Volkswagen Golf MK5

Garaż - sprzęt audio, nawigacje, radia CB
By kupszczelisty -  03 gru 2011, 23:33
 wielkopolskie
#55834
Wzmacniacze: esx, dls, stare sony, stere alpine, stare philips, stare yamaha, stare pioneer, emphaser, u-domension, audison, audio art, zapco, audio system
By kupszczelisty -  05 gru 2011, 21:34
 wielkopolskie
#56113
Powiem tak, gdy dłubałem w moim audio to zauważyłem że:
- jeżeli zmienimy samo radio, ja miałem alpine cda-9855r (jedno z kultowych) i ustawiłem filtry i equalizer to dźwięk się dużo poprawił i woofery nie pierdziały dzięki filtrom.
- gdy założyłem wzmacniacz + fabryczne radio dźwięk był lepszy od fabrycznego, ale gorszy niż po zmianie radia na Alpine
- obecnie mam fabryczne radio + wzmacniacz + system 3 way DLS + częściowo wygłuszone drzwi to mogę powiedzieć że dźwięk się poprawił, kick jest dużo lepszy, góra i średnica też są lepiej słyszalne ale fabryczne radio wszystko psuje i słyszę niską jakość nadawanego przez radio dźwięku. Ja mam RCD 300, nie wiem jak gra 310, ale po moich doświadczeniach to zacząłbym od znalezienia lepszego radia, założenia jakiegoś kultowego wzmacniacza o niedużej mocy ~50Wx2 rms. Ja nie mogę mieć radia 1 DIN ponieważ mam Golfa Plus i tam radio jest dość wysoko i pod kontem (wyświetlacz patrzy w sufit) przez co słabo widać z wyświetlacza nieoryginalnego radia. Wzmacniacz mam pod fotelem kierowcy w miejscu gdzie była zapięta apteczka, wzmacniacz jest troszkę większy od apteczki i ma ~60W x2rms. Kolejna sprawa o której piszą na forach CA jest taka że w golfie woofer jest zamontowany tak że gra w fotel i montowanie zestawu 2 way nie jest dobrym rozwiązaniem.
By Czolo -  07 gru 2011, 6:27
 -------
#56226
Jak kolega powiedzial kupszczelisty nigdy radio fabryczne nie zagra tak jak dobry alpine to robi kolosalna roznice niestety taka prawda. Ja juz alpina uzywam 3 nie mam zamiaru przechodzic na nic innego jakosc dzwieku jest zajebista. Jak takie radio dobre alpine zamontujesz to juz bedzie roznica i glosniki dobra to juz bedzie gralo zajebiscie jak nie jestes pasjonata i nie trzeba sciagac blachy w drzwiach by wymienic glosnikow jedynie boczki sciagamy i najlepiej dac dystanse z mdfu w nasze drzwi chowaja sie kosmicznie wielkie glosniki no i sa dobrze wygluszone jak ktos nie montuje sprzetu audiofilskiego to nie trzeba ich wygluszac ja osobiscie nie mam bo nie mam glosnikow jakis mega kosmicznych mam morele tempo i gra mega fajnie w tym aucie to tyle ze mam pod wzmaka podlaczone ale to juz inna sprawa bo mam tube....
Pozdrawiam w razie czego sluze pomoca
By juras5 -  07 gru 2011, 14:03
 -------
#56244
ja mam to radio:
http://www.audiophile.pl/p/2037_blaupunkt_bermuda_mp36" onclick="window.open(this.href);return false;

i teraz widzę, że ono ma tylko 4x18 W RMS...
mam takie pytanie czy jakby się zmostkowało wyjście tył/przód to będzie 36 Watt? można w ogóle tak zrobić?

chciałbym po prostu, żeby radio grało wyraźniej jak się głośniej słucha i poprawę trochę basu.
ale tuba odpada ze względu na brak miejsca w bagażniku, w passacie kombi mogłem sobie na to pozwolić, ale w golfie nie;/

byłbym wdzięczny jakby ktoś skompletował mi jakiś zestaw :)
radio + głośniki PRZÓD + wzmak

pozdrawiam
By kupszczelisty -  07 gru 2011, 16:23
 wielkopolskie
#56249
W radiu nie da się mostkować kanałów, kolejna sprawa że samo radio nie zagra tak jak wzmacniacz małej mocy dobrej firmy. Co do radia chodzi nam o stare serie CDA-9833/35, 9853/55, 9815, i ewentualnie 9812.

Co do wzmacniacza to takim forumowym hitem są stare wzmacniacze sony i alpine które były wyprodukowane w Japoni np. Sony 6020, 5520, 4020. Alpine miały to do siebie że ostrzyły wysokie tony.

Taki system czyli radio, wzmacniacz i głośniki trzeba mniej więcej zaplanować co z czym ma grać.

W golfie jest tzw. 3 way czyli 3 drogi (tweeter, średniotonowy i woofer) i teraz pytanie czy będziesz załadał 3 way czy 2 way?
Piszą że 2 way się nie sprawdza w tych autach bo woofer gra w dupe.

