Volkswagen Golf MK5

Usterki, awarie i problemy jednostek diesla
By LeszekR -  01 paź 2009, 8:15
 wielkopolskie
#17191
Koledzy kolejne pytanie. Z jaką czestotliwością zmieniacie filtry paliwa?(chodzi o 1.9TDI 105)Czy to skomplikowana operacja?
Pytanie drugie. Jaką opinie macie na temat castrola Long Life 5w/30 o specyfikacji 507.00? Takim olejem zalewany był mój golfik i nie ma filtra cząsteczek. Obecnie ma 69 tyś i chciałbym kontynuowac jazdę na tym właśnie oleju.
Z góry dziekuje za odpowiedzi i opinie :wink:
By Tomasz -  02 paź 2009, 19:11
 -------
#17210
Filtr paliwa wymieniam a właściwie mam wymieniany raz na rok, przy przeglądzie, nie wiem czy jest to skomplikowane, niech wypowiedzą się bardziej samodzielni właściciele.
By kuba94 -  30 lis 2009, 15:14
 pomorskie
#18885
Ja wymieniam co rok przed zima przelatuje w roku około 15tys tankuje tylko na BP a jak teraz wymieniałem filtr to jedno wielkie bagno takie to paliwko jest u nas, jedna jedna wielka gnojówka w dystrybutorach
By Krzysiek -  12 lut 2010, 20:44
 -------
#21736
Wymianka kolego bardzo prosta dzisiaj wymieniałem i zajeło mi to może 5-10 minut odkręcasz poprostu wszystkie górne śruby. Ja wymieniam co roku a w rok robie ok 15tys km dłużej nie trzymam bo szkoda mi wtrysków paliwko leje na shellu i filtr w miare czysty małe oznaki parafiny.
A co do firmy kupiłem rok temu w aso oryginalny filtr Filtrona co mnie zdziwiło teraz włożyłem Wixa produkcji niemieckiej i w cenie o wiele tańszy od poprzednika. Wraz z nowym filtrem w pudełku są nowe uszczelki których ja nie wymieniam z tego względu że nowe nie trzymają tak jak stare i mogą lać choć nie zawsze :D




Golf V 1.9 TDI BKC Sportline
By stepniak.p -  12 lut 2010, 20:58
 -------
#21737
ja chyba też zmienię w swoim Golfie....tak dla świętego spokoju....
nie zbiednieję a i p.wtryski i sumienie będę miał czyste :D

jaki jest koszt oryginalnego :?:
By Krzysiek -  13 lut 2010, 14:02
 -------
#21758
Kolego było to rok temu i zabardzo nie pamiętam ale za oryginalny chyba dałem coś w granicach 60-80 pln chyba :?: a było to załatwiane po rabacie przez kolege który tam pracuje a za obecny który sie teraz moczy w autku dałem 50 zł powiem ci że różnicy nie ma przynajmniej ja nie widze więc szkoda przepłacać jedyna to że poprzedni to polski a ten niemiecki. Jeśli sie myle w cenie filtra poprawcie mnie bo nie jestem na bieżąco :D



Golf V 1.9 TDI BKC Sportline
Awatar użytkownika
By Tyson -  14 lut 2010, 16:18
 mazowieckie
#21788
nie zapowietrzy sie.
ja wymienialem filtr w grudniu jak jechalem na przeglad do ASO, ale graty sam kupowalem. Do mojego silnika BXE katalog podaje 2 filtry, jeden cos kolo 80zl a drugi ok 110zl, do mnie pasowal ten drozszy (ceny: inter cars, filtr firmy kneht). Na przegladzie mechanik zwrocil moja uwage, ze jak bede sam w przyszlosci wymienial filtr paliwa, to zebym uwazam na oring, najlepiej zakladac nowy po wczesniejszym nawilzeniu, bo oring lubi sie skrecic i bedzie cieklo, ale trzeba uwazac na preparaty zeby nie żarły gumy. On pryskal jakims specyfikiem wirmy wurth. pozdr.
Awatar użytkownika
By MaArek -  31 mar 2010, 21:17
 -------
#23354
Filtr paliwa wymienia się podobno zależnie od rodzaju silnika - w serwisie twierdza że dla 1.9 TDI co 90.000 km. Dla mnie to idiotyczne, chyba nawet przy warunkach niemieckich.

Mój filtr po 16.000 km przebiegu na ON verva plus ulepszacz Castrol TDA jest w świetnej formie, więc zapewne wymieniać będę po ok 30.000 km.

Oryginalny wytargowałem za 110 zł - nie jest to tania sprawa :)