Volkswagen Golf MK5

Pozostałe tematy związane z Golfem V /nie pasujące do powyższych/
By eRR -  07 cze 2014, 10:10
 dolnośląskie
#134183
Witam,

Pod maską po lewej stronie jest pojemnik z jakimś płynem. Mam go już prawie minimalną dozwoloną ilość. Czy to nie jest czasem płyn chłodniczy? Dziwne by to było, bo 2 dni temu miałem wymieniane płyny i olej. Załączam podglądowe zdjęcia.

Obrazek


Obrazek
Awatar użytkownika
By tajpej -  07 cze 2014, 10:23
 małopolskie
#134186
tak to jest płyn chłodniczy jak masz w zbiorniczku czujnik i nie świeci się żaden komunikat na licznikach to jest ok
Awatar użytkownika
By Mettenoos -  07 cze 2014, 10:25
 pomorskie
#134187
kolego eRR proponuję abyś wyposażył się w książkę instrukcji piątki, jest dostępna w formacie pdf, bo widząc twoją znajomość auta przyszłość może się rysować w ciemnych barwach, po drugie proponuje dolać trochę plynu tak pod max bo zimą w ujemnych temperaturach może krzyczeć kontrolka niskiego stanu
Awatar użytkownika
By soil -  07 cze 2014, 10:30
 śląskie
#134189
Jeżeli był wymieniany płyn chłodniczy to mogło go ubyć, po wymianie musi się odpowietrzyć. Dolej do odpowiedniego poziomu, żeby nie pojawiła się kontrolka jak będziesz stał na pochyłym.
By golfer_1984 -  07 cze 2014, 11:31
 podkarpackie
#134195
mettenos pisze:kolego eRR proponuję abyś wyposażył się w książkę instrukcji piątki, jest dostępna w formacie pdf, bo widząc twoją znajomość auta przyszłość może się rysować w ciemnych barwach, po drugie proponuje dolać trochę plynu tak pod max bo zimą w ujemnych temperaturach może krzyczeć kontrolka niskiego stanu
popieram, kolega troszkę musi się nauczyć :D
Awatar użytkownika
By Sajmon -  07 cze 2014, 11:47
 śląskie
#134196
Nie wiem czy przypadkiem niektóre płyny mogą się gryźć ze sobą lub coś tym podobne dlatego warto by było wiedzieć jaki się ma obecnie przed dolewką.
Awatar użytkownika
By leszek158 -  07 cze 2014, 19:55
 lubelskie
#134231
Ten, co kupił eRR jest dobry i spełnia normę G12, więc na pewno coś zostało z wymiany - dolej pod kreskę max i będzie ok. układ na pewno się już odpowietrzył. A tak a 'propos - Karol ma rację zamordujesz Siebie i samochód, musisz posiąść minimum wiedzy moto, bo będzie klapa :shock:
Jak chcesz, to poszukaj Sobie: Sam Naprawiam, Instrukcję Obsługi, itp., jak nie wiesz gdzie - daj adres na priva, to się poświęcę i Tobie prześlę :P
By eRR -  08 cze 2014, 12:21
 dolnośląskie
#134271
leszek158 pisze:Ten, co kupił eRR jest dobry i spełnia normę G12, więc na pewno coś zostało z wymiany - dolej pod kreskę max i będzie ok. układ na pewno się już odpowietrzył. A tak a 'propos - Karol ma rację zamordujesz Siebie i samochód, musisz posiąść minimum wiedzy moto, bo będzie klapa :shock:
Jak chcesz, to poszukaj Sobie: Sam Naprawiam, Instrukcję Obsługi, itp., jak nie wiesz gdzie - daj adres na priva, to się poświęcę i Tobie prześlę :P

Spokojnie, nic nie zamorduję. Książki "sam naprawiam" i instrukcję obsługi już mam na dysku. Właśnie sam wymieniłem filtr kabinowy (bo akurat ten zostawiłem do samodzielnej wymiany :P) oraz dolałem tego płynu chłodniczego.
Awatar użytkownika
By leszek158 -  08 cze 2014, 22:26
 lubelskie
#134316
Czyli mówiąc kolokwialnie - dziękuję wszystkim serdecznie za pomoc i udzielone porady :cool: