Volkswagen Golf MK5

Garaż - sprzęt audio, nawigacje, radia CB
Awatar użytkownika
By Dexter23pl -  08 lip 2012, 22:30
 śląskie
#77356
koledzy czy ktoś wie jakie mją mieć rozmiar te piny do wtyczki pod radio?
będe kupowac kilka żeczy u sprzedawcy na alegroszu i ma jakies takie dwa rodzaje i bym od razu kupil,

chyba że lepiej kupic gotową taką przejściówkę z tego radia rcd300 na iso i z niej wymontowac?
By mwsoft -  09 lip 2012, 12:23
 dolnośląskie
#77377
dexter23pl pisze:koledzy czy ktoś wie jakie mją mieć rozmiar te piny do wtyczki pod radio?
będe kupowac kilka żeczy u sprzedawcy na alegroszu i ma jakies takie dwa rodzaje i bym odrazu kupil,

chyba że lepiej kupic gotową taką przejściówkę z tego radia rcd300 na iso i z niej wymontowac?
Tak na oko to ciężko powiedzieć, czy to są te konektory....

Potrzebujesz do radia:
4 x N 906 845 05
Do kostki w drzwiach:
4 x N 103 190 05
Do drzwi od strony głośnika:
000 979 242 x 2

Dwie pierwsze pozycje to pojedn. piny, więc są dość tanie (~1,5zl). Ostatnia pozycja to kabelek naprawczy z dwoma pinami zacisniętymi na gotowo, których nie da się kupić luzem. Z tego co widzę kosztuje to już w ASO 25zł za sztukę - cena absurdalna. Najlepiej jak byś poszukał sobie na jakichś szrotach w okolicy wtyczek od bordnetza - tam występują te piny.
Albo po prostu poszukaj na allegro całej wiązki do tylnych drzwi do wersji z głośnikiem ;)
Awatar użytkownika
By Dexter23pl -  09 lip 2012, 13:44
 śląskie
#77380
no właśnie bo teraz myślę i zapomniałem ze kable od głośnika mogą iść do kostki w drzwiach i dopiero z drugiej części tej wtyczki w instalacje samochodu.
ale zrobię to prościej, pociągnę przewód od radia pod plastikami na progu i w całości przeciągnę go przez ta gumę co idzie do drzwi. myślę że przejdzie bo robiłem tak w nowym polo w przednich drzwiach i miejsca było dostatecznie dużo na przeciągnięcie przewodu.

kupie dwa rodzaje tych pinów możne któreś pod kostkę do radia będą pasować ;)

mam pytanie;
czy głośniki w przednich drzwiach są takie same jak do tylich?
myślałem nad kupnem jakiś fajniejszych i wstawieniu nowych na przód a stare oryginalne wstawić na tył.
By mwsoft -  09 lip 2012, 15:19
 dolnośląskie
#77387
dexter23pl pisze: ale zrobię to prościej, pociągnę przewód od radia pod plastikami na progu i w całości przeciągnę go przez ta gumę co idzie do drzwi. myślę że przejdzie bo robiłem tak w nowym polo w przednich drzwiach i miejsca było dostatecznie dużo na przeciągnięcie przewodu.
No cóż, Twoje auto, zrobisz jak będziesz uważał, ale ja o czymś takim mam jedno zdanie - robota rzeźnika... :mrgreen:
mam pytanie;
czy głośniki w przednich drzwiach są takie same jak do tylich?
myślałem nad kupnem jakiś fajniejszych i wstawieniu nowych na przód a stare oryginalne wstawić na tył.
Niestety, głośniki na tył mają inny plastikowy kołnierz mocujący, który jest integralną częścią głośnika.
Poza tym, te papierowe pierdziawki z przodu to tylko na śmietnik ... w okolicach 2007 czy 8 roku wprowadzili chyba głośniki innej firmy i powiedzmy że takie jeszcze dają radę - niektórzy są zadowoleni, ale z 2004 roku, to tam już raczej pruchno masz.

Jak chcesz niskim kosztem to kup za 50zł ori na tył. Jak chcesz porządnie to kup nowe do przodu i tyłu.

Aaa... jak będziesz ciągnął te przewody, to puść to parą porządnych przewodów LGY 1,5mm2 jakieś dobrej firmy typu LAPP czy Technokabel, a nie tymi przezroczystymi, badziewnymi chińskimi przewodami głośnikowymi "super hi-fi car audio", w których jest 30% miedzi, a izolacja to się na słońcu zaczyna rozpływać... Takie coś to można sobie w domu do kolumny pociągnąć, a nie w aucie instalować... Trzepie mnie jak widzę te wszystkie "profesjonalne" instalacje Car Audio ...
Awatar użytkownika
By Dexter23pl -  09 lip 2012, 15:42
 śląskie
#77391
hehe dobre ;)
no zobaczę jak to będzie drzwi raczej nie będę nigdy zdejmował żeby mi ten przewód przeszkadzał ;)

no głośniki nawet te przednie to totalna porażka jak i same obicie drzwi. trochę głośniej daje i zaczynają grać obicia drzwi a za chwile pierdzą głośniki.

w starej vectrze b jak miałem oryginalne radio i 6 Gosików fabrycznych starych ! z 96 r to jak pościłem to jak bym był na filharmonii a tu badziewie cały ten zestaw audio.

koledzy a mam pytanie ;
jaki rozmiar mam kupic głosników na przud i na tył ?
podejzewam ze jak kupię zamienniki to nie da się załozyc na nie tych oryginalnych gum co kieruja dzwiek na kratkę w drzwiach. moze ta gumę przykleje do kratki od drzwi. tylko czy to wtedy będzie w odpowiednim odstępie od głosnika?

na tył myslałem nad głosnikami basowymi razem z syczkami bo nie widze tam osobnego otwory na syczek a na przód same basowe. myslałem nad sony...
dobre będą?
By bolsfanwk -  26 sty 2013, 17:25
 -------
#91332
no to super, zrobię zaraz fotkę radia które mam w golfinie, i powiesz mi co to mam za radio ?
znając życie pewnie jest to wersja nie obsługująca USB...
By bolsfanwk -  26 sty 2013, 17:36
 -------
#91336
czyli Najtańszą opcją do której mogę podłączyć USB będzie

VW RCD 310 ??
ma ktoś na forum w okazyjnej cenie ?:D

na razie szalał nie będę bo jeszcze nie wyszedłem z długów po zakupie auta, ale może za miesiąc uda mi się już odrobić z kaską :)
ale jakby ktoś miał na forum to możecie dać znać :))

i te wszystkie modele które wymieniłeś to będą pasować idealnie ? czy trzeba będzie kombinować z ramką... ? coś przerabiać ?
Ostatnio zmieniony 26 sty 2013, 17:41 przez bolsfanwk, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
By Dexter23pl -  27 sty 2013, 16:17
 śląskie
#91410
prawdopodobnie będziesz musiał to wymienić jak załozysz inne fabryczne radio niz rcd300.
Bo jak zostaniesz przy obecnym to wszystko będzie pewnie działać ale jak powiedzmy zgasisz auto wieczorem to rano juz nie odpalisz :lol: .
Stara wersja gateveja nie obsługuje uśpienia radia i niby one gaśnie ale się nie wyłancza i pobiera prąd z aku.

Muszisz się schylic pod pedały i nad pedałem gazu w górę jest on zamocowany. wyjąc go i sprawdzić jaki numer na nim pisze, oznaczenie literowe. Jesli jest powyżej L to ok.
By *GoŁa* -  11 lut 2013, 10:47
 świętokrzyskie
#92357
Panowie a wiecie może czy jest jakaś przejsciówka na kabel od iphona żeby pendrive podpiąć .

Kupiłem auto w DE i Niemiec podłączył sobie kabelek pod radio RDC300 do iphona . Oczywiście iphona ja nie posiadam i stąd moje pytanie czy spotkał się ktoś z taką przejściówką na alledrogo lub u znajomego żeby na kabelek który wchodzi w iphona podpiąć pendrive lub przynajmniej jacka 3,5mm
Awatar użytkownika
By Dexter23pl -  11 lut 2013, 10:50
 śląskie
#92358
Z tego co ja się orientowałem to pod to pod rcd300 aby cos podłaczyć to tylko zmieniarka usb na karty pamieci wchodzi w grę.
dlatego ja zmieniłem radio na RCD310 i załozyłem oryginalne media-in
  • 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 31