Volkswagen Golf MK5

Garaż - bolączki mechaniczne, które czasem spotykają nasze Golfy, pytania o płyny eksloatacyjne
#47116
Proszę Was o informację czy do wymiany płynu hamulcowego trzeba zaopatrzyć się w taki wynalazek?:
Obrazek

Czy nie można tak jak kiedyś uczyli - dolać nowego płynu do maxa, zaprosić sąsiada na browca ;) żeby podpompował pedałem i spuszczać po kolei zaczynając od najdalej położonego odpowietrznika?
Przecież pompie nie powinno się nic stać bo jest cały czas zalana płynem.
Z góry dzięki za odpowiedź.
By Mario V -  07 lip 2011, 21:40
 pomorskie
#47135
Tajj ja zrobiłem tak jak kolega Wieslaw3 czyli ...dolać nowego płynu do maxa, zaprosić sąsiada na browca ;) żeby podpompował pedałem i spuszczać po kolei zaczynając od najdalej położonego odpowietrznika....

i mam auto z ABS ASR i innymi cudami :mrgreen: pompa dalej śmiga jak szalona :lol:

poza tym ładnie jest opisane krok po kroku w książce Sam naprawiam...

pozdrawiam domowych majsterkowiczów
By Wieslaw3 -  08 lip 2011, 12:35
 wielkopolskie
#47167
Prawda, przecież mam książkę. Mam nadzieję, że o wymianie płynu chłodzącego też tam wspomnieli. Dzięki.
By kuba94 -  08 lip 2011, 13:28
 pomorskie
#47169
Sprzęgło generalnie tak samo jak z hamulcami: najpierw odessac stary plyn ze zbiorniczka i nalac nowego, a potem:
1. wciskasz pedal i trzymasz
2. asystent otwiera odpowietrznik tloczka sprzegla na skrzyni
3. plyn wyplywa
4. asystent zamyka odpowietrznik tloczka
5. podnosisz podal sprzegla z podlogi (sam nie wroci - nie ma sprezyny powrotnej)
6. naciskasz pedal kilka razy, zeby wtloczyc plyn do przewodow i zaczynasz od poczatku az zacznie wyplywac czysty jasny plyn.
Tylko trzeba aku do tego zdemontować przynajmniej u mnie trzeba było
By kuba94 -  08 lip 2011, 22:45
 pomorskie
#47195
Ja odpowietrzałem tak jak opisałem przelatałem 20 tys i wszystko gra i trąbi jak zespoł kombi żadnej aferki nie mam. Widocznie można tak ,zresztą ,,maluszek " mi ten sposób polecił u siebie robił dokładnie tak samo, a kto jak kto ale maluszek zjadł zęby na vw modach i mechanice jego blog to encyklopedia wiedzy o vw
Awatar użytkownika
By PotaS -  10 lip 2011, 18:12
 warmińsko-mazurskie
#47245
dex pisze:panowie a po ilu kilosach robicie wymianę płynu :idea:
Ja co 2 lata. Zawsze zalewam DOT5. Kilometry nie mają znaczenia.