Volkswagen Golf MK5

Pozostałe tematy związane z Golfem V /nie pasujące do powyższych/
By mari0 -  22 mar 2019, 11:50
 świętokrzyskie
#272857
Jak chroni przed zwierzakami to słabo, bo słoninę miałem na bezpiecznikach.
Obrazek

A takie pytanko, jakie zadanie spełnia to ustrojstwo, kolega mówi że podgrzewa powietrze idące do silnika jak jest zimno.
Obrazek
Awatar użytkownika
By VCX_7 -  22 mar 2019, 14:19
 śląskie
#272861
Działa bankowo, tylko to co kolega ma na focie nie spełnia standardu :laugh: , powinien być zmiatek sfilcowany, niektórzy biorą mokrą szmatę i pocierają nią kota albo innego sierściucha, potem mocują kudły do zmiatka. Kuna zawsze wchodzi od spodu, jak to wyczai a lepiej wywącha daje czadu, też się kiedyś z tego śmiałem :P
By mari0 -  24 mar 2019, 13:31
 świętokrzyskie
#272930
Ktoś cos wiecej na temat tego silniczka, nagrzewnicy czy co to jest. Gdzies mozna poczytac o tym, jak to dziala, jaka dokladbie funkcje pelni?
By wojniz -  24 mar 2019, 16:00
 podkarpackie
#272934
Jest to pompa powietrza wtórnego, a jak działa? Nie wiem :tooth: No ale jak już wiesz co to jest, to w google znajdziesz.
Awatar użytkownika
By Mettenoos -  24 mar 2019, 16:33
 pomorskie
#272935
wojniz pisze:
24 mar 2019, 16:00
Jest to pompa powietrza wtórnego, a jak działa? Nie wiem :tooth: No ale jak już wiesz co to jest, to w google znajdziesz.
wymyślone w celu upodobania się ekoterrorystom

DLACZEGO JEST STOSOWANY SYSTEM POWIETRZA WTÓRNEGO?: PODSTAWY
System ten dodatkowo redukuje emisje HC i CO w fazie rozruchu zimnego silnika (gdy nie jest jeszcze aktywny katalizator).

W silnikach benzynowych pracujących w zakresie stechiometrycznym dzięki 3-drożnym katalizatorom uzyskiwany jest współczynnik konwersji przekraczający 90 procent. Podczas rozruchu zimnego silnika powstaje średnio nawet 80 procent emisji przypadającej na cykl jazdy. Ze względu na fakt, że katalizator zaczyna skutecznie pracować dopiero powyżej temperatury ok. 300 do 350 °C, jest w tym czasie konieczne zastosowanie innych skutecznych sposobów redukcji emisji. Jest to zadanie systemu powietrza wtórnego.

Pod warunkiem, że w układzie wydechowym znajduje się dość tlenu resztkowego i temperatura jest wystarczająco wysoka, HC i CO we wtórnej reakcji są zamieniane na CO2 i H2O.

Aby w fazie nagrzewania zimnego silnika, przy bardzo bogatej mieszance, zapewnić wystarczającą ilość tlenu do przebiegu tej reakcji, do strumienia spalin doprowadzane jest dodatkowe powietrze. W przypadku pojazdów z katalizatorem trójfunkcyjnym i regulacją lambda system powietrza wtórnego jest wyłączany po ok. 100 sekundach. Ciepło powstające podczas dodatkowej reakcji szybko nagrzewa katalizator do temperatury roboczej.

Powietrze wtóre może być doprowadzane aktywnie lub pasywnie. W przypadku systemów pasywnych wykorzystywane są wahania ciśnienia w układzie wydechowym. Podciśnienie wytwarzane przez prędkość przepływu w rurze spalin zasysa powietrze dodatkowe poprzez zawór impulsowy. W systemach aktywnych powietrze wtórne jest wdmuchiwane pompą. Te systemy pozwalają na lepsze sterowanie.
źródło https://www.hella.com/techworld/pl/Tech ... nego-3296/#
By mari0 -  28 mar 2019, 18:39
 świętokrzyskie
#273029
A wiesz z jakiego to samochodu, chlopakom pewnie bedzie łatwiej, co silnik to egr moze byc inny.

Jest do kupienia wpisz w googla zawor egr gruszka i szukaj swojego modelu.
Awatar użytkownika
By zbyńo.ko -  05 maja 2019, 16:09
 warmińsko-mazurskie
#273961
Pewnie były jakieś rolety przeciw słoneczne przyczepione na tym były albo może jakaś maskotka lub coś innego przyczepione do szyby :oczko: i jeżeli się zapomni o tych zaczepach, a otworzy-opuści się okna -szyby to wciąga to do środka :yes2: :cool:
Awatar użytkownika
By Cimek -  14 paź 2019, 11:30
 opolskie
#277669
Co trzyma tą osłonę w tym miejscu? Wiem, że wkręt. Ale do czego jest wkręcany?
Obrazek

Jakaś opaska na kanał powietrza na nogi powinna być? U mnie trzyma się tylko na tym 1 wkręcie koło OBD.
  • 1
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10