Volkswagen Golf MK5

Usterki, awarie i problemy związane z elektroniką i elektryką (oświetlenie, żarówki, liczniki, alarmy, sterowniki itp...)
przez matti
#44158
W skrócie: nie można kupić zwykłych żarówek LED, ponieważ mają za mały opór i komputer rozpoznaje jako błąd (żarówki spalone)

Są dwa sposoby: 1) Tanio 2) Drogo

2) Kupić żarówki LED z przetwornicą czyli koszt 150 - 200zł

1) założyć żarówki LED do jednej z żarówek LED dolutować kable i podłączyć zwykłą żarówkę która już np był założona, ładnie ją oprawić i zaizolować i schować w zderzak z tyłu, a najlepiej dwie bo jak jedna się spali to i druga będzie wytwarzać opór i będą działać LED

najważniejsze żeby ta żarówka była dobrze zamocowana w zaciskach i żeby nie było styczności z plastikiem bo spali go :)
Awatar użytkownika
przez fredric
#44159
Albo dolutować opornik i po problemie, z tym że jest problem bo jak np w migaczy żarówka działa sporadycznie to tu działa cały czas. Więc opornik będzie ciepły cały czas a to nie zdrowo i niepotrzebne obciążenie dla alternatora więc najlepszym i najzdrowszym rozwiązaniem jest dedykowana żarówka led z układem albo dużą ilością led smd.
Awatar użytkownika
przez Forest
#44239
Podajcie linki na Allegro kto jakie ma. Mnie by interesowały takie LEDy co nie świecą tak mocno, że aż oświetlają całą jezdnię tylko takie co świecą na całą tablicę :)
przez dziii
#44328
ja dziś zrobiłem podświetlenie białymi diodami i wyskoczył błąd przepalonej żarówki więc podłączyłem normalną żarówkę i schowałem ją do zderzaka. Błąd już nie wyskakuje a ja się cieszę białym podświetleniem tablicy rozdzielczej :)
przez rosk
#44526
mam przepaloną żarówkę w podświetleniu tablicy i żaden błąd mi nie wyskakuje,to czy jak włożę ledy wyskoczy mi błąd(przy przepalonych postojach,drogowe pokazuje błąd)
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 9

Czołem :) tak jak napisałem w przywitaniu, szukam […]

Przywitaj się...

Cześć wszystkim, Poszukuje aktualnie Golfa V GTI […]

Odgrzybianie klimatyzacji

Za pomocą myjki TUNAP, prepartem ContraSept @Man[…]

Radio gubi fale

separator dobierasz z tych tańszych,względem pod[…]