Volkswagen Golf MK5

Pozostałe tematy związane z Golfem V /nie pasujące do powyższych/
Awatar użytkownika
By Tyson -  26 mar 2009, 22:51
 mazowieckie
#15863
dzisiaj zaobserwowalem cos dziwnego w moim golfiku, mianowicie podczas przespieszania (na kazdym biegu) rowno z zegarmistrzowska precyzja przy 2 i 3 tys. obr jest taki dzwiek jakby odbijala jakas mala sprzezynka, taki niby metaliczny dzwiek. Przypomina mi to wlasnie sprezynke, badz tez sprezyneczke. Nie wiem czy to wczesniej bylo, dzisiaj uslyszalem to jak mialem wylaczone radio, bo jak cos leci z glosnikow to ciezko jest to wychwycic. Probowalem uslyszec to przy 4 tys. obr, ale silnik juz za glsono pracowal. Dodam ze przebieg samochodu to lekko ponad 2tkm (tylko!). Nie chce narazie dzwonic do ASO, bo oni zapewne powiedza ze tak musi byc :P
Awatar użytkownika
By cyprianmeister -  27 mar 2009, 9:19
 pomorskie
#15865
nie , oni powiedza zebys podglosnil muze :) tak mi powiedzieli :D
Awatar użytkownika
By racepool -  27 mar 2009, 9:31
 -------
#15866
U mnie te¿ wystêpuje dziwne stukanie z tym ¿e w okolicach 1700 obrotów. Dochodzi jakby zza radia i jest bardzo irytuj±ce. W ASO oczywi¶cie doszli o co chodzi - nawiewy ale nie ta siê tego za bardzo usun±æ :? przyzwyczai³em siê i teraz nie je¿d¿e ponie¿ej 2000 :twisted:
By Jedi -  27 mar 2009, 11:37
 -------
#15868
u mnie stuka dmuchawa od nawiewu, tyle, ¿e oczywi¶cie nie zale¿y to od obrotów, po prostu co jakich czas s³ychaæ takie "tykanie" przez 2-3sek i ustaje. Pierwsza dmuchawa u mnie robi³a zwarcie na 4tej prêdko¶ci, wymienili mi, jest ok, ale "tyka" :]
Awatar użytkownika
By Bruce -  27 mar 2009, 13:10
 mazowieckie
#15870
Jedi pisze:u mnie stuka dmuchawa od nawiewu, tyle, ¿e oczywi¶cie nie zale¿y to od obrotów, po prostu co jakich czas s³ychaæ takie "tykanie" przez 2-3sek i ustaje. Pierwsza dmuchawa u mnie robi³a zwarcie na 4tej prêdko¶ci, wymienili mi, jest ok, ale "tyka" :]
To tykanie to klimatyzcja, mam to samo.
Wkurzajacy odglos, jak tykajaca bomba :lol:
By Jedi -  27 mar 2009, 13:17
 -------
#15871
Bruce pisze:
Jedi pisze:u mnie stuka dmuchawa od nawiewu, tyle, ¿e oczywi¶cie nie zale¿y to od obrotów, po prostu co jakich czas s³ychaæ takie "tykanie" przez 2-3sek i ustaje. Pierwsza dmuchawa u mnie robi³a zwarcie na 4tej prêdko¶ci, wymienili mi, jest ok, ale "tyka" :]
To tykanie to klimatyzcja, mam to samo.
