Volkswagen Golf MK5

Pozostałe tematy związane z Golfem V /nie pasujące do powyższych/
By -oli- -  30 mar 2014, 9:07
 opolskie
#125947
Witam :pepsi: jak w temacie. Wczoraj wieczorem wróciłem z myjni i dzisiaj rano patrze na mojego Golfa a na nim pełno śladów łap od kuny :x auto znowu będzie trzeba umyć :x dobrze że kablami się nie interesowała :tooth: Macie jakieś wypróbowane sposoby na tą zwierzynę? Pozdro :pepsi:
Awatar użytkownika
By marnon -  30 mar 2014, 9:29
 śląskie
#125948
ja ostatnio raz parkowałem na świeżym powietrzu i ku mojemu zdziwieniu ostatnio jak zaglądam pod maskę a coś mi wlazło pod matę wygłuszającą maskę i ciut tego materiału od środka wygryzło, obstawiam jakąś mysz lub coś bo kuna by więcej szkody zrobiła... fakt jest to plaga, sposoby są różne od jakichś elektrycznych odstraszaczy co wysyłają jakieś sygnały po kostkę domestosa... ja narazie nic nie planuję, znajomy ma jakieś urządzenie elektryczne i mówi że teraz ma spokój....
Awatar użytkownika
By soil -  30 mar 2014, 12:30
 śląskie
#125964
Załatw sobie trochę sierści psa - rozmieszczasz bardzo małe kłaczki sierści w 2-3 miejscach i problem lokatorów pod maską znika. Sprawdzone w 100% :D
By -oli- -  30 mar 2014, 13:13
 opolskie
#125971
soil pisze:Załatw sobie trochę sierści psa - rozmieszczasz bardzo małe kłaczki sierści w 2-3 miejscach i problem lokatorów pod maską znika. Sprawdzone w 100% :D
o to wypróbuję, a jak nie pomoże to kupię to urządzenie :D a jak to nie pomoże to inaczej się rozprawię z tą kuną :threaten:
Awatar użytkownika
By Zalman -  30 mar 2014, 13:18
 małopolskie
#125972
hmm u mnie metoda z sierścią psa nie pomogła.. ale może u Ciebie pomoże, a po drugie trochę to nie estetyczne :P
By trzeci5 -  30 mar 2014, 15:35
 śląskie
#125994
u mnie jak na razie od paru tygodni sprawdza się kostka do muszli,ale do puki to założyłem kuna zniszczyła wygłuszenie i przegryzła wężyk podciśnienia co steruje EGR :)
Awatar użytkownika
By Lukasz89 -  30 mar 2014, 21:25
 lubelskie
#126045
Pełna osłona silnika + osłony takie włoskowate przy półosiach + osłona specjalna przy rurze wydechowej (tam pod podłogą między fotelami).

Zestaw w ASO bardzo drogi, używki ciężkie do upolowania (najbardziej ta osłona przy wydechu).
Awatar użytkownika
By Manios -  01 paź 2014, 20:50
 pomorskie
#144754
Lukasz89 pisze:Pełna osłona silnika + osłony takie włoskowate przy półosiach + osłona specjalna przy rurze wydechowej (tam pod podłogą między fotelami).

Zestaw w ASO bardzo drogi, używki ciężkie do upolowania (najbardziej ta osłona przy wydechu).
Masz może jakiś numer tego zestawu?
Awatar użytkownika
By Lukasz89 -  01 paź 2014, 21:50
 lubelskie
#144761
Manios pisze:
Lukasz89 pisze:Pełna osłona silnika + osłony takie włoskowate przy półosiach + osłona specjalna przy rurze wydechowej (tam pod podłogą między fotelami).

Zestaw w ASO bardzo drogi, używki ciężkie do upolowania (najbardziej ta osłona przy wydechu).
Masz może jakiś numer tego zestawu?
Trzeba szukać w etce, ale tak wygląda taka osłona przy półosi http://allegro.pl/chlapacz-lewy-golf-v- ... 20998.html" onclick="window.open(this.href);return false;
http://allegro.pl/chlapacz-prawy-golf-v ... 22121.html" onclick="window.open(this.href);return false;
http://allegro.pl/chlapacz-lewy-golf-v- ... 42469.html" onclick="window.open(this.href);return false;


Pełna osłona silnika dostępna w zamienniku lub jako oryginalna blacha - pasuje podobno z Eosa.

Edit:

Osłona silnika plastik pełna 1K0825235AE (benzyna)