Volkswagen Golf MK5

Usterki, awarie i problemy związane z elektroniką i elektryką (oświetlenie, żarówki, liczniki, alarmy, sterowniki itp...)
By jarek23 -  06 maja 2007, 15:51
 -------
#4790
Witam. Zalozylem sobie diodowe zarowki zamiast tych zwyklych postojowych. No i mam problem. Jak przekrece kluczyk to jak kazdy wie robi sobie diagnoze no i po chwili wyskakuje ze jest spalona zarowka:( No i oczywiscie postojowe po chwili gasna:( A jak wloze normalne zarowki to wszystko ok. Te diodowe swieca jak kluczyka nie przekrece tylko zostanie swiatla wlaczone. Moze ktos ma pomysl jak to obejsc albo co zrobic?
By gOOlfer -  06 maja 2007, 19:01
 -------
#4801
Te¿ to przerabia³em, wydaje mi siê, ¿e problem jest w bardzo ma³ym poborze pr±du przez diodê i komputer traktuje to jako uszkodzenie ¿arówki. Wyj¶ciem z tej sytuacji mo¿e byæ za³o¿enie ¿arówek w stylu np Philips Blue Vision albo jakie¶ inne.
Awatar użytkownika
By PotaS -  06 maja 2007, 19:09
 warmińsko-mazurskie
#4803
gOOlfer pisze:Te¿ to przerabia³em, wydaje mi siê, ¿e problem jest w bardzo ma³ym poborze pr±du przez diodê i komputer traktuje to jako uszkodzenie ¿arówki. Wyj¶ciem z tej sytuacji mo¿e byæ za³o¿enie ¿arówek w stylu np Philips Blue Vision albo jakie¶ inne.
Mo¿e jaki¶ rezystorek w lini zasilania dla zwiêkszenia pr±du. tylko nie wiem czy diody nie bed± s³abij ¶wieciæ . choæ nie powinny. ;)
By gOOlfer -  06 maja 2007, 19:25
 -------
#4804
Te diody ju¿ maj± rezystory bo standartowe s± gdzie¶ na 3,3 volta.
Awatar użytkownika
By fredric -  06 maja 2007, 20:50
 mazowieckie
#4812
ciekawe jak bedzie sprawa sie miala z migaczami led bo o postojowkach slyszalem ze nie chca dzialac rezystorek lub Philips Blue Vision sa rozwiazaniem
Awatar użytkownika
By fredric -  06 maja 2007, 21:28
 mazowieckie
#4818
maluszek a jest mozliwosc wylaczenia diagnozy migaczy??
Awatar użytkownika
By fredric -  06 maja 2007, 22:09
 mazowieckie
#4824
he to jest cos bedzie szansa na zmiane na pelen led. trzeba to sprawdzic.
By jarek23 -  10 maja 2007, 22:46
 -------
#4922
Tylko zeby to zmienic to trzeba miec kabel a ja nie posiadam. A co do dolozenia jakis rezystorow to bedzie ciezko chyba zeby kable pociac. A troche mi sie nie chce bawic dla jakis zarowek. A moze mi doradzicie jakis kabel?? i jakis programik:)
Awatar użytkownika
By jabart -  12 maja 2007, 19:18
 -------
#4954
Zapnij równolegle rezystor o warto¶ci ok 40 omów i mocy ok 4W co zasymuluje ¿arówkê dla komputera...
Awatar użytkownika
By BRUNO55 -  13 maja 2007, 9:36
 kujawsko-pomorskie
#4976
jarek23 pisze:Tylko zeby to zmienic to trzeba miec kabel a ja nie posiadam. A co do dolozenia jakis rezystorow to bedzie ciezko chyba zeby kable pociac. A troche mi sie nie chce bawic dla jakis zarowek. A moze mi doradzicie jakis kabel?? i jakis programik:)
Skontaktuj siê na PW z koleg± maluszek on aktualnie posiada na zbycie kabelek z programem.