Volkswagen Golf MK5

Pozostałe tematy związane z Golfem V /nie pasujące do powyższych/
By Domi -  04 sty 2007, 13:51
 mazowieckie
#1151
nio tak.....


Sa jeszcze takie funckje .... tylko ciekawe co oznaczaja ...

-Enable/Disable auto-lock.........................autoryglowanie
-Enable/Disable auto-unlock..........................autoodryglowanie po wyjeciu kluczyka
-Remote Controlled Windows ..........................szyby z kluczyka
-Disable opening the windows via the door lock.........................nie otworzysz szyb gdy drzwi sa zaryglowane
-Locking and unlocking confirmations

Central Electronics Module
-Disable DRL
-Enable leaving home*1
-Enable coming home*
-Disable the headlight washers
-Disable teardrop
-Enable the auxiliary heater
-Adjust headlight washer delay and activation
-The adjust DRL brightness
-Enable the emergency brake flash light
-Enable the “flash to pass” *
-Use the fog lights as DRLs
-Use the fog lights with the high beams
-Enable the parking lights*
-Adjust brightness of front fog lights


Domyslacie sie co oznaczaja pozostale ?
Awatar użytkownika
By Lanumisu -  04 sty 2007, 14:23
 -------
#1152
-Enable leaving home*1
-Enable coming home*
to co pisalem wyzej. Aktywacja swiatel przy zadzialaniu centralnego zamka. Pozostale niech da odpowiedz kto zna angielski.
Awatar użytkownika
By Bruce -  05 sty 2007, 1:03
 mazowieckie
#1158
Domi pisze:Central Electronics Module -Disable DRL
Chodzi o wylaczenie opcji wlaczania sie swiatel w ciagu dnia.
DRL to skrot - daytime running lights.
Domi pisze: -Enable leaving home*1
-Enable coming home*
Lanumisu opisal wczesniej te funckej.
Domi pisze: -Disable the headlight washers
Wylaczenie dysz spryskiwaczy.
Domi pisze:-Disable teardrop
Wydaje mi sie, ze chodzi o wylaczenie wycieraczek.
Domi pisze: -Enable the auxiliary heater
Wlaczenie pomocniczego ogrzewania, pewnie jakies ogrzewanie postojowe etc...
Domi pisze: -Adjust headlight washer delay and activation
Dostosowanie swiatel z ustawieniem aktywacji dysz spryskiwaczy, kiedy maja sie wlaczac dysze i czyscic reflektor...
Domi pisze: -The adjust DRL brightness
Dostosowanie jasnosci swiatel, jak maja swiecic, mocniej slabiej, dostosowanie ich do funkcji wlaczania sie swiatel w ciagu dnia...
Domi pisze: -Enable the emergency brake flash light
Wlaczenie awaryjnego swiatla Stop.
Domi pisze:-Enable the “flash to pass” *
Wlaczenie ustawienia natezenia swiatla stop, polaczona z poprzednia funkcja, dotyczy swiatla Stop.
Domi pisze: -Use the fog lights as DRLs


Uzywaj swiatel przeciwmgielnych kiedy sa wlaczone dzienne swiatla mijania.
Domi pisze: Use the fog lights with the high beams


Ustawienie swiecenia promienia swiatel przeciwmgielnych, jasniej ciemniej etc...
Domi pisze: -Enable the parking lights*


Ustawienie swiatel postojowych, znowu stopien jasnosci etc...
Domi pisze: -Adjust brightness of front fog lights


Dostosowanie, z jaka intensywnoscia maja swiecic przednie swiatla przeciwmgielne, ustawienie ich tak, zeby byly zgrane ze swiatlami mijania.


Zapraszam pod ten link, dla osob ktore chca pobawic sie Vagiem i nie tylko :)
http://72.232.196.98/~dpham00/gti/vagco ... %20mkv.pdf
By Domi -  05 sty 2007, 10:58
 mazowieckie
#1159
-Enable the emergency brake flash light
Wlaczenie awaryjnego swiatla Stop.

Tu chodzi o to ze podczas awaryjnego hamowania wlacze sie swiatla awaryjne na kilka sekund zeby ostrzec innych uzytkownikow ?
Awatar użytkownika
By Bruce -  05 sty 2007, 15:20
 mazowieckie
#1162
Domi pisze:-Enable the emergency brake flash light
Wlaczenie awaryjnego swiatla Stop.

Tu chodzi o to ze podczas awaryjnego hamowania wlacze sie swiatla awaryjne na kilka sekund zeby ostrzec innych uzytkownikow ?


