Volkswagen Golf MK5

Pozostałe tematy związane z Golfem V /nie pasujące do powyższych/
By Hulaj -  23 lut 2007, 14:43
 mazowieckie
#2393
Domi pisze:Jest napewno.....

I duzo innych ciekawych funkcji...
Np :

Podchodzisz do samochodu i po nacisnieciu pilotem odryglowuja ci sie tylko drzwi kierowcy....
Naciskasz jeszcze raz i odrygluja sie juz wszystkie...

Ciekawe prawda :)
Racja sa takie opcje , przynajmniej u mnie. Na poczatku zajawka bylo to ciagle cos dlubalem przy tym komputerze :D ale teraz mam normalnie bez udziwnien otwieraja sie wszystkie i same sie nie zamykaja.
Napoczatku cieszylo a ppozniej raczej wkurzalo.
By AdamekS -  15 lut 2009, 23:19
 -------
#14933
Witam,

ostatnio zaobserwowa³em w moim aucie ciekawe zjawisko.
Otó¿ po opuszczeniu samochodu i wyjêciu kluczyka ze stacyjki, auto samo blokuje drzwi je¿eli jestem w ma³ej odleg³o¶ci od samochodu z kluczykami np w kieszeni.
Jak stojê daleko to wydaje mi siê ¿e drzwi pozostaj± otwarte. Pisze wydaje mi siê, bo na 100% tego jeszcze nie sprawdza³em. Te¿ macie co¶ takiego?
Awatar użytkownika
By npb -  15 lut 2009, 23:31
 -------
#14936
Gdy rozblokuje alarm i nie otworze auta to rozumiem, wtedy drzwi sie rygluja, ale zeby tak same z siebie po wyjsciu z auta to nie bardzo
Awatar użytkownika
By liroyek -  16 lut 2009, 12:34
 -------
#14951
dokladnie, same blokuja sie tylko jesli uzyjesz pilota do otwarcia, i nie otworzysz drzwi, w innym przypadku nie zauwazylem :)
By AdamekS -  16 lut 2009, 13:15
 -------
#14953
liroyek pisze:dokladnie, same blokuja sie tylko jesli uzyjesz pilota do otwarcia, i nie otworzysz drzwi, w innym przypadku nie zauwazylem :)
Hmm w takim razie muszê dok³adnie obadaæ sprawê.
Z tym ¿e znów nie bede siê widzia³ z autkiem przez co najmniej tydzieñ wiêc nieprêdko to nast±pi :?
Awatar użytkownika
By toomms -  20 lut 2009, 19:00
 -------
#15018
Witam

Jestem u¿ytkownikiem Golfa V rocznik 2004 wersja Trendline bez MFA. czy w tej wersji mogê uruchomiæ w³a¶nie dodatkow funkcje jak:
- ¶wiat³a awaryjne przy mocnym hamowaniu
- automatyczne domykanie szyb przy za³±czaniu alarmu
- otwieranie baga¿nika z pilota
- automatyczne ryglowanie drzwi przy 15-20 km/h
Dodam, ¿e samochód posiada alarm, który jest aktywowany z kluczyka samochodu.
Awatar użytkownika
By krz_p -  20 lut 2009, 19:43
 wielkopolskie
#15021
ad. 1 chyba nie, by³o to wprowadzone w pó¼niejszych rocznikach
ad. 2 to zale¿y od tego jaki masz alarm, standardowo wystarczy przytrzymaæ przycisk od zamykania auta a¿ siê szyby zamkn± do koñca
ad. 3 przecie¿ to jest w standardzie w ka¿dym golfie, ¶rodkowy przycisk na pilocie
ad. 4 da siê uruchomiæ tê funkcjê
Awatar użytkownika
By npb -  21 lut 2009, 0:48
 -------
#15026
krz_p pisze: ad. 3 przecie¿ to jest w standardzie w ka¿dym golfie, ¶rodkowy przycisk na pilocie
no nie do koñca, bo u mnie to za cholere nie dziala
By chomik -  21 lut 2009, 13:22
 warmińsko-mazurskie
#15035
npb pisze:
krz_p pisze: ad. 3 przecie¿ to jest w standardzie w ka¿dym golfie, ¶rodkowy przycisk na pilocie
no nie do koñca, bo u mnie to za cholere nie dziala
bo klapa sama nie uniesie siê do góry, przy zamkniêtym golfie wciskasz ten przycisk otwierania baga¿nika i otworzy Ci siê centralny zamek baga¿nika (podchodzisz i otwierasz klapa) a pozosta³e drzwi pozostaj± zamkniête. Zamykasz klape (sama siê rygluje) i lecisz dalej na zakupy bez konieczno¶ci ponownego zamykania samochodu. Uwaga ³atwo zatrzasn±æ kluczyki :lol:
By btl5 -  21 lut 2009, 15:58
 -------
#15039
Koledzy a to automatyczne ryglowanie drzwi przy 15-20 km/h, uaktywnia siê przez pod³±czenie do kompa?? Czy mo¿e jest jaki¶ sposób co mo¿na samemu bez kompa to uaktywniæ??
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
By Bard -  21 lut 2009, 16:13
 -------
#15041
btl5 pisze:Koledzy a to automatyczne ryglowanie drzwi przy 15-20 km/h, uaktywnia siê przez pod³±czenie do kompa?? Czy mo¿e jest jaki¶ sposób co mo¿na samemu bez kompa to uaktywniæ??
Pozdrawiam
kabelek potrzebny niestety, tak samo jak wszystkie inne opcje. I nawet chyba ten bagaznik sie ustawi i awaryjne hamowanie niezaleznie od rocznika. :)
By btl5 -  21 lut 2009, 16:17
 -------
#15042
Bard pisze:kabelek potrzebny niestety, tak samo jak wszystkie inne opcje. I nawet chyba ten bagaznik sie ustawi i awaryjne hamowanie niezaleznie od rocznika. :)
A wystarczy kabelek (ten zwyk³y Vag) bo kolega ma taki tylko, ¿e do Golfa IV ?? Czy musi byæ ten CAN ??
Awatar użytkownika
By Bard -  21 lut 2009, 16:21
 -------
#15043
btl5 pisze:
Bard pisze:kabelek potrzebny niestety, tak samo jak wszystkie inne opcje. I nawet chyba ten bagaznik sie ustawi i awaryjne hamowanie niezaleznie od rocznika. :)
A wystarczy kabelek (ten zwyk³y Vag) bo kolega ma taki tylko, ¿e do Golfa IV ?? Czy musi byæ ten CAN ??
musi byc CAN niestety :(
Moga Ci to zrobic w ASO ale koszt okolo 100PLN
Awatar użytkownika
By npb -  21 lut 2009, 17:58
 -------
#15046
chomik pisze:
npb pisze:
krz_p pisze: ad. 3 przecie¿ to jest w standardzie w ka¿dym golfie, ¶rodkowy przycisk na pilocie
no nie do koñca, bo u mnie to za cholere nie dziala
bo klapa sama nie uniesie siê do góry, przy zamkniêtym golfie wciskasz ten przycisk otwierania baga¿nika i otworzy Ci siê centralny zamek baga¿nika (podchodzisz i otwierasz klapa) a pozosta³e drzwi pozostaj± zamkniête. Zamykasz klape (sama siê rygluje) i lecisz dalej na zakupy bez konieczno¶ci ponownego zamykania samochodu. Uwaga ³atwo zatrzasn±æ kluczyki :lol:
wiem ze golf to nie mercedes i klapa sie nie uniesie tylko trzeba samemu, i problem w tym ze nie odryglowuj mi klapy, mysle ze to kwestia alarmu, mam te czujniki na obecnosc we wnetrzu i chyba one by reagowaly gdybym otwieral klape przy zalaczonym alarmie
Awatar użytkownika
By Jaro -  21 lut 2009, 23:01
 śląskie
#15058
chomik napisal ze trzeba ten guzik nacisnac u mnie jest tak ze musze przytrzymac go (srodkowy) 3sek i sam bagaznik sie odryglowuje