Volkswagen Golf MK5

Garaż - sprzęt audio, nawigacje, radia CB
By pagong -  17 gru 2008, 13:58
 podlaskie
#13544
chodzi mi o to czy jakosc dzwieku powinna byc o wiele lepsza niz wrcd300 i czy ta nawigacja sie sprawdzi bo ciekawi mnie czy w ogole da sie jakas inna mape wgrac;p myslalem ze moze ktos ma to radio i powie pare slow, bo z tego co sie orietnuje to alpine jest lepsza firma niz pioneer ale wydaje mi sie ze pioneer tez gdzies tam w czolowce producentow odtwarzaczy samochodowych sie plasuje glowne moje wahania dotycza czy pioneer czy alpine w tej cenie nie bede mial nawgiacji w alpine a nie ukrywam ze nawigacja sie przyda tak samo mozliwosc odtwarzania filmow;p
Awatar użytkownika
By racepool -  17 gru 2008, 15:07
 -------
#13545
Jakosc dzwieku bedzie z pewnoscia lepsza ale na seryjnych glosnikach nie ma co liczyc na kokosy. Zagra troszke bardziej detalicznie, moze glosniej nic poza tym. Co do map to nie wiem - u alpine chodza tylko oryginalne. Generalnie jezeli chodzi o marki pioneer i alpine to w przypadku wszelkich stacji multimedialnych nacisk kladziony jest na bajery, mniej na jakosc dzwieku.

Jezeli chodzi o filmy - ja przez rok uzytkowania ogladalem moze ze 3:)

A nawigacje to nie wiem czy nie lepiej zakupic jako osobna jednostke, ta zintegrowana raczej nie bedzie tak szczegolowa jak np automapa czy mapamap. A polowa ceny za ta stacyjke to wlasnie navi :lol:
By pagong -  17 gru 2008, 18:55
 podlaskie
#13547
a ty osobiscie jakie radio bys kupil w kwocie 1400??w ogole uwazasz ze to radio warto kupic za ta kwote??bo widzialem w sklepach wysylkowych ponad 5tys kosztuje te radio wiec cena chyba jest ok na to wyglada;p
Awatar użytkownika
By racepool -  17 gru 2008, 19:07
 -------
#13548
Jak za 1400 noweczke to bym sie nie zastanawial, chociazby po to zeby po po jakims czasie sprzedac i jeszcze zarobic 8)

musi byc koniecznie 2din?
By pagong -  17 gru 2008, 19:35
 podlaskie
#13549
a jesli krotko uzywana?? tak koniecznie 2 dinowe chce radio:)
Awatar użytkownika
By racepool -  17 gru 2008, 20:31
 -------
#13550
Jesli jest sprawna to mysle ze mozna sprobowac, jak nie bedzie odpowiadala to sie sprzeda:) ogolnie w tej cenie 2din plus navi raczej sie nic innego nie znajdzie. Kolega liroyek ma radyjko 2din pioneera, jest ono zbudowane zapewne na podobnych podzespolach jesli chodzi o samo odtwarzanie dzwieku wiec mozna podpytac:)
By pagong -  18 gru 2008, 0:09
 podlaskie
#13551
zamowilem dzis to radyjko mam nadzieje ze wszystko bedzie ok tylko tak mysle teraz skad wytrzasnac nawigacje mape polski bo ta w orginale tylko ma 33% pokrycia a nie oszukujmy sie orginal stoi ponad tysiaka wiec bardzo drogo no ale nic poki co tamta mapa sie zadowole
:)
Awatar użytkownika
By racepool -  18 gru 2008, 12:10
 -------
#13556
Jak odbierzesz i zamontujesz to pochwal sie fotkami no i oczywiscie wrazeniami :wink:
By pagong -  19 gru 2008, 8:32
 podlaskie
#13579
ok ale to po swietach dopiero jakos bedzie:)przy takim radiu wypadaloby jeszcze naglosnienie troche ulepszyc :)ale nad tym pozniej sie zastanowie:)
Awatar użytkownika
By Danielo -  15 mar 2009, 15:12
 dolnośląskie
#15610
Witam podepne sie niejako pod temat zeby nie robic nowego ;) otoz ostatnio wyciagalem radio (cd nie czytalo) i zauwazylem ze wtyczka od glosnikow jest praktycznie cala zapelniona przewodami (po napisach doszedlem ze kabeki od tylnych glosnikow tez wchodza w kostke ;) i teraz pytanie czy mam pociagnieta instalacje pod glosniki w tylne drzwi ?
Awatar użytkownika
By Ostry -  21 mar 2009, 14:03
 -------
#15705
Mam zamiar zmieniæ fabryczne badziewie na dwudro¿ny zestaw Hertz dsk165 i pod³±czyæ to pod radyjko Clariona. Nie jestem audiofilem, chce to zrobiæ po kosztach i nie chce ¿adnych wzmacniaczy (wiem, wiem ¿e niektórzy powiedz± ¿e bez wzmaka sie nie op³aca) Rozebra³em drzwi ¿eby zobaczyæ jak to wygl±da od ¶rodka i co bedzie mi potrzebne i troche sie przestraszy³em... Wszystko jest podl±czone pod ten jeden "modu³" i nie bardzo wiem co idzie do czego. Czy modu³ ten pe³ni te¿ role fabrycznej zwrotnicy? Je¶li tak to jak poci±gn±c kable i gdzie wpi±æ zwrotnice Hertza?
Czy do woofera i tweeterów bede potrzebowa³ kostek ¿eby je podl±czyæ pod orginalne okablowanie, czy po prostu ci±æ wszystko jak leci?
Zauwa¿y³em te¿ ¿e woofer jest przynitowany do drzwi... Rozwiercac to ¿eby daæ dystansa z MDFu, czy jest jaka¶ inna metoda?
A mo¿e po prostu sie nie pi....æ i pojechaæ do jakich¶ magików którzy mi to zamontuj±? :)
Awatar użytkownika
By Tyson -  21 mar 2009, 18:04
 mazowieckie
#15713
jezeli nie robiles nigdy takich rzeczy, albo nei chce mi sie papracz tym to jedz do magikow i oni Ci zrobia. Ja pojechalem, wylozylem kase i nie zaluje, wiem ze mam dobrze zrobione i jestem zadowolony.
Co do tych oryginalnych "dystansow" (bo to jest razem z glosnikiem) to trzeba tey nity rozwiercic, malym wiertelkiem i nie ma znaku :) Ja mam zamontowane takie same glosniki co Ty, bo tez chcialem zrobic po kosztach, ale u mnie duzo wiecej przerobek bylo,
By FISHBONE89 -  27 lut 2010, 14:41
 -------
#22127
Witam.
Kupiłem fabryczne głośniki na tył do Golfa V. Dzisiaj chciałem je zamontować, ściągam ten plastik z drzwi a tu zonk. Nie ma kabla do podłączenia głośników. Zrobiłem fotkę naklejki jaka była na wiązce, która jest podłączona do silniczka od elektrycznych szyb:
I chciałem się zapytać. Czy muszę rozbierać całe auto żeby poprowadzić kabel od głośnika do radia, czy może sama ta wtyczka od głośnika jest gdzieś ukryta?
Awatar użytkownika
By Tyson -  27 lut 2010, 17:10
 mazowieckie
#22131
zeby to mialo rece i nogi musisz puscic sygnal od radia, wiec demontaz kilku elementow jest niezbedny :) Ja tez chcialem wlozyc glosniki na tyl, ale jak sie dowiedzialem, ze vw zaoszczedzil na kablach to dalem sobie spokoj. Potwierdzilo sie to jak robilem przycieme i zadnych kabli nie bylo (nie liczac kabli od el. szyb)
  • 1
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 61