Volkswagen Golf MK5

Garaż - bolączki mechaniczne, które czasem spotykają nasze Golfy, pytania o płyny eksloatacyjne
#235651
SZARWUS pisze: Zależy jaką masz sprężarkę.
Dołóż 20pln i kup ori.
Dasz link?

Dodano po 2 godzinach 26 minutach 11 sekundach:
Ok, dzięki @SZARWUS za link na priv.
Dotarliśmy z ziomkiem od klimy, że przy osuszaczu jest wyciek czynnika, czy są tam jakieś uszczelniacze? (mechanik zasugerował że mogą być tam jakieś 3 uszczelki).
Awatar użytkownika
By miodek89 -  31 lip 2016, 23:50
 mazowieckie
#235685
Witam,

Żeby nie zaśmiecać forum napiszę w tym temacie.

Otóż dzisiaj zauważyłem, że klimatyzacja raz mi dobrze chłodzi a raz bardzo delikatnie.. Wcześniej jak ustawiłem na maksymalne chłodzenie (18 stopni) to z nawiewów leciało bardzo zimne powietrze.. A dzisiaj raz bardzo zimne, raz normalne prawie jak bez klimy..

Wentylator jak załączam klimatyzację od razu się załącza, czyli wszystko z nim dobrze. Tylko jedną rzecz zauważyłem/ usłyszałem.. Po załączeniu klimy raz w środku auto słychać takie jakby syczenie i wtedy klima słabo chłodzi. A jak znowu włączę klimatyzację i nie ma tego "syczenia" podczas pracy nawiewu to wtedy leci zimne (prawidłowe) powietrze..

Jeśli ma to jakieś znaczenie, cała chłodnica jest brudna od owadów z dzisiejszej trasy. Ma to jakieś znaczenie? Czy może np był mało czynnika? A może jest do wymiany zawór kompresora?

Z góry dziękuje za sugestie.
Awatar użytkownika
By miodek89 -  02 sie 2016, 12:56
 mazowieckie
#235877
Dzisiaj byłem w serwisie. Powiedziano mi, że klima słabi działa bo mam zepsuty mały wentylator w chłodnicy. I że powinny dwa jednocześnie pracować a u mnie tylko duży pracuje. Prawda to jest, że muszą dwa jednocześnie chodzić? Jakiej firmy zamówić wentylator? Ktoś doradzi?

Dodano po 47 minutach 37 sekundach:
I czy można na krótko sprawdzić czy to jest na pewno zepsuty wentylator czy może jakiś sterownik?
#235921
nie mam teraz nigdzie logu z diagnostyki a nie pamiętam tych numerków

w każdym bądź razie sprawa wygląda nastepująco... te klapy które sa do obiegu wewnętrznego za schowkiem a nad wentylatorem są dwie jedna ta która otwiera obudowe a druga wewnetrzna z tego co widziałem ta otwierajaca obudowe działa za każdym razem natomiast ta wewnętrzna niestety nie i od niej jest bład...

co do nawiewu na szybę to klapa jakby nie otwierała sie do końca bo słychać głosny świst a powietrze ledwo co leci na szybę...

zastanawiam sie czy sterownik elektryki ten pod kierownicą ma na to jakiś wpływ? wydaje mi się ze jest uszkodzony gdyż nie podaje poprawnego 12V na silniczek spryskiwaczy i uruchamia tylnią wycieraczke zamiast pompki...
#236365
Witam, nie miałem prądu na kompresorze klimy, kupiłem ten zawór http://allegro.pl/show_item.php?item=6360892047 wczoraj mechanik mi dzwoni, że nie pasuje. Są jakieś inne rodzaje tych zaworów ?

Dodano po 10 minutach 15 sekundach:
Dowiedziałem się, że mój jest na śrubę a ten na seger, podrzuci ktos link do tego na śrubę ?

Dodano po 17 minutach 23 sekundach:
okazało sie ze mam taki http://allegro.pl/nowy-zawor-sterujacy- ... 85873.html.
Kupował ktoś oryginał gdzieś w podobnych pieniądzach ?
  • 1
  • 40
  • 41
  • 42
  • 43
  • 44
  • 72