Tak, chodzi o swiatlo ktore sie wlacza po gwaltownym hamowaniu na autostradzie etc...
Awatar użytkownika
By BRUNO55 -  05 sty 2007, 21:07
 kujawsko-pomorskie
#1170
Nie wiem czy kto¶ zechce siê sam bawiæ w takie dostrajanie. Wymienione wcze¶niej bajery s± raczej zbytkiem ni¿ potrzeb±. Zainteresowanie mo¿e budziæ tylko w³±czanie siê ¶wiate³ po odblokowania CZ oraz w³±czanie siê ¶wiate³ awaryjnych podczas gwa³townego hamowania. Moim zdaniem one wp³ywaj± na bezpieczeñstwo. Jestem zdania ¿eby je¿dziæ na ¶wiat³ach ca³y rok i to jest pierwsza sprawa a te¿ nie chcê aby kto¶ zaparkowa³ mi w tyle czego ju¿ do¶wiadczy³em w swoim ¿ycie ( nic przyjemnego) to druga sprawa. a czy otworz± mi siê jedne drzwi czy wszystkie albo czy mi mign± kierunki trzy rzay a nie dwa przy otwieraniu CZ a wiêkszo¶æ pozosta³ych to raczej regulacje czasów dzia³ania lub jasno¶ci ¶wiecenia a to s± tylko niuanse. I w zwi±zku z powy¿szym je¿eli bêdzie to tylko mo¿liwe w mojej wersji to dam sobie te wcze¶niej wspomiane dwie sprawy wprogramowaæ i tylko. Dziêki za info ¿e takie co¶ jest mo¿liwe.
Awatar użytkownika
By Lanumisu -  06 sty 2007, 13:17
 -------
#1175
Bruno55, ty jak zwykle do wszystkiego podchodzisz z dystansem. Nie zapominaj ze VAG nie sluzy tylko do dostrajania, choc i wyeliminowanie gongu zapiecia pasow bez niego nie zrobisz. A to koszmar jak kazdego ranka cie o tym przypomina. U nas w ASO nie chca tego dezaktywowac. Poza tym VAG sluzy do diagnozy twego pojazdu jesli bedziez mial problemy. Jakakolwiek naprawa dzisiaj bez VAG-u jest w naszych golfach niemozliwa. Kto lubi sam przy swoim aucie majsterkowac i nie ma zaufania do ASO (czasem sluszne) to na pewno wyda te pareset euro. Nie tak znowu duzo zwazywszy ze na przerozne gadzety ktore w niczym nie pomagaja (czasem i szpeca) niektorzy wydaja o wiele wieksze pieniadze.
Awatar użytkownika
By BRUNO55 -  06 sty 2007, 16:00
 kujawsko-pomorskie
#1178
Lanumisu pisze:Bruno55, ty jak zwykle do wszystkiego podchodzisz z dystansem. Nie zapominaj ze VAG nie sluzy tylko do dostrajania, choc i wyeliminowanie gongu zapiecia pasow bez niego nie zrobisz. A to koszmar jak kazdego ranka cie o tym przypomina. U nas w ASO nie chca tego dezaktywowac. Poza tym VAG sluzy do diagnozy twego pojazdu jesli bedziez mial problemy. Jakakolwiek naprawa dzisiaj bez VAG-u jest w naszych golfach niemozliwa. Kto lubi sam przy swoim aucie majsterkowac i nie ma zaufania do ASO (czasem sluszne) to na pewno wyda te pareset euro. Nie tak znowu duzo zwazywszy ze na przerozne gadzety ktore w niczym nie pomagaja (czasem i szpeca) niektorzy wydaja o wiele wieksze pieniadze.
A czy ja chocia¿ jednym s³owem powiedzia³em co¶ z³ego o VAG-u. Chcesz to sobie go kup i gmeraj. Ja odnoszê siê do paru funkcji które mo¿na przestawiæ za pomoc± niego i stwierdzam ¿e dobrze ¿e jest to mo¿liwe. A to ¿e go Serwisy wykorzystuj± i ¿e bez niego nie mo¿na nic zrobiæ doskonale wiem i nie musisz mi tego t³umaczyæ bo tumanem nie jestem.
Awatar użytkownika
By Lanumisu -  06 sty 2007, 16:17
 -------
#1179
"Nie wiem czy kto¶ zechce siê sam bawiæ w takie dostrajanie."
Jest duzo osob ktore to juz od dawna robi. Przegladnij sobie inne fora.
Awatar użytkownika
By BRUNO55 -  06 sty 2007, 17:10
 kujawsko-pomorskie
#1180
I po co te z³o¶liwo¶ci. Mam prawo wypowiedzieæ swoje zdanie. A stwierdzenia " jak zwykle" jest przesad±. Tak jak przesada jest uporczywa chêæ wy³±czenia sygna³u nie zapietych pasów.
Awatar użytkownika
By fredric -  07 sty 2007, 16:57
 mazowieckie
#1199
ciekawe czy te funkcje normalnie lataja czy trzeba dokladac jakis modul. testowal ktos juz cos z tego spisu ??
Awatar użytkownika
By maluszek -  17 sty 2007, 1:11
 mazowieckie
#1357
fredric pisze:ciekawe czy te funkcje normalnie lataja czy trzeba dokladac jakis modul. testowal ktos juz cos z tego spisu ??
ja testowa³em wiêkszo¶æ: szyby z kluczyka (zajeboza w lecie jak sie fura nagrzeje, otwierasz zdalnie, wiatr przewieje i mozna jechac, szyberdach te¿ mo¿na), swiatla dzienne (wylaczylem w cholere), przypominacz o pasach (tez wy³±czy³em).

-Disable teardrop
Wy³±czenie dodatkowego machniêcia wycieraczk±.

-Enable the emergency brake flash light
Przy ostrym hamowaniu (autostrada) w³±czaj± siê awaryjne

-Use the fog lights as DRLs
Przeciwmgielne jako ¶wiat³a dzienne (super to wygl±da w Audi - jak zainstaluje przeciwmgielne to te¿ w³±czê)

Reszty nie pamiêtam
Awatar użytkownika
By BRUNO55 -  23 lut 2007, 13:16
 kujawsko-pomorskie
#2392
Zaczynam dojr¿ewaæ do VAG-a i chcia³em siê Was zapytaæ gdzie mo¿na nabyæ interfejs do naszej pi±tki aby obs³ugiwa³ VAG wer 607.3 ?
Na Allegro s± tylko dwa og³oszenia ale w kpl z oprogramowaniem i za niez³± kasê. Interfejs powinien obs³ugiwaæ protokó³ CAN a wszystkie pozosta³e tego nie maj± wiêc nie pasuj±.
Ostatnio zmieniony 23 lut 2007, 15:37 przez BRUNO55, łącznie zmieniany 1 raz.