Volkswagen Golf MK5

Pozostałe tematy związane z Golfem V /nie pasujące do powyższych/
Awatar użytkownika
By Przemster -  20 lut 2009, 20:19
 -------
#15024
Witam!!

Kilka dni temu zauwa¿y³em, ¿e kiedy silnik jest w³±czony i siedzê na fotelu kierowcy czujnik nie informuje czy kto¶ siedzi czy nie. Na fotelu pasa¿era jest wszystko ok-kiedy kto¶ siada i nie zapnie pasów kontrolka jest zapalona i w³±cza siê brzêczyk w trakcie jazdy. Muszê przyznaæ, ¿e dra¿ni mnie ta dysfunkcja mojego Golfika.

Proszê o poradê, czym mo¿e to byæ spowodowane, ¿e owy czujnik w fotelu nie wyczuwa nacisku? Czy mogê zrobiæ co¶ sam aby znowu dzia³a³? Samochód jest po gwarancji

Pozdrawiam

Przemster
Awatar użytkownika
By Przemster -  21 lut 2009, 10:50
 -------
#15030
To dziwne, bo jak do tej pory, kiedy nie zapi±³em pasów jako kierowca, kontrolka by³a aktywna i przez ca³y ten czas uaktywniony by³ brzêczek.
By adrin -  21 lut 2009, 12:48
 -------
#15034
bo masz czujnik w zapiêciu ? oczywste jest ze kierowca zawsze siedzi :D a pasa¿era moze nie byæ wiec pasa¿er ma czujnik nacisku a kierowca w zapieciu
Awatar użytkownika
By Przemster -  21 lut 2009, 17:26
 -------
#15044
Jaki by³by sens instalowania dwóch ró¿nych czujników? co z tego , ¿e kierowca zawsze jest?! sprawd¼ jak jest przy Twoim samochodzie, bo co¶ mi siê wydaje, ¿e czujnik u kierowcy bêdziesz mia³ w fotelu.
By chomik -  21 lut 2009, 18:20
 warmińsko-mazurskie
#15047
Tak jak kolega wy¿ej napisa³ w fotelu kierowcy nie ma ¿adnego czujnika, póki nie zapniesz pasów kontrolka na liczniku bêdzie siê ci±gle pali³a nie zale¿nie od tego czy kto¶ siedzi za kierownic± czy nie, mo¿e czujnik przy zapiêciu pasów polecia³ i komp tak odczytuje jakby¶ mia³ ci±gle pasy zapiête.

Przemster pisze:co z tego , ¿e kierowca zawsze jest?!


Bez kierowcy auto raczej nie odjedzie wiêc jaki by³by sens montowania czujnika w fotelu kierowcy?
Awatar użytkownika
By cyprianmeister -  21 lut 2009, 18:36
 pomorskie
#15048
no kurde bez beki ludzie w fotelu kierowcy nie ma czujnika nacisku !! VW nie przewidzial ze ktos moze byc tak zdolny i kierowac autem z innego fotela , sa czujniki w zapieciach obu , natomiast nacisku jest tylko w fotelu pasazera , podczas jazdy naciskajac fotel pasazera reka - na pewno przy ktorejs probie zapali sie ikona niezapietych pasow
Awatar użytkownika
By Przemster -  21 lut 2009, 20:40
 -------
#15051
W takim razie dziêkuje za u¶wiadomienie :) teraz trzeba siê zastanowiæ co z tym fantem zrobiæ... odpowied¼ jest jasna - trzeba siê z³apaæ za kieszeñ :?
a Mo¿e kto¶ z Was orientuje siê jaki mo¿e byæ przyk³adowy koszt wymiany takiego czujnika i czy co¶ jeszcze prócz niego nale¿y wymieniæ??
Awatar użytkownika
By Przemster -  22 lut 2009, 10:10
 -------
#15070
Jakie¿ by³o dzisiaj moje zdziwienie, gdy rano odpali³em Golfika a tutaj informuje mnie , ¿e nie zapi±³em pasów. My¶la³em, ¿e bêdzie to trwa³o tylko chwile i przy nastêpnym w³±czeniu nie zadzia³a, jednak myli³em siê. :) Mój Golfik ma chyba zdolno¶æ do samoregeneracji :) :D Ciekawe jak d³ugo tak mu zostanie... :)
By Stachoo -  26 lip 2018, 19:34
 małopolskie
#267004
Witajcie,

W moim przypadku wyrobił się czujnik zapięcia pasów w zapięciu fotela kierowcy.

Aktualnie jestem na etapie poszukiwania zapięcia do golfa lecz żeby nie irytował mnie hałas "pikadła" niezapiętych pasów odłączyłem małą kostkę od czujnika w zapięciu pasa.

Moje pytanie jest następujące, z racji tego że znalezienie działającego zapięcia może trochę potrwać... czy wypięcie czujnika zapięcia pasa z fotela może wpłynąć na ewentualne nie uruchomienie poduszek podczas kolizji?
Awatar użytkownika
By GrzeSek -  28 gru 2018, 19:06
 zachodniopomorskie
#270559
Mam w golfie chyba wyłączony czujnik zapięcia. Sprawdziłem w obdeleven i mam kodowanie 0001101. Wprowadziłem 0003101 i nic się nie zmieniło. Kontrolka przy zapłonie się nie zapala, podczas jazdy nic się nie włącza.

Wysłane z mojego Mi MIX 2 przy użyciu Tapatalka