Pilot nie otwiera ale zamyka drzwi

Usterki, awarie i problemy związane z elektroniką i elektryką (oświetlenie, żarówki, liczniki, alarmy, sterowniki itp...)

Pilot nie otwiera ale zamyka drzwi

Postprzez winek » 13 maja 2013, o 12:03

Witam. Od kilku dni nie mogę otworzyć drzwi z pilota muszę otwierać drzwi kluczykiem (działa też opuszczanie szyb przy dłuższym przytrzymaniu kluczyka w pozycji otwierania). działa natomiast zamykanie z pilota drzwi oraz otwieranie i zamykanie bagażnika, domykają się też szyby przy przytrzymaniu przyciski zamykania. Czy ktoś z forumowiczów może coś podpowiedzieć jak ten problem rozwiazać. Z góry dziękuję i pozdrawiam. Jarek.
Problem rozwiązany. Przyczyną była bateria (mylące było, że przez jakiś czas tylko nie otwierał) w pilocie wczoraj padł pilot całkowicie kiedy byłem w Lublinie więc poszedłem do gościa co dorabia kluczyki i sprawdził okazało sie, że padła bateria wymienił i wszystko śmiga jak zloto. Koszt bateri z wymianą 10 zł. Pozdrawiam i proszę o zamkniecie tematu. :lol:
winek
Żółtodziób

Reputacja: 0
Województwo:
wersja wyposażenia:
Dane silnika:

Re: Pilot nie otwiera ale zamyka drzwi

Postprzez qwee » 15 cze 2013, o 08:55

Potwierdzam, to bateria! Też miałem taki przypadek i wymiana baterii pomogła.
qwee
User

Województwo: wielkopolskie
wersja wyposażenia:
Dane silnika:

Postprzez Soad7 » 15 cze 2013, o 09:13

Miałem podobny przypadek ale nie mogłem zamknąć drzwi kierowcy z pilota, dopiero po otwarciu wszystkich pilotem powtórne zamknięcie ryglowało wszystkie drzwi. Wczoraj padł mi pilot i nie zamykał ani nie otwierał zadnich drzwi ani bagażnika, wymiana baterii nie pomogła :( Nadmienię że przy otwarciu drzwi kierowcy nie pokazuje mi sie ikonka otwartych drzwi na fisie. Ma ktoś jakiś pomysł? Dzis podłączam pod VCDSa wiec cos więcej będę wiedział.
Soad7
Dyskutant

Reputacja: 7
Województwo: wlkp
wersja wyposażenia: USA High
Dane silnika: 2,5L

Postprzez gral48 » 15 cze 2013, o 14:16

Miałem idealnie takie same objawy. Walczyłem z tym około miesiąca.
Po wymianie zamka drzwi wszystko wróciło do normy ( zdiagnozowane i robione przez serwis Vw)
no i trochę kasy poszło.....
gral48
Filantrop

Reputacja: 4
Województwo: Pomorskie
wersja wyposażenia: Trendline + +
Dane silnika: 1.9 TDI BKC 77KW++

Postprzez dexter23pl » 16 cze 2013, o 12:46

sprawdzić przewody w gumie co łączą się z nadwoziem a jak będą całe to wyjąc zamek i rozebrać.
Pewnie mikrostyk sie uszkodził i należy go wymienić.
dexter23pl
Filantrop

Reputacja: 70
Województwo: śląskie
wersja wyposażenia: Trendline +
Dane silnika: 1,6 BGU, STAG4

Postprzez soffka » 3 kwi 2014, o 01:26

Witam. Moj problem od paru miesiecy jest taki sam. Pilot od centralnego zamka zamyka wszystkie drzwi, dzial poprawnie z pozostaymi urzadzeniami tylko nie otwiera drzwi kierowcy. Zauwazylem rowniez ze przy niskiej temperaturze dziala ok w wyzszej zaczynaja sie problem. Jezeli sa to mikrostyki to ma moze ktos jakies fotki jak wyglada zamek z wewnatrz I jak wygladaja te microstyki? znalazlem na youtube jak wymontowac zamek (sciagajac zewnetrzne poszycie) ale nie wiem co dalej. Chce znalesc wszystkie informacje przed przystapieniem do pracy. Z gory dziekuje.
soffka
User

Województwo: malopolskie
wersja wyposażenia: Rabbit
Dane silnika: 1.9TDI

Postprzez Xedre » 3 kwi 2014, o 09:26

Ja stawiam że w module komfortu masz zaznaczoną opcje "Safe lock" czy coś takiego :) i to nie otwiera drzwi kierowcy ... miałem to samo i gdy odznaczyłem tą opcję problem zniknął otwierają się wszystkie drzwi.
Xedre
Fan Forum

Województwo: Śląsk
wersja wyposażenia: Tour
Dane silnika: 1.6

Postprzez soffka » 3 kwi 2014, o 22:24

Nie wspomnialem ze to zdaza sie czasami a czasami jest ok. Np dzisiaj caly dzien zamki dzialaja bez problem. Wczoraj musialem otwierac drzwi kierowcy kluczykiem.
soffka
User

Województwo: malopolskie
wersja wyposażenia: Rabbit
Dane silnika: 1.9TDI

Postprzez Sajmon » 4 kwi 2014, o 00:29

soffka napisał(a):Nie wspomnialem ze to zdaza sie czasami a czasami jest ok. Np dzisiaj caly dzien zamki dzialaja bez problem. Wczoraj musialem otwierac drzwi kierowcy kluczykiem.

Zamek do wymiany, miałem to samo, identyczne objawy. Wymiana zamka rozwiązała problem :)
Sajmon
Fan Forum

Reputacja: 3
Województwo: Śląskie
wersja wyposażenia: Comfortline
Dane silnika: 1.9 TDI BXE

Powrót do Elektryka / Elektronika