Volkswagen Golf MK5

Ciekawe miejsca, planowanie trasy, kontrole radarowe, ostrzeżenia
By mistasz -  04 lut 2013, 15:06
 opolskie
#91929
Czy są na forum użytkownicy tego systemu, i mogą się wypowiedzieć o jego przydatności?
Poczytałem sobie o nim na stronie http://yanosik.pl/" onclick="window.open(this.href);return false; i wygląda to całkiem ciekawie, same achy i ochy :D
Ale może od Was się dowiem jaka faktyczna skuteczność tego jest?
Czasy się zmieniają i nadchodzi pora jakoś się zabezpieczyć :) Czy będzie to dobry wybór, a może macie ciekawsze propozycje?
By jurgeen -  04 lut 2013, 15:09
 pomorskie
#91931
antena na dach + radyjko to najlepsze rozwiązanie, bo jednak z tym Yanosikiem mało kto jeździ, sam próbowałem i nie zdało egzaminu w porównaniu z CB
Awatar użytkownika
By Krzycho -  04 lut 2013, 17:48
 małopolskie
#91944
o kant du... rozbić tego janosika... podstawa to rozsądek podczas jazdy...
By mistasz -  04 lut 2013, 18:52
 opolskie
#91953
Poobserwowałem mapę od tego Yanosika i muszę przyznać że cały czas się zmieniają dane na niej.
Od rana średnio ok. 30 000 użytkowników on-line. Cały czas ruch z radarami, tu sie pojawią tam znikną....... Wypadki też jedne znikają, następne się pojawiają.
Wygląda to dość aktywnie. No ale to jednak ten co ma do czynienia z nim najwięcej możne powiedzieć.
Zgadzam się że rozsądek w czasie jazdy najważniejszy, ale po co dawać się niepotrzebnie "golić"?
By Sylwestro -  04 lut 2013, 20:27
 -------
#91962
Popieram to co napisał jurgeen CB to podstawa.Moj szef pozakładał te yanosiki w ciezarówkach po to aby widzieć gdzie jest auto z jaką predkoscia pracownicy jeżdzą i gdzie przebywają w danej chwili.Natomiast mi jako kierowcy bardziej sie przydaje w/w CB radio bo jestem na bieżąca z informacją na drodze a Yanosik Ci tylko bedzie gadał ze mozliwy jest radar z 500 metrów itd a tak naprawdę radaru może nie być.Moim zdaniem rzecz zbyteczna :!:
By leoncjo -  12 cze 2013, 17:58
 małopolskie
#100435
Krzycho pisze:o kant du... rozbić tego janosika... podstawa to rozsądek podczas jazdy...
racja racja
ale yanosik się rozrasta jest przyjemna prostą aplikacją mającą już ok 40 tyś użytkowników online. Moze nie jest tak skuteczny jak CB ale nie potrzeba wyciągać szpetnej anteny na dach i nasłuchiwać . Nie mam cb bo nie potrzebuje ale kilku moich znajomych nacięło się juz na informacje na radiu "droga czysta można jechać" a za pierwszym zakrętem radiowóz z ...cb
By mistasz -  12 cze 2013, 20:55
 opolskie
#100448
Mimo nieprzychylnych uwag cały czas z nim jeżdżę, no i trudno by mi było się dzisiaj obejść bez niego.
Na głównych drogach bezproblemowo, ale na bocznych trzeba więcej uważać bo mniej użytkowników Yanosika. CB na bocznych drogach tez jak na lekarstwo :lol:
W tej chwili aktywność chyba jest porównywalna do CB a może i nawet większa. Bardzo rzadko trafiam na niezgłoszony radar.
No i co dużo mówić, parę ładnych stówek i punktów oszczędziłem :D :D :D
By free66 -  13 gru 2013, 21:39
 małopolskie
#112970
Korzystam jadąc w trasę i jest przydatny. Aktywnych użytkowników jest bardzo dużo, przeważnie wyświetla ok 50.000, w 80% przynajmniej mnie komunikaty się sprawdzają. Mogę polecić!
Awatar użytkownika
By pgmaster -  13 gru 2013, 23:17
 mazowieckie
#112978
free66 pisze:Korzystam jadąc w trasę i jest przydatny. Aktywnych użytkowników jest bardzo dużo, przeważnie wyświetla ok 50.000, w 80% przynajmniej mnie komunikaty się sprawdzają. Mogę polecić!
Fajne przyrosty. Jakos w marcu bylo srednio 26tys :)
By free66 -  13 gru 2013, 23:19
 małopolskie
#112979
Więcej użytkowników ma smartfony + darmowa aplikacja i użytkowników przybywa :)
By gop_8 -  24 kwie 2014, 10:16
 zachodniopomorskie
#128983
Używam osobiście i jestem zadowolony. Sprawdzalność jest duża. Prowadzi objazdami tak jak jest np przy przebudowie drogi (s3 0 tak jak znaki objazd). Zainstalowałem tacie i też jest bardzo zadowolony lepiej niż ma w nowej RAV4. Musi być też odpowiednia ilość użytkowników około 50tys. Oczywiście plus zdrowy rozsądek;-)
Im będzie więcej użytkowników tym lepiej będziemy poinformowani przez ten system.
Chodzi o smartfony :pepsi:

Pozdrawiam
Ostatnio zmieniony 24 kwie 2014, 10:31 przez gop_8, łącznie zmieniany 1 raz.
By gop_8 -  24 kwie 2014, 10:34
 zachodniopomorskie
#128986
mettenos pisze:czy ta aplikacja yanosik na smartfony jest darmowa? Korzystanie też jest darmowe?
Sama aplikacja tak jest darmowa. Ściąga się np z Sklep Play https://play.google.com/store/apps/deta ... roid&hl=pl. Do tego trzeba mieć włączony GPS i transmisje danych w telefonie. Za Internet płaci się - abonament, karta itp. lub Areo2.
Polecam program. Na co dzień i w podróż;-) Na co dzień jako podpowiadacz o kontrolach też się przydaje.
By wozo -  24 kwie 2014, 13:06
 pomorskie
#129004
mettenos pisze:czy ta aplikacja yanosik na smartfpony jest darmowa? Korzystanie też jest darmowe?
Tak, ale wyświetla reklamy. Trochę irytujące ale do zniesienia. Do tego na telefonie zjada ok 15-20% baterii na każde 100km (iPhone4S). CB + Yanosik to już dobry zestaw na trasę, ale niestety nie daje 100% pewności.
Z nowości wszedł teraz coyote (też z aplikacją), ale jeszcze nie testowałem. Ponoć przydatny poza granicami RP.