Volkswagen Golf MK5

Karoseria, nadwozie, lakier, bagażniki, uchwyty itp
Awatar użytkownika
By morfeusz747 -  12 lip 2016, 20:54
 wielkopolskie
#233887
Witam,

Mam do Was pytanie, ponieważ bo mojej ostatniej wizycie u lakiernika dopiero po głębszym umyciu auta zauważyłem zupełnie po drugiej stronie samochodu (jakby nie był zabezpieczony) pył lakierniczy lub coś w ten deseń. Oczywiście jest to przywarte do lakieru i sprawia lekkie zmatowienie lakieru. Po przejechaniu ręką też jakby lakier był szorstki. Teraz pytanie co wchodzi w grę, robiłem pastą TEMPO ori Druchema ale efekt średni może dlatego, że robiłem to ręcznie.

Macie jakieś specyfiki jak to ogarnąć? Z szyby zeszło elegancko benzyną ekstrakcyjną ;)
By kuba94 -  12 lip 2016, 21:01
 pomorskie
#233890
Ile można pisać że pasta ,,Tempo" nie nadaje się do niczego jest dobra tylko dla producenta. Spróbuj glinką , jak nie pomoże to pasta lekko ścierną od megsa , albo ,,Schola " jest tego dużo .
Awatar użytkownika
By Forest -  12 lip 2016, 21:45
 wielkopolskie
#233898
No to jak się świeci "Jak psu jajca" to już jest git, pasta za 10 zł... i na cholerę te Menzerny, 3M i inne. To musi być ściema marketingowa jak pasta za 10 zł też daje efekt świecących jajec... :laugh:
Awatar użytkownika
By Manios -  12 lip 2016, 23:55
 pomorskie
#233910
Dajcie spokój chłopakowi, każdy używa co uważa za słuszne. Znam chłopa co lakier poleruje i zabezpiecza plakiem, jest zadowolony z efektu więc ok :blush:
morfeusz747 pisze:Witam,

Mam do Was pytanie, ponieważ bo mojej ostatniej wizycie u lakiernika dopiero po głębszym umyciu auta zauważyłem zupełnie po drugiej stronie samochodu (jakby nie był zabezpieczony) pył lakierniczy lub coś w ten deseń. Oczywiście jest to przywarte do lakieru i sprawia lekkie zmatowienie lakieru. Po przejechaniu ręką też jakby lakier był szorstki. Teraz pytanie co wchodzi w grę, robiłem pastą TEMPO ori Druchema ale efekt średni może dlatego, że robiłem to ręcznie.

Macie jakieś specyfiki jak to ogarnąć? Z szyby zeszło elegancko benzyną ekstrakcyjną ;)
To co znalazłeś na lakierze to tzw pył lakierniczy który tak jak napisałeś osiada na niezabezpieczonym lakierze podczas lakierowania.
Możesz pozbyć się tego tak jak koledzy wyżej napisali, czyli najpierw myjesz porządnie auto i co najmniej glinkujesz. Jeśli po glince efekty będą mizerne (co zresztą w tym przypadku jest częste) to możesz spróbować benzyny ekstrakcyjnej na miękkiej mikrofibrze. To jednak wg mnie dość delikatny sposób i przynosi mierne efekty. Kolejny sposób to nitro, ale tu już trzeba być trochę delikatnym i uważnym żeby nie narobić kuku.
Najefektywniejszym sposobem, jak wspomniał kuba 94, jest pasta lekko ścierna (np.Meg's, Menzerna, KochChemie, Cutuc, Scholl, 3M), bezpieczna w użyciu a przy okazji lakier o niebo lepiej wygląda.
Awatar użytkownika
By morfeusz747 -  13 lip 2016, 18:26
 wielkopolskie
#233976
Powiem Ci kolego próbowałem nitro ale za cholerę nie chce zejść. Chyba będzie się trzeba zaopatrzyć w którąś z tych past co podałeś. Na szczęście całe drzwi nie są tym pokryte tylko od góry w dół gdzieś z 30cm.

Coś konkretnego z tych past używałeś może i możesz polecić? Bo rodzai trochę jest :fluff:
Awatar użytkownika
By Trillest -  18 lip 2016, 12:54
 dolnośląskie
#234445
Siema, mam pytanie.

Po konkretnym myciu oraz glinkowaniu chciałem nałożyć preparat usuwający świrle i hologramy Meguiars SwirlX. Czy zaraz po wtarciu tego preparatu w lakier można nałożyć jakiś wosk ?
Awatar użytkownika
By pavlos2 -  26 lip 2016, 8:27
 podlaskie
#235099
Witam...

Panowie potrzebuje waszej rady ,chodzi mi konkretnie o gumowe uszczelki zewnętrze które są wokół szyb .Z biegiem czasu straciły swoje kolory ,stały się wyblakłe itd.Zakupiłem powerboya restorer - kolega z forum GV polecał,ale żeby zrobić to prawidłowo to czy zanim położę preparat to czy muszę je jakoś przygotować/oczyścic ?Wiem ,że ktoś coś pisał o APC -zbytnio nie wiem o co chodzi...tak wiec czy ktoś może udzielić sie w temacie i napisać jaki to preparat APC i jak go zastosowac?
Awatar użytkownika
By Maciej91 -  27 lip 2016, 18:17
 kujawsko-pomorskie
#235302
Cześć ;)
Pytanie jest moje następujące :)
Co na początek kupić jakiś zestaw do czarnego lakieru by zadbać o autko :)
Powiem tyle że nie posiadam żadnych :fluff: w co na początek się uzbroić :) ?
po umyciu lakier jest taki jakby matowy :( :sad:
  • 1
  • 47
  • 48
  • 49
  • 50
  • 51
  • 56