Volkswagen Golf MK5

Pozostałe tematy związane z Golfem V /nie pasujące do powyższych/
By krystek.l -  03 lis 2014, 17:51
#149198
Witam

Nie znalazłem odpowiedniego tematu więc wstawiam nowy temat.
Problem mam taki jak na zdjęciu
Obrazek
Odstające podbicie wygłuszenie maski w takim stopniu że leży na silniku (zaznaczone pomarańczowym)
robią się dziury na wygłuszeniu, a w miejscach gdzie leży to "coś się dzieje"...

Dzisiaj klęczałem pod maską prawie godzinę i jestem z jakiejś ciemnej masy bo nic nie wymyśliłem... miałem kilka koncepcji, a mianowicie:
- wstawić aluminiową długą blachę po całości, ale niestety jak chlapnąłem maską to wypadało dziadostwo...
- przedłużyć te końce od wygłuszenia, ale nie mam pomysłu czym przymocować. Klej kropelka nie trzyma tego jak bym chciał, z nitowaniem tego kiepski pomysł raczej, bo robi się dziura i po chwili samo wychodzi... albo na gorący klej ale nie mam sprzętu...
- i ostatni pomysł (nie wiem skąd to wytrzasnąć) na wygłuszeniach z pianki co w błotniki są przyklejane, na nich jest fajny czarny klej czy coś i całkiem dobrze się trzyma. Może tym dało by radę zamocować do maski to wygłuszenie? tylko pytanie jak to się ma do temperatury...?

Jeśli ktoś sobie z tym poradził i wie co zrobić z chęcią poczekam na poradę... :tooth:
Chyba, że tylko ja mam taki problem :wacko:
Ostatnio zmieniony 03 lis 2014, 19:45 przez krystek.l, łącznie zmieniany 2 razy.
By Gomul89 -  03 lis 2014, 20:40
 mazowieckie
#149235
Panowie trochę wyrozumiałości... nie każdy chce wydawać 300zł na takie niewidoczne mankamenty. Ja swoje wygłuszenie akurat zszyłem bo miałem trochę porwane :sly:
Do autora tematu..rozważ wyjęcie wygłuszenia i użycia mat wygłuszających (całkiem fajny efekt wizualny można uzyskać). :D ale jako, że masz matę w dobrym stanie to weź poluzuj na spinkach (ewentualnie powiększ otwory aby mieć większe pole manewru) i dopasuj matę aby wszędzie dobrze się spasowała. :pepsi:
By Kiler -  03 lis 2014, 21:38
 wielkopolskie
#149247
nie wdając się w to czy warto wydać 300 zł czy nie . Jesli chcesz podkleić to wiem że klej do szyb samochodowych klei
W S Z Y S T K O :D
nie straszne mu temperatury , mrozy itp :tooth:
a kosztuje około 20 zł za dużą tubę (np boll )
Awatar użytkownika
By zbyńo.ko -  05 lis 2014, 22:59
 warmińsko-mazurskie
#149581
Moja wisiała jak szmata, była kompletnie pozałamywana :cray2: patrzyłem na necie to też ciężko było znaleźć, jedna była używana z przesyłką za 150zł :) ale pomyślałem- wiadomo jaka, niby ładnie wyglądała ale ciekawe jak to by było w rzeczywistości jakby przyszła :unsure: :?: I przemyślałem, dołożyłem 50zł i zakupiłem w ASO ze 2 lata temu po znajomości za 198zł, funkiel-nówka-nie śmigana :tooth: Tak wygląda teraz nówka
Obrazek
No pewnie teraz w ASO jak Koledzy piszą to około 300zł :unsure:
Można coś podreperować w starej albo nówkę kupić, Zrobisz jak uważasz, :unsure:
By krystek.l -  07 lis 2014, 19:05
#149744
Chyba skuszę się na ten klej do szyb.
Jak się uda to jutro będę działał z tymi cudami to zobaczę jak to będzie się trzymać...
Myślę że w 3 miejscach jak dotknę to powinno ładnie trzymać.
Awatar użytkownika
By marnon -  07 lis 2014, 21:20
 śląskie
#149758
miałem podobnie tylko trochę mniej, podkleiłem klejem za 30zł w tubce jak silikon i od dłuższego czasu mam spokój , nie pamiętam nazwy kleju, jakiś "fix all"
By krystek.l -  30 gru 2014, 23:25
#157267
Problem rozwiązałem dzisiaj, szybciej się nie dało...
Kupiłem sylikon czerwony na 300 stopni za 18 zł, ściągnąłem wygłuszenie maski i benzyną wyczyściłem maskę. Przejechałem wygłuszenie grubą ilością sylikonu w miejscu gdzie nie trzymało i złożyłem ją z powrotem na swoje miejsce. A że ślinik był nagrzany po jeździe to jak zetknęło się razem to chwila i się zaczęło trzymać :tooth:

w końcu mam to z głowy :naughty:
Awatar użytkownika
By marnon -  11 wrz 2016, 13:24
 śląskie
#238911
Wiecie może ile teraz takie wygluszenie kosztuje ? W innym miejscu mi się posypało dziś i spadło trochę na turbo akurat jak dpf się wypalal efekt zaczęło się to lekko dymic pod maska ... Szybko ogarnalem temat wywalilem wygluszenie I szukam nowego może jakiś zamiennik ? Pytanie dwa to wygluszenie wygląda jak wełna mineralna w środku czy to jest palne? U mnie ognia nie było ale dym z tego leciał ...
By krystek.l -  12 wrz 2016, 7:37
#238950
marnon pisze:Wiecie może ile teraz takie wygluszenie kosztuje ?...
W normalnym sklepie lub ASO około 220-270zł z tą ameliniową blaszką na środku.
Na allegro od 130-180zł nowe.
Nr wygłuszenia maski pod benzynę 1K0 863 831 D (w zestawie klipsy)
Ostatnio zmieniony 12 wrz 2016, 10:44 przez krystek.l, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
By marnon -  12 wrz 2016, 7:56
 śląskie
#238951
krystek.l pisze:
marnon pisze:Wiecie może ile teraz takie wygluszenie kosztuje ?...
W normalnym sklepie lub ASO około 220-270zł z tą ameliniową blaszką na środku.
Na allegro od 130-180zł nowe.

dzięki :ok: