Volkswagen Golf MK5

Garaż - sprzęt audio, nawigacje, radia CB
By jurgeen -  11 cze 2012, 8:40
 pomorskie
#75088
moim skromnym zdaniem lepiej, lepszy dźwięk odczuwalny na seryjnych głośnikach (wtedy jeszcze bez wzmaka i suba), ale przyznam szczerze że mi słoń nadepnął na ucho, więc do kogoś innego lepiej to pytanie skierować
By mich_10 -  11 cze 2012, 13:36
 mazowieckie
#75108
Lepiej trochę gra rcd 510 od rcd 300 różnicy wiadomo bóg wie jakiej nie ma że będzie łupało nie wiadomo jak. Kolega jurgen jest obeznany w podmiankach tego radia geteway musi być po 2008 roku + adapter do anteny :D
By stefan-16 -  11 cze 2012, 20:05
 -------
#75151
Mam zamiar w jednej V podłączyć radyjko rcd510 i do tego dołożyć wzmacniacz na system przedni i suba. I teraz pytanie czy po przeprogramowaniu radyjka:
http://www.my-gti.com/1411" onclick="window.open(this.href);return false;" onclick="window.open(this.href);return false;
Ktoś wie ile V będzie miał ten sygnał wyjściowy?? Robi się tak pod fabryczne wzmacniacze, ciekawe jak to się sprawdza w innych wzmacniaczach podając ten sygnał na RCA. Widzę że Jurgeen tak zrobił ale na suba, co za tym idzie nie powie nam nic na temat szumów itp które mogą się pojawiać w wyższych częstotliwościach.
By mwsoft -  11 cze 2012, 20:25
 dolnośląskie
#75152
Kuba87 pisze:ale co to za rozwiązanie. podpięcie po najniższej linii oporu. zmobilizuj się i popraw :)
Bzdury, RCD/RNS NIE MAJĄ wyjścia sygnału na chinche. RNS510 niby ma AUX out opisany, ale ludzie to sprawdzali i nic tam nie ma!

Jedyna opcja to podlutowanie się do sygnału na płytce w radiu przed wzmacniaczem albo konwerter hi-lo, albo wzmaczniacz z wejsciem hi-input.

To co podesłałeś to jest wejście AUX.
Tam gdzie ma to chinche na wyjście, RCD510 ma wejście AUX. A na chinchach od wejścia jest wejście zmieniarki...
By stefan-16 -  11 cze 2012, 20:30
 -------
#75154
Nie zrozumiałeś, Po pierwsze to wyjście AUX out opisany jest ale w wersji US i Kanada(sprawdźcie sobie że te radia na EU nie mają opisanych tych pinów które są opisane w US) pewnie stąd te domysły. Druga sprawa jest taka że podałem kodowanie które zmienia sygnał wyjściowy głośników do niższego poziomu, nie wiem gdzie ty tam widzisz jakieś wejście jak byk pisze OUT Line(the outputs from High to Low), dzięki temu możemy z tych kabli głośnikowych które wychodzą z radia zrobić RCA(tak jak by wbudowany konwerter). Taki zabieg jest robiony jak jest montowany fabryczny wzmacniacz. Ja przynajmniej tak to rozumie, i jeżeli dostanę radyjko to je przeprogramuje i zmierzę jakie napięcie pojawia się na tych pinach głośników.
By mwsoft -  11 cze 2012, 21:50
 dolnośląskie
#75161
stefan-16 pisze:Nie zrozumiałeś, Po pierwsze to wyjście AUX out opisany jest ale w wersji US i Kanada(sprawdźcie sobie że te radia na EU nie mają opisanych tych pinów które są opisane w US) pewnie stąd te domysły. Druga sprawa jest taka że podałem kodowanie które zmienia sygnał wyjściowy głośników do niższego poziomu, nie wiem gdzie ty tam widzisz jakieś wejście jak byk pisze OUT Line(the outputs from High to Low), dzięki temu możemy z tych kabli głośnikowych które wychodzą z radia zrobić RCA(tak jak by wbudowany konwerter). Taki zabieg jest robiony jak jest montowany fabryczny wzmacniacz. Ja przynajmniej tak to rozumie, i jeżeli dostanę radyjko to je przeprogramuje i zmierzę jakie napięcie pojawia się na tych pinach głośników.
Stary, zerknij kogo ja cytuje pisząc odpowiedz, co? No kto jest podany nad moim wywodem? :twisted:
Chodzi mi o tą kostkę, co kolega Kuba87 każe jurgenowi kupić na allegro - która niby mu da wyjście chinch na wzmacniacz. A tak nie ma, dokładnie tak jak piszesz - jest tylko w wersji US i pewnie jakiś RNS-E z Audi itp.

Wracając do Twojego problemu - przy przestawieniu na sound system poziom napięcia spada do ok ~4-5Vpp.
Problem jest tylko taki, że minusowe wyjście na głośnik nie jest podłączone do masy (wewnętrznie każdy głośnik działa jako bridge, przynajmniej w RCD310 i RNS310 tak stwierdziłem).
Jeśli masz wzmaka z "pływającymi" chinchami (tak że masa chincha nie jest połączona bezpośrednio z obudowa) to można spokojnie to podłączyć bezpośrednio.
Jeśli jest - możesz upalić końcówkę mocy w radiu zwierając przez chinche do masy.
O ile masz na gaine we wzmaku odpowiedni zakres regulacji to 4V powinno dać radę.
Zauważyłem w mojej RNS310, że wali błędem przy takim podłączeniu - widać w ori wzmaku musi być jakieś większe obciążenie na liniach.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 29