Volkswagen Golf MK5

Tutaj pytaj o wszystko co związane z autem, które chcesz kupić
By michak80 -  06 maja 2019, 9:45
 mazowieckie
#273976
Witajcie,

oglądałem wczoraj Golfa z 2007 i dzisiaj jestem zdecydowany na zakup tego auta.
VW Golf V
rok 2007
przebieg 135000
z Polski
I właściciel
Cene udało się zbić do 19000 PLN

chciałbym zapytać Was o opinie dotyczącą ceny. Według mnie nie jest to jakaś super atrakcyjna cena (udało się zbić do 19000) ale auto jest bardzo zadbane, od nowości ma jednego właściciela, nieduży przebieg i kupione w Polskim salonie.
Nie chcę się bawić w auta sprowadzane z niepewnym przebiegiem dlatego jestem skłonny zapłacić trochę więcej i mieć pewne auto.
Jakie jest Wasze zdanie? Czy warto? Czy cena raczej z "kosmosu" i szukać dalej?

https://www.olx.pl/oferta/volkswagen-go ... zLswY.html
Awatar użytkownika
By wojtas4589 -  06 maja 2019, 10:28
 warmińsko-mazurskie
#273977
Z plusów to chyba tylko ten przebieg jeśli jest faktycznie potwierdzony, tak to typowy golas, nawet szyby na kolbe z tyłu, jak to z pl salonu :) za tę cenę na pewno mógłbyś poszukać lepiej wyposażonego, chociażby z klimatronikiem.
Awatar użytkownika
By Mettenoos -  06 maja 2019, 11:08
 pomorskie
#273979
Być może auto dobre, być może przebieg prawdziwy, ale:
- jak kolega wyżej wspomniał golas ale to kwestia akceptacji i wymagań użytkownika, te rosną z każdym rokiem zazwyczaj :P
- musisz wziąć po uwagę że spód auta z PL wygląda zdecydowanie gorzej niż spód auta z zachodu, przerabiałem to kilka razy, dlatego sprawdź porządnie progi, błotniki itp...

Ale jeśli celujesz w mpi i masz na to fundusze przeznaczone to czemu nie aczkolwiek oferta nie powala, w tych pieniądzach można kupić lepiej wyposażone auto
By michak80 -  06 maja 2019, 11:19
 mazowieckie
#273980
Panowie,

dzięki za opinie. Auto ma być dla żony dla której będzie to pierwsze auto :)
Bardzo jej się podoba. Auto ma przede wszystkim przez najbliższe 3 lata nie sprawiać problemów a ewentualne serwisowanie nie powinno być drogie.
Zgadzam się że oferta nie jest rewelacyjna ale auto pewne i z potwierdzonym przebiegiem. Serwisowane w ASO i są faktury na wszystkie wymiany.
Jeśli chodzi o tylne szyby to szczerze nawet nie zwróciłem uwagi czy są na korbki :) a oglądałem auto bardzo dokładnie.
Awatar użytkownika
By wojtas4589 -  06 maja 2019, 14:23
 warmińsko-mazurskie
#273993
morfeusz747 pisze:
06 maja 2019, 14:09
Zawsze się zastanawiam po jaką cholerę ludzie wrzucają tryliard zdjęć z zewnątrz i ani jednego ze środka :pepsi:
Przejdź z olx na OtoMoto tam jest więcej zdjęć, bo na olx więcej nie da się dodać :oczko:

Ja kupując swego też wtedy 12 latka dałem 17 tys ale miał czujniki parkowania, zmierzchu, deszczu, 4x szyby elektryczne, dopinany hak, kierownice multi, lusterko fotochrom, spryskiwacze reflektorów, klimatronik, szyberdach, grzane fotele i 297tys przebiegu niepotwierdzonego :tooth:
tylko mój to 1.9 tdi
By michak80 -  06 maja 2019, 14:45
 mazowieckie
#273995
no mam trochę dylemat powiem szczerze. Szukam już od dłuższego czasu coś do 18000 - 19000 PLN i trzeba iść na kompromisy :)
Albo fajnie wyposażone ale sprowadzone z niepewną historią i przebiegiem
Albo z polskiego salonu, z niedużym potwierdzonym przebiegiem i historią ale totalnego golasa

ponieważ to auto dla żony do dojazdów do pracy (30 km) i wycieczek do rodziców za miasto uważam że rozsądniej będzie kupić auto z polskiego salonu. Ja jeżdżę dosyć dobrze wyposażoną ( służbową :) ) Octavią III którą wykorzystujemy do dalszych podróży.
By michak80 -  06 maja 2019, 15:28
 mazowieckie
#274002
Panowie,

dzięki za opinie i pomoc. Auto oglądałem wczoraj i jestem świadomy tych rys i rdzy.
Zastanawiam się czy odpuścić czy próbować zbić cenę przynajmniej do 18000. Auto mnie przekonuje tym że przebieg jest prawdziwy (udokumentowany). Również na wszystkie naprawy i wymiany są dokumenty.