Ja proponuje tak, zainwestuj w jakieś radio jakie ci pasuje, ale nie chłam, dobrze żeby miało filtry i może kup coś z wyższej półki ale używane ( Alpine, Kenwood, Pioneer) następnie kup wzmacniacz dwu kanałowy( używany coś ze starszych serii) który ma około 45-60W (taką moc potrzebują przeważnie zestawy) i zobacz jak to gra, jeżeli wysokie i średnie będą Ci odpowiadać tylko będzie jeszcze za mało basu to wygłusz drzwi, głównie chodzi o zewnętrzne poszycie drzwi które musisz zdjąć i obkleić matami od środka. Jeżeli dalej będzie Ci mało to dopiero pomyśl o zestawie. Oczywiście cudów się nie spodziewaj jak z subwoofera, dach Ci falować nie będzie i nakrętek od tylnej klapy nie będziesz musiał dokręcać :) Gotowej recepty Ci nie podam bo każde połączenie daje inny efekt.
By Czolo -  08 gru 2011, 2:19
 -------
#56292
a jezeli chcesz bas pomysl o subwoferze w boczek ja zamontowalem mialem osobiscie skrzynie normalna ale wlasnie za duzo bagaznika kradla wiec jest teraz w boczku przystosowana wyglada zajebiscie no gra ciut slabiej ale i tak jestem zadowolony przyjemny bas jest i tyle. No a zestaw przykladowo alpine mam 9850 jak dobrze pamietam orion wzmak 4 kanalowy czyli przod 2 kanaly tuba 2 kanaly. Glosnik jl audio ale jaki model nie pamietam teraz w tubie a glosniki morelki tempo i gra naprawde zajebiscie wystarczajaco....
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
By Krzycho -  23 lut 2012, 22:21
 małopolskie
#63571
Witam,

potrzebuję pliki do vcds'a z opisami do długiego kodowania do radia 1K0 035 186 AN (RCD310) będzie miał ktoś??
By 1 6 D -  19 mar 2012, 23:09
 zachodniopomorskie
#66236
Nie z najnowszej wersji VCDS ale raczej i tak najaktualniejsze.
LC,00,0,AUX-IN Access restricted
LC,00,1,CD-Changer/iPod/USB Connection Monitoring active
LC,00,2,AUX-IN Connection Monitoring activc
LC,00,3,Parking Aid installed
LC,01,0~7,00,Sound System not installed
LC,01,0~7,01,Volkswagen Sound System OR Dynaudio Sound System
LC,01,0~7,02,Skoda Soundsystem
LC,01,0~7,05,Dynaudio Sound System (Coding may be incorrect / see TPI 2019755)
LC,02,0~7,00,Sound System (active Speakers)
LC,02,0~7,02,2 Speaker Channels (2 passive Front Speakers)
LC,02,0~7,04,4 Speaker Channels (2 passive Speakers each Front and Rear)
LC,03,0,Shortpress Steering Wheel Buttons installed
LC,03,1,Telephone OR Telephone Preparation (CAN) installed
LC,03,6,Back-Up Camera installed
LC,04,0~7,00,Control Module not or incorrectly coded
LC,04,0~7,01,Treble Speaker Monitoring deactivated (Sound System)
LC,04,0~7,02,Treble Speaker Monitoring for Front Speakers active
LC,04,0~7,03,Treble Speaker Monitoring for Rear Speakers active
LC,04,0~7,04,Treble Speaker Monitoring for Front & Rear Speakers active
LC,05,0~7,00,Frequency Response: Linear
LC,05,0~7,01,Frequency Response: Skoda Octavia (1Z)
LC,05,0~7,04,Frequency Response: Skoda Superb (3T)
LC,05,0~7,06,Frequency Response: Skoda Fabia/Roomster (5J)
Awatar użytkownika
By Krzycho -  20 mar 2012, 12:30
 małopolskie
#66286
dzięki już sobie poradziłem z pomocą mwsaft'a (dzięki) po przez dopisanie mojego radia do pliku bo takiego nie było i teraz wszystko pięknie działa :)
Awatar użytkownika
By Dexter23pl -  03 lip 2012, 14:06
 śląskie
#77019
Witam witam ;)
mam pytanie, ponieważ posiadam radio RCD-300 i jakość odbioru FM jakości dźwięku jest po prostu tragiczny z czego pewnie każdy o tym wie. Cd gra lepiej w miarę ale też bez fajerwerków.
i chce zakupić coś taniego ale lepszego, myślałem nad RCD310.
czy w tym modelu odbiornik FM gra lepiej? chodzi o jakość dźwięku bo stare rcd300 odbiera dobrze ale dźwięk jest jak ze strarego walkmana ze słuchawek.
Awatar użytkownika
By Dexter23pl -  03 lip 2012, 21:56
 śląskie
#77058
yhy w takim razie dziękuje za odpowiedź. ;)

jestem na etapie szukania na alegroszu głosników. wiązki przewodów też nie mam ale sobie dorobie z tym niema poroblemu.
tylko nie pamiętam czy w kostce do radia co wchodzi sa blaszki i przewody do tych tylnich głosników jesli niema wiązki w drzwiach.
muszę znów to rozebrać i sprawdzić, jesli niema to kupić konektory takie aby pasowały w oryginalne miejsce w kostce a jelsi sa przewody to poszukac gdzie się konczą. ;)

z tego co wyczytałem to musze zakupić do radia rcd-310 jakiś inny znów jego sterownik żeby akumulatora nie rozładowywało i plus głosniki i znów suma się uzbiera. ;(

pytanie, czy jesli kupie oryginalne głosniki w tylne drzwi to sa tam potrzebne jakies dystanse?
Awatar użytkownika
By Krzycho -  03 lip 2012, 22:02
 małopolskie
#77059
kupisz oryginalne głośniki to już nic nie będziesz musiał dokupować w sensie dystansów...
co do kabli to zapomnij aby we wtyczce iso one tam były, wystarczy że kupisz odpowiednie piny bo we wtyczce są wolne miejsca... a tak tak bramkę musisz wymienić na nowszą albo wgrać jej nowe oprogramowanie...
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 31