Volkswagen Golf MK5

Usterki, awarie i problemy związane z elektroniką i elektryką (oświetlenie, żarówki, liczniki, alarmy, sterowniki itp...)
By winek -  13 maja 2013, 13:03
 -------
#98134
Witam. Od kilku dni nie mogę otworzyć drzwi z pilota muszę otwierać drzwi kluczykiem (działa też opuszczanie szyb przy dłuższym przytrzymaniu kluczyka w pozycji otwierania). działa natomiast zamykanie z pilota drzwi oraz otwieranie i zamykanie bagażnika, domykają się też szyby przy przytrzymaniu przyciski zamykania. Czy ktoś z forumowiczów może coś podpowiedzieć jak ten problem rozwiazać. Z góry dziękuję i pozdrawiam. Jarek.
Problem rozwiązany. Przyczyną była bateria (mylące było, że przez jakiś czas tylko nie otwierał) w pilocie wczoraj padł pilot całkowicie kiedy byłem w Lublinie więc poszedłem do gościa co dorabia kluczyki i sprawdził okazało sie, że padła bateria wymienił i wszystko śmiga jak zloto. Koszt bateri z wymianą 10 zł. Pozdrawiam i proszę o zamkniecie tematu. :lol:
Awatar użytkownika
By Soad7 -  15 cze 2013, 10:13
 wielkopolskie
#100571
Miałem podobny przypadek ale nie mogłem zamknąć drzwi kierowcy z pilota, dopiero po otwarciu wszystkich pilotem powtórne zamknięcie ryglowało wszystkie drzwi. Wczoraj padł mi pilot i nie zamykał ani nie otwierał zadnich drzwi ani bagażnika, wymiana baterii nie pomogła :( Nadmienię że przy otwarciu drzwi kierowcy nie pokazuje mi sie ikonka otwartych drzwi na fisie. Ma ktoś jakiś pomysł? Dzis podłączam pod VCDSa wiec cos więcej będę wiedział.
Awatar użytkownika
By gral48 -  15 cze 2013, 15:16
 pomorskie
#100584
Miałem idealnie takie same objawy. Walczyłem z tym około miesiąca.
Po wymianie zamka drzwi wszystko wróciło do normy ( zdiagnozowane i robione przez serwis Vw)
no i trochę kasy poszło.....
By soffka -  03 kwie 2014, 2:26
 -------
#126522
Witam. Moj problem od paru miesiecy jest taki sam. Pilot od centralnego zamka zamyka wszystkie drzwi, dzial poprawnie z pozostaymi urzadzeniami tylko nie otwiera drzwi kierowcy. Zauwazylem rowniez ze przy niskiej temperaturze dziala ok w wyzszej zaczynaja sie problem. Jezeli sa to mikrostyki to ma moze ktos jakies fotki jak wyglada zamek z wewnatrz I jak wygladaja te microstyki? znalazlem na youtube jak wymontowac zamek (sciagajac zewnetrzne poszycie) ale nie wiem co dalej. Chce znalesc wszystkie informacje przed przystapieniem do pracy. Z gory dziekuje.
Awatar użytkownika
By Xedre -  03 kwie 2014, 10:26
 śląskie
#126542
Ja stawiam że w module komfortu masz zaznaczoną opcje "Safe lock" czy coś takiego :) i to nie otwiera drzwi kierowcy ... miałem to samo i gdy odznaczyłem tą opcję problem zniknął otwierają się wszystkie drzwi.
Awatar użytkownika
By Sajmon -  04 kwie 2014, 1:29
 śląskie
#126685
soffka pisze:Nie wspomnialem ze to zdaza sie czasami a czasami jest ok. Np dzisiaj caly dzien zamki dzialaja bez problem. Wczoraj musialem otwierac drzwi kierowcy kluczykiem.
Zamek do wymiany, miałem to samo, identyczne objawy. Wymiana zamka rozwiązała problem :)
By xandi -  04 lip 2019, 17:43
 kujawsko-pomorskie
#275566
A miał ktoś tak, że pilotem zamykają się tylko przednie drzwi, a tylnie nie? Ale jak otworzę z pilota jeszcze raz, zamknę przyciskiem w środku to się ladnie zamykają. Ustawiłem w vcds opcje, ze przy 15km/h wszystkie się rygluja, a po wyciągnięciu kluczyka otwierają.
Ktoś wie co może być nie tak?
Pacjent golf V , 1.9tdi 2005r

sent from Deep Galaxy

By epaweld -  19 sty 2020, 23:20
 pomorskie
#279598
Witam.
Ja mam taki sam problem ale ze stroną pasażera. Centralny otwiera moja stronę a pasażera nie. Dopiero jak zamknę i otworze z pilota to od środka mogę otworzyć klamką. Czy to też może być zamek?