Volkswagen Golf MK5

Usterki, awarie i problemy związane z elektroniką i elektryką (oświetlenie, żarówki, liczniki, alarmy, sterowniki itp...)
Awatar użytkownika
By Dexter23pl -  03 sty 2013, 23:47
 śląskie
#90014
Acha. oki podziękował :wink:


ad 14-01

koledzy mam pytanie ...
wyczytałem w instrukcji radia że jesli mamy wpięte USB w interfejs to nie mozna wybrać AUX, trzeba wyjąc USB aby AUX był aktywny.
AUX wg schematu przechodzi przez moduł i wchodzi do radia.
A jak bym pominoł moduł i AUX pociągnoł bezpośrednio pod radio ?
Zmieniło by to coś czy będzie tak smao?

dzis przyszedł modół.
ku mojemu zdziwieniu sygbał aux z zewnętrznego urządzenia nie przechodzi poprostu przez skrzynkę....
nawet masa nie jest wspólna z pozostałymi masami.

A jak ten sygnał idzie do radia?
Aux wiadomo sygnał audio
A z usb? idzie do tego modułu i dopiero on przerabia to na dzwięk i podaje informacje po can dotyczące cd-tex?\

pod can podłaczyc się pod przewody przy radiu? w kostce...
Ostatnio zmieniony 15 sty 2013, 22:25 przez Dexter23pl, łącznie zmieniany 1 raz.
By mwsoft -  16 sty 2013, 13:10
 dolnośląskie
#90746
Media In to całkowicie niezależny odtwarzacz MP3 z własnym procesorem przetwornikiem cyfrowo-analogowych itp. Jest sterowany przez CAN i ma po prostu własne wyjście audio, które może w środku przełączyć na wejście AUX gdy wykryje brak podpiętego USB.

Teoretycznie Media IN jest podpięte jako zmieniarka, a radia poza tym ma jeszcze osobne wejście AUX.
Ale musiałbyś się pobawić kodowaniem i ustawieniami radia, czy da się aktywować jednocześnie i Media i Aux wbudowany w radiu .
Awatar użytkownika
By major -  16 sty 2013, 13:30
 mazowieckie
#90747
mwsoft pisze:Media In to całkowicie niezależny odtwarzacz MP3 z własnym procesorem przetwornikiem cyfrowo-analogowych itp. Jest sterowany przez CAN i ma po prostu własne wyjście audio, które może w środku przełączyć na wejście AUX gdy wykryje brak podpiętego USB.
.

Jak coś jest niezaleźne to działa samo z siebie, a MDI nie działa bez RNS-a czy RCD, więc nie jest.
By mwsoft -  16 sty 2013, 13:58
 dolnośląskie
#90748
major pisze: Jak coś jest niezaleźne to działa samo z siebie, a MDI nie działa bez RNS-a czy RCD, więc nie jest.
:roll: No i co wnosisz tym do dyskusji? Będziesz się kłucił o definicję słowa "niezależny"?

MDI to jest niezależny od radia odtwarzacz, tylko zamiast guzików na obudowie dostaje komendy przez CAN typu Play, następny, poprzedni, przewiń itp.
Awatar użytkownika
By Dexter23pl -  16 sty 2013, 15:26
 śląskie
#90752
no dobra koledzy.
Jeśli ta skrzynka media-in sczytuje mp3 do swojej pamięci i podaje sygnał audio wg schematu do wejścia w radiu aux-in pin 1 i 7. więc osobne aux nie za bardzo bo jedno drugie by zakłócało.

Chyba że skrzynka media-in dekoduje mp3 i przesyła dźwięk przez can? chyba nie...
jak by tak było to wtedy osobny nie zależny aux to może by się dało
By mwsoft -  16 sty 2013, 15:36
 dolnośląskie
#90753
dexter23pl pisze:no dobra koledzy.
Jeśli ta skrzynka media-in sczytuje mp3 do swojej pamięci i podaje sygnał audio wg schematu do wejścia w radiu aux-in pin 1 i 7. więc osobne aux nie za bardzo bo jedno drugie by zakłócało.
O widzisz, z jakiegoś powodu byłem przekonany, że Media jest podłączone do wejścia audio zmieniarki, ale jak zerknąłem do moich rozpisek to faktycznie jest to Aux.

No więc masz odpowiedź - niestety gdy mamy podłączone MDI, to nie ma już w radiu niezależnego Auxa :)
By mwsoft -  16 sty 2013, 16:40
 dolnośląskie
#90761
1 6 D pisze: Poza tym widziałem gdzieś na allegro czy w necie zdjęcia podłokietników które miały na raz AUX IN i MDI, poniżej fotka, w linki z my-gti też jest foto MDI i AUX IN na raz.

Przykład:
Obrazek
Jasne, tylko Dexter, o ile dobrze zrozumiałem, chce AUXa które działa zawsze, a nie tylko wtedy gdy odłączy się pendrive z USB, tak jak w tym rozwiązaniu.
Awatar użytkownika
By Dexter23pl -  16 sty 2013, 16:54
 śląskie
#90762
Dokładnie chodizło mi o całkiem osobny aux
Ale z technicznie nie jest to do zrobienia.
czyli z tego co wiadomo to media-in dziewk daje przez wejscie aux w radiu a informacja o nazwie utworu idzie po can-ie.

A co do can-a, podłączyć się poprostu wyjsciem can z media-in pod przewody z radia can?
By mwsoft -  16 sty 2013, 17:34
 dolnośląskie
#90766
dexter23pl pisze:Dokładnie chodizło mi o całkiem osobny aux
Ale z technicznie nie jest to do zrobienia.
czyli z tego co wiadomo to media-in dziewk daje przez wejscie aux w radiu a informacja o nazwie utworu idzie po can-ie.

A co do can-a, podłączyć się poprostu wyjsciem can z media-in pod przewody z radia can?
Dokładnie tak. Pamiętaj też o przewodzie ekranowanym do sygnałów audio (ekran łączysz z masą przy radiu).