Wkurzajacy odglos, jak tykajaca bomba :lol:
ale klima wy³±czona, a w momencie tykania jak prze³±czam dmuchawe na pozycje "0" to ustaje, fakt wkurzaj±ce, ale przynajmniej ju¿ wiem co to, wiêc jestem spokojny, ¿e to nie bomba :)
By kuba94 -  27 mar 2009, 13:20
 pomorskie
#15872
Ja mia³em wszystkie te objawy metalicznie dzwonila mi lu¼na ¶rubka po lewej stronie w desce pod plastikiem w miejscu gdzie po prawej stronie sa bezpieczniki ona wkrêcona jest w p³askownik od trzymania deski jak zaczyna wibrowaæ to ciê¿ko zlokalizowaæ miejsce po niesie siê po ca³ej desce. d³ugo nie mog³em tego zlokalizowaæ w ASO polecili nie zwracaæ na to uwagi bo jestem jaki przewra¿liwiony. Strzelanie w konsoli ¶rodkowej jest od dzia³ania powietrza a tykaj± kratki na wiewu w konsoli srodkowej. Ja sie tego pozby³em rozbierajac to wszystko przy okazji jak eliminowania skrzypienia przez oklejanie ta¶ma (juz to opisywa³em) wyciagne³em kratki z tego plastiku z konsoli ¶rodkowej i z klei³em klejem epoksydowym nic juz nie strzela ani nie piszczy .Jest jeszcze jedno miejsce co powoduje suki jak w konsoli ¶rodkowej we we wn±trz jest to miedzy deska a szybka na wy¶oko¶ci lusterka tu chwa³a panom z ASO wcisneli tward± co¶ ala styropian teraz nic juz nie trzeszczy ani nie tyka straci³em na walkê z tym dobrych parê miesiecy
Awatar użytkownika
By tygrysek -  27 mar 2009, 13:58
 -------
#15873
U mnie dla odmiany co¶ "cyka" w miejscu z którego wychodzi Pas Bezpieczeñsktwa .... strasznie to denerwuj±ce bo jest nad samych uchem i na ka¿dym do³ku co¶ wydaje te dzwiêki
Awatar użytkownika
By Tyson -  27 mar 2009, 18:15
 mazowieckie
#15875
u mnie ten odglos wystepuje jak energiczniej przyspieszam, ale rozpedzam sie emerycko to nic nie slychac, tylko jak depne porzadnie to wtedy przy 2 i 3 tys obr slychac. Przez glowe przeszla mi taka glupia mysl ze moze to jest informowanie kierowcy ze przekracza kolejny tysiac obrotow :lol: chyba musze powoli notes zalozyc z usterkami golfa i jak pojade na przeglad to im pokaze, a lepiej zapisac bo mozna zapomniec. Jak narazie to te tykanie i uchwyty isofix pokryly sie rdzawym nalotem, ale to juz opisywalem. Niby drobnostki, ale rozczarowuj± czlowieka. Jesli mozecie to byscie sprawdzili u siebie czy rowno przy 2 i 3 rpm jest cos takiego, tylko uwaznie nadstawcie ucho :) pozdro.
By AdamekS -  27 mar 2009, 18:46
 -------
#15876
A mo¿e to sprê¿ynka od wskazówki obrotomierza taki d¼wiêk wydaje :wink:
Jak szybko pnie siê w gorê to co¶ sobie tam siê odzywa :roll:
Awatar użytkownika
By Tyson -  27 mar 2009, 19:33
 mazowieckie
#15880
AdamekS pisze:A mo¿e to sprê¿ynka od wskazówki obrotomierza taki d¼wiêk wydaje :wink:
Jak szybko pnie siê w gorê to co¶ sobie tam siê odzywa :roll:
bardzo mozliwe, tylko dlaczego daje o sobie znac tylko przy 2 i 3 rpm? dzwiek trwa jakies 0,5 sek. i do 3 rpm cisza i rowno przy 3 znowu sie odzywa :roll:
Awatar użytkownika
By Danielo -  27 mar 2009, 19:35
 dolnośląskie
#15881
Panowie to i ja napisze cos ciekawego ;) mianowicie podczas dynamicznego przyspieszania i w miare sprawnej zmianie biegu(1-2-3) slychac takie jak by sapanie :lol: dzwiek bardzo podobny do turbo benzyny ale nie mam pojecia co to jest :D oczywiscie wystepuje to podczas zmiany biegu :wink:
By AdamekS -  28 mar 2009, 10:07
 -------
#15887
Danielo pisze:Panowie to i ja napisze cos ciekawego ;) mianowicie podczas dynamicznego przyspieszania i w miare sprawnej zmianie biegu(1-2-3) slychac takie jak by sapanie :lol: dzwiek bardzo podobny do turbo benzyny ale nie mam pojecia co to jest :D oczywiscie wystepuje to podczas zmiany biegu :wink:
To zawór upustowