Volkswagen Golf MK5

Pozostałe tematy związane z Golfem V /nie pasujące do powyższych/
By BIPOP -  04 wrz 2014, 11:29
 -------
#142120
Witam.Mam pytanie bo nie orietuje sie i moze juz kiedy ktos juz tak robil,a mianowicie chodzi mi o to bo chcialbym wymienic z mojego Golfika tlumik koncowy,zeby lepiej troszke mruczal.i mam pytanie czy nie bedzie problemu z wymiana tlumika w 1.4Fsi na tlumik z Gti?!
Pozdrawiam
By Rutra -  04 wrz 2014, 15:21
 -------
#142135
Da się to zrobić, ale w FSI czy "zwykłym" 1,6 tłumik końcowy jest na stałe połączony rurą z tłumikiem środkowym, a tłumik końcowy w gti ma łącznik. Aby zamontować tłumik GTI należy w pierwszej kolejności odciąć tłumik FSI, a po tym dorobić redukcję ponieważ tłumić GTI ma rurę wlotową o dużo większej średnicy od tłumika FSI. Od kilku lat mam coś takiego w swoim i FSI i "śmiga" bezproblemowo.
Awatar użytkownika
By kubajabko -  04 wrz 2014, 16:41
 śląskie
#142137
Rutra pisze:Da się to zrobić, ale w FSI czy "zwykłym" 1,6 tłumik końcowy jest na stałe połączony rurą z tłumikiem środkowym, a tłumik końcowy w gti ma łącznik. Aby zamontować tłumik GTI należy w pierwszej kolejności odciąć tłumik FSI, a po tym dorobić redukcję ponieważ tłumić GTI ma rurę wlotową o dużo większej średnicy od tłumika FSI. Od kilku lat mam coś takiego w swoim i FSI i "śmiga" bezproblemowo.
w 2.0 ta sama historia czy jest łącznik?
By karol57 -  08 wrz 2014, 7:58
 kujawsko-pomorskie
#142452
Rutra pisze:Da się to zrobić, ale w FSI czy "zwykłym" 1,6 tłumik końcowy jest na stałe połączony rurą z tłumikiem środkowym, a tłumik końcowy w gti ma łącznik. Aby zamontować tłumik GTI należy w pierwszej kolejności odciąć tłumik FSI, a po tym dorobić redukcję ponieważ tłumić GTI ma rurę wlotową o dużo większej średnicy od tłumika FSI. Od kilku lat mam coś takiego w swoim i FSI i "śmiga" bezproblemowo.
Możesz zrobić foty jak to wygląda.
By Rutra -  08 wrz 2014, 8:38
 -------
#142453
Są to dwa odcinki rur o różnych średnicach połączone wytoczonym i wspawanym krążkiem, rury nacięte i zamocowane na cybanty. Aktualnie "wczasuję" , foto możliwe ale za około tydzień.
Ostatnio zmieniony 08 wrz 2014, 15:46 przez Rutra, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
By kubajabko -  16 wrz 2014, 14:17
 śląskie
#143208
kubajabko pisze:
Rutra pisze:Da się to zrobić, ale w FSI czy "zwykłym" 1,6 tłumik końcowy jest na stałe połączony rurą z tłumikiem środkowym, a tłumik końcowy w gti ma łącznik. Aby zamontować tłumik GTI należy w pierwszej kolejności odciąć tłumik FSI, a po tym dorobić redukcję ponieważ tłumić GTI ma rurę wlotową o dużo większej średnicy od tłumika FSI. Od kilku lat mam coś takiego w swoim i FSI i "śmiga" bezproblemowo.
w 2.0 ta sama historia czy jest łącznik?
Sprawdziłem i jest tak samo jak w 1.6
Awatar użytkownika
By Bazyli89 -  08 gru 2019, 18:18
 mazowieckie
#278942
Odkopie i tu :tooth: mianowicie orientuje się ktoś jaką średnicę ma Rura idącą od środkowego tłumika do końcowego w 2.0 fsi i jaka jest na wlocie w końcowym gti ? Bo w czwartek będę zmieniał końcowy na ten od gti i chciałbym już od razu kupić przejściówkę

Dla potomnych, wydech w 2.0 fsi ma średnicę 55mm a w gti 60mm