Volkswagen Golf MK5

Usterki, awarie i problemy jednostek diesla
#103214
w perspektywie wielu przypadków zauważyłem, że nawet jeżeli chodzi o kwestię ciepłego startu warto a nawet należy każdą jednostkę traktować indywidualnie. Ważne by przed dłubnięciem programu przeprowadzić dokładną diagnostykę. i tak jeżeli już trzeba... to w jednym wystarczy delikatnie przesunąć oś załamania dla przykładu z 250 na 160 w innych przeczepić się również do początkowego zakresu działania egru... jak i jeszcze kilku "detali"
By paweu -  05 sie 2013, 21:08
 podkarpackie
#103250
A co myślicie o wymianie tulejek i przesmarowaniu rozrusznika? Czy może mieć wpływ na sposób odpalania?
Chociaż nie zauważyłem, żeby słabo kręcił.
A może wymiana gumek na pompkach pomoże, chociaż zimny dobrze odpala, a ciepły nie ma drgawek
O co chodzi z osią załamania?
#103258
paweu pisze:
Czy może to być związane ze słabą wydajnością elektrycznej pompki w zbiorniku paliwa,
nie
czy może jest gdzieś zawór zwrotny na doprowadzeniu paliwa, który nie trzyma?
zawór zwrotny jest np. w AJM gdzie nie ma pompy wstępnej w baku, w Mk5 o ile się nie mylę nie ma takowego zaworu ale to w tym przypadku nie to, nie wiem co u ciebie ale u mnie i w Mk5 i w A3 8P po wymianie aku był i jest spokój
Awatar użytkownika
By Forest -  02 paź 2013, 20:39
 wielkopolskie
#107302
Siema :D

Nie myślałem, że kiedykolwiek trafię na ten temat, ale problem chyba dopadł też mnie :D

Wczoraj i dzisiaj przy rozgrzanym silniku musiałem trochę pokręcić by odpalił. Na zimnym pali na strzała.

Jutro sprawdzę aku ile ma jeszcze w sobie życia i pewnie czeka mnie wymiana, no albo te mapy startowe. :/
Awatar użytkownika
By Forest -  03 paź 2013, 14:21
 wielkopolskie
#107352
mettenos pisze:Forest ale zwróć uwagę że tu mowa o szarpaniu podczas odpalania, twój przypadek jest jednak inny i może mieć związek z mapami ale nie z aku, oczywiście może ale nie musi
No i chyba masz racje. Aku sprawdzone i jest niby jeszcze 87% skuteczności.

Nowe mapy mogą być, ale też ponoć walnięty czujnik położenia wału utrudnia odpalanie na ciepłym. Zobaczę i dam znać.
Awatar użytkownika
By gral48 -  03 paź 2013, 18:39
 pomorskie
#107367
mettenos pisze:
Forest pisze:

Jutro sprawdzę aku ile ma jeszcze w sobie życia i pewnie czeka mnie wymiana,

Forest ale zwróć uwagę że tu mowa o szarpaniu podczas odpalania, twój przypadek jest jednak inny i może mieć związek z mapami ale nie z aku, oczywiście może ale nie musi

Ja tez myślałem, ze mój aku jest dobry. Prąd był ok. Na zimno palił na dotknięcie. Za to rozgrzany musiał trochę pokręcić.
"Specjalisci" stwierdzali dużo możliwości, nawet chciano mi zmieniac mapy startowe.
POMÓGŁ nowy aku, 74Ah. Teraz ciepły pali bez zająknięcia.
Awatar użytkownika
By Forest -  03 paź 2013, 19:41
 wielkopolskie
#107371
unseen pisze:Forest a pompki wymieniałeś na akcji serwisowej ?
Tak :D W czerwcu jakoś byłem w serwisie na wymianie. Po tym mi spalanie na jałowym zeszło z 0,6 na 0,5l/h, u Ciebie też tak? Niewiem właśnie czy jakiś nowy soft wgrywali czy coś.

Co do ciężkiego odpalania to komp pokazał błąd z czujnikiem wałka rozrządu, czyli coś innego niż w tym temacie :D
Awatar użytkownika
By Forest -  08 paź 2013, 15:36
 wielkopolskie
#107685
Mol pisze:Też mam problem z odpalaniem na ciepłym ale szarpnięć nie odczuwam :) komp pokazuje błąd czujnika położenia walka zastanawiam się czy po wymianie coś pomorze ? Może komuś pomogło z szanownych forumowiczów ? :)
No ja właśnie to naprawiałem. Powodem właśnie był czujnik. W ASO 390 zł, w InterCars 240 zł.
#107748
skoro jest błąd czujnika to od jego wymiany bym zaczął, jak nadal będzie ciężko palił - co jest możliwe w tych silnikach, wówczas mapy rozruchowe

przede wszystkim zanim będziesz wydawał kasę na nowy czujnik sprawdź wpierw okablowanie, wtyczkę itp... wyjmij go i przeczyść końcówkę
By LeszekR -  29 paź 2013, 11:44
 wielkopolskie
#109734
Po 2,5 roku od akumulatora problem odpukać nie występuje, choć musze przyznać że w tym roku dosłownie trzy razy zapalił mi z lekkim szarpnięciem/uderzeniem. Zaznaczam, że nie w takiej skali jak było to kiedyś gdzie były dwa trzy łupnięcia zanim zapalił.
Testuje i obserwuje dalej
By paweu -  30 paź 2013, 18:55
 podkarpackie
#109816
Ja w sobotę rozebrałem rozrusznik, wymieniłem tulejki, szczotki, łożysko igiełkowe.
Nasmarowałem bendiks i mechanizm rozrusznika.
Efekt, piękne palenie, bez charakterystycznego szarpanięcia.
Przed zrobieniem rozrusznika zdarzało się, że szarpał.
Nawet po zrobieniu map startowych przez Spanky'iego z A4 problem nie ustąpił.
Polecam sprawdzić rozrusznik, teraz silnik odpala bardzo delikatnie
  • 1
  • 22
  • 23
  • 24
  • 25
  • 26
  • 54