Volkswagen Golf MK5

Fotele, tapicerki, deski rozdzielcze, wygłuszenia...
By konixxx -  02 sie 2008, 19:20
 -------
#10983
jako ze problem z silownikiem wysprzeglajacym rozwiazany a odpowiedzi nie bylo to edytuje posta bo mam pytanko: czy obok przycisku od ESP w innych wersjach sa jakies inne przyciski? mile widziane screeny
Awatar użytkownika
By MATI709 -  24 sie 2008, 9:31
 -------
#11587
U mnie jest tylko przycisk od ASR a w mojej wersji chyba niema takiej mo¿liwo¶ci ¿eby wy³±czyæ ESP.
By Szpandel -  24 sie 2008, 9:45
 -------
#11588
ja mam ASR zamiast ESP i u mnie obok jest dioda od alarmu/immo(nie wiem dokladnie ;) )

wiem, ¿e tam moze znajdowac sie rownie¿ przycisk od trybu winter, oznaczony literk± W, który pomaga, np. ruszac zim± :>


MATI, je¿eli masz tylko przycisk ASR, to znaczy ¿e nie masz ESP.
pozdr.
Awatar użytkownika
By MATI709 -  24 sie 2008, 10:16
 -------
#11589
Szpandel pisze:ja mam ASR zamiast ESP i u mnie obok jest dioda od alarmu/immo(nie wiem dokladnie ;) )

wiem, ¿e tam moze znajdowac sie rownie¿ przycisk od trybu winter, oznaczony literk± W, który pomaga, np. ruszac zim± :>


MATI, je¿eli masz tylko przycisk ASR, to znaczy ¿e nie masz ESP.
pozdr.
Ale kontrolka od ESP sie swieci jak odpalam.
Awatar użytkownika
By Mettenoos -  24 sie 2008, 10:34
 pomorskie
#11591
MATI709 pisze:U mnie jest tylko przycisk od ASR a w mojej wersji chyba niema takiej mo¿liwo¶ci ¿eby wy³±czyæ ESP.
jak masz tylko przycisk ASR to nie masz systemu ESP, a jak masz przycisk ESP to masz ESP+ASR
Awatar użytkownika
By MATI709 -  24 sie 2008, 10:46
 -------
#11592
Mam takie pytanko czy kto¶ mo¿e mi pokazaæ jak wygl±da kontrolka od ASR i ESP czy jest to jedna kontrolka i ta sama.
Awatar użytkownika
By Mettenoos -  24 sie 2008, 11:00
 pomorskie
#11593
MATI709 pisze:Mam takie pytanko czy kto¶ mo¿e mi pokazaæ jak wygl±da kontrolka od ASR i ESP czy jest to jedna kontrolka i ta sama.
jest to jedna i ta sama kontrolka na desce rozdzielczej, a je¿eli masz przycisk ESP - to masz ESP + ASR, masz przycisk ASR to masz tylko ASR
Awatar użytkownika
By MATI709 -  24 sie 2008, 11:32
 -------
#11596
Mam tylko ASR tak wiêc t± ubo¿sz± wersje.
:cry:
Awatar użytkownika
By krz_p -  24 sie 2008, 16:11
 wielkopolskie
#11605
obok przycisku od ESP/ASR kolejny jest od zapamiêtania ustawienia ci¶nienia w oponach
trzeci od lewej chyba zawsze jest pusty a ostatni od tryby winter dla DSG w GT
By adam75 -  24 sie 2008, 21:02
 pomorskie
#11614
u mnie jest jeszcze oprócz ESP przycisk SET z symbolem oponki, s³u¿y do ustawiania czujnika ci¶nienia w oponach, a raczej kalibracji np po dopompowaniu kó³
By MI4 -  25 sie 2008, 10:37
 -------
#11626
zadam lamerskie pytanie: od czego jest ten przycisk ASR??? tez go mam ale nie dokoñca wiem za co jest on odpoiwedzialny :oops:
By Maciej (bzik) -  25 sie 2008, 10:41
 -------
#11627
MI4 pisze:zadam lamerskie pytanie: od czego jest ten przycisk ASR??? tez go mam ale nie dokoñca wiem za co jest on odpoiwedzialny :oops:
Wikiepdia pisze:System kontroli trakcji – system zaliczany do grupy systemów Advanced Vehicle Control Systems (albo Automated Highway Systems), którego g³ównym zadaniem jest niedopuszczenie do nadmiernego po¶lizgu kó³ pojazdu podczas przyspieszania (objawiaj±cego siê ich buksowaniem). Po¶rednio systemy takie mog± wp³ywaæ równie¿ na polepszenie w³a¶ciwo¶ci trakcyjnych pojazdu podczas ruchu w zakrêcie. Wiêkszo¶æ systemów dzia³a jedynie w zakresie niskich prêdko¶ci pojazdu (do 40 km/h) aczkolwiek budowane s± te¿ wersje dzia³aj±ce dla ca³ego zakresu prêdko¶ci.
dok³adniej:
http://pl.wikipedia.org/wiki/ASR
By konixxx -  26 sie 2008, 0:22
 -------
#11682
dzieki za info chlopaki, dokladnie o ten od cisnienia ogumienia mi chodzilo i juz dostalem w serwisie, koszt przycisku ok 60zl, tej funkcj inie mam ale chcialem inny gadzet pod to podlaczyc i zeby wygladalo jak seryjne i udalo mi sie...
Awatar użytkownika
By malydaras -  26 sie 2008, 8:45
 mazowieckie
#11694
konixxx pisze:chcialem inny gadzet pod to podlaczyc i zeby wygladalo jak seryjne i udalo mi sie...
pochwal siê co tam nabroi³e¶ :?:
By adam75 -  26 sie 2008, 10:55
 pomorskie
#11698
no w³a¶nie co? Bo ja z racji ¿e juz mam ten przycisk zajêty musia³em u¿yc za¶lepki i na niej zrobiæ w³±cznik od telefonu Bluetooth