos moze probowal wymusic od nich atest na zasilanie urz±dzeñ pomiarowych, slyszalem ze maja atesty na wideorejestratory (tak samo z fotoradarami jak i z suszarkami) ale czy maja atest na ¼ród³o pr±du którym zasilane jest to urz±dzenie?? Generalnie sprawa rozchodzi sie o to ze te atesty maja z urzêdu miar (i co¶ tam dalej w nazwie..) ale urz±d ten podkre¶la w swoich normach (atestach, przepisach) ze urzadzenie takie musi byc dobrze zasilane by wykonac prawidlowy pomiar co niewatpliwie pokrywa siê z prawd± :)
Dokladnie, powinni miec takie atesty, ale takie dzialanie wykorzystac mozna jedynie jak sprawa trafi do sadu bo przy z³apaniu przez Policje nie bedzie Ci sie tlumaczyc ma czy nie ma tylko czy przyjmujesz mandat a jak nie to do sadu. Sprawa jest podobno do wygrania ale latania jest sporo a pewno¶ci ze wygrasz nie masz. To troszke taka furtka dla osob u ktorych pkt te spowodowa³yby utrate prawa jazdy.

Pozdr
Awatar użytkownika
By fredric -  27 sty 2008, 10:41
 mazowieckie
#7871
popros ich o atest to zobaczysz jak cie przetrzepia. bedziesz musia³ pokazac atest na dywaniki a zarowki bedziesz musia³ pojedynczo wyciagac i pokazac czy sa atestowane.dla tych co maja duzo pkt to lepiej do sadu sie udac a w miedzy czasie kurs sobie robic czy tam te jazdy doszkalajace. przepisowo nie da sie jechac probowa³em kiedys trase gdynia-warszawa-kozienice zrobic tak w miare przepisowo.prawie ca³y dzien trzeba stracic :/ jednym z logicznych rozwiazan sa autostrady i tam miski moga sobie za mna jezdzic.
By Jedi -  27 sty 2008, 12:15
 -------
#7873
fredric pisze:jednym z logicznych rozwiazan sa autostrady i tam miski moga sobie za mna jezdzic.

tylko, ze dozwolona predkosc na autostradzie tez jest "glupia". Z atestami mozna walczyc, ale jak sie trafi na bardzo upierdliwego czlowieka to u nas tez bedzie probowal znalezc jeszcze kilka innych rzeczy, to taka walka z wiatrakami i ciezko jest wygrac.