Volkswagen Golf MK5

Pozostałe tematy związane z Golfem V /nie pasujące do powyższych/
Awatar użytkownika
By Lukasz89 -  15 lis 2014, 15:33
 lubelskie
#150645
Zapewne słyszeliście o polerowaniu lamp plastikowych itp. innych rzeczy z plastiku ?
Są specjalne pasty, można kupić w marketach (30-60 zł średnio) i na allegro (z wysyłką od ok.10-20 zł)... a ja mam sposób tańszy, wyczytany w gazecie: zastosowanie zwykłej pasty do zebów ! Podobno efekt taki sam jak po pastach, a jest dużo taniej.

Jedynie trzeba dobrze osłonic lakier auta bo pasta jest bardziej ścierna :pepsi:
Nie testowałem, pisze by się podzielić małą wiedzą.
By kuba94 -  15 lis 2014, 17:17
 pomorskie
#150660
Pastą do zębów to się zęby myje, a druga rzec,z że po polerce to trzeba czymś zabezpieczyć. W produktach do polerowanie lamp zazwyczaj jest papier wodny 2500- 3000, pasta, przyrząd do polerowanie i produkt zabezpieczający po polerowaniu. Wtedy to ma jaks sens zabieranie sie do polerowanie . No chyba źe ktoś lubi np pasta do butów przyczernić opony , plastiki czarne nie lakierowane
By maverick -  15 lis 2014, 18:03
 lubelskie
#150669
Taa,tylko ze kazda plastikowa lampa jest dodatkowo pomalowana specjalnym lakierem.
Jesli jest tylko troszke matowa,ok mozna cos tam podpolerowac.
Ale jesli ten lakier jest juz starty,bo po ilus tam latach jazdy drobinki kurzu i piasku skutecznie go obily,to mozna sobie polerowac do smierci.
Bedzie tylko plama.Blyszczaca,bo blyszczaca ale wciaz plama.
Sa specjalne lakiery do takich lamp.Nie wiem tylko czy w polsce to mozna dostac.
To sie maluje na dwa razy.Najpierw pierwsza warstwa,bodaj UV czy cos,a na to ten bezbarwny lakier.
Awatar użytkownika
By Forest -  15 lis 2014, 18:20
 wielkopolskie
#150674
W ogóle sprecyzujcie o których lampach mowa? O przednich czy tylnych? Tylne można polerować wszystkie a przednie plastikowe nie bardzo. Stare szklane można polerować. Z przednimi nie bardzo bo jest tak jak mówi Maverick, mają jakieś tam lakiery czy tam filtry UV na sobie czy coś.