Volkswagen Golf MK5

Usterki, awarie i problemy związane z elektroniką i elektryką (oświetlenie, żarówki, liczniki, alarmy, sterowniki itp...)
Awatar użytkownika
By Mettenoos -  28 sty 2011, 21:19
 pomorskie
#36914
furbs pisze:
We wszystkich odpowiedziach jest mowa o wciśnięciu przycisku od zerowania przebiegu 0.0 tuż po przekręceniu kluczyka. Kombinowałem na dłużej i krócej go wcisnąć - nic, wcześniej lub później - też nic. Totalny brak reakcji.
bo tak jest, jeśli nie reaguje to odpal silnik, zgaś i spróbuj ponownie, powinno zadziałać

http://www.youtube.com/watch?v=GM_GyxCkl80" onclick="window.open(this.href);return false;

furbs pisze: Jak wcisnę ten przycisk przed przekręceniem stacyjki a następnie ją przekręcę to pojawia mi się komunikat "Service Now"
prawidłowo, to jest pierwszy krok do wywołania i skasowania serwisu, drugim krokiem jest krótkie i szybkie naciśnięcie przycisku MIN /minuty/ - w ten sposób kasujesz ręcznie inspekcję serwisową i ustawiasz ją w tryb zwykły na 15.000 km lub raz w roku
By furbs -  29 sty 2011, 11:58
 -------
#36942
mettenos pisze:
furbs pisze:
We wszystkich odpowiedziach jest mowa o wciśnięciu przycisku od zerowania przebiegu 0.0 tuż po przekręceniu kluczyka. Kombinowałem na dłużej i krócej go wcisnąć - nic, wcześniej lub później - też nic. Totalny brak reakcji.
bo tak jest, jeśli nie reaguje to odpal silnik, zgaś i spróbuj ponownie, powinno zadziałać
No niestety nie działa. Próbowałem na prawdę chyba na wszystkie sposoby. Z odpaleniem silnika przed operacją też próbowałem.

Po przekręceniu stacyjki do położenia 'zapłon', uruchamiają się zegary i kontrolki oraz na wyświetlaczu MFA+ pojawia sie "Volkswagen Information System". W tym momencie wciskam guzik 0.0 i nie ma żadnej reakcji... Próbowałem go przyciskać jak wcześniej pisałem w różnym momencie, na różny czas, ale dalej nic.
By furbs -  29 sty 2011, 12:08
 -------
#36945
krz_p pisze:za wcześnie dusiłeś ten guzik, musisz nacisnąć i przytrzymać jak zniknie napis "Volkswagen Information System" i przestanie mrugać wartość temp. na zewnątrz
DZIAŁA!!!
dokładnie tak jak napisałeś - przycisk wcisnąć i przytrzymać po tym jak przestanie mrugać temperatura zewnętrzna
Awatar użytkownika
By leszek158 -  29 paź 2012, 9:17
 lubelskie
#85718
To i ja dołożę się do pytania:
wcześniej miałem ustawiane inspekcje komputerem, obecnie chciałem sam ręcznie ustawić i za każdym razem jak robię z omawianych wszystkich powyżej sposobów wynik mam - 15000 km oraz 744 dni; co jest nie tak? Czy muszę 15000 km i 365 dni ustawić tylko kompem czy też jest inny sposób ręczny?
Dzięki za podpowiedzi, może i innym się przyda, aha rocznik 2005/2006.
Awatar użytkownika
By leszek158 -  29 paź 2012, 19:36
 lubelskie
#85752
Znalezione na innym forum:

"przez 1Zepsuty » N sie 29, 2010 10:18 am

w samochodach z przedłuzonym okresem przegladu LongLife wskazanie terminu przegladu musi zostac cofniete przy uzyciu VAG'a.
Więc co by się nigdy więcej nie zamartwiać o wykasowanie serwisu, poniżej cały opis usuwania serwisu:
WYŁĄCZYĆ ZAPŁON,
WCISNĄĆ I PRZYTRZYMAĆ PRZYCISK "A" ,
WŁĄCZYĆ ZAPŁON,
PUŚCIĆ PRZYCISK,
NACISNĄĆ PRZYCISK "B"CHODZI O "min" i gotowe"

Widocznie ręczne kasowanie ustawia tylko kilometry na 15000, a termin tylko vag'iem; być może jak vag ustawi na rok-to potem każde ręczne kasowanie (tak jak mówisz) resetuje na rok. Sprawdzimy-zobaczymy.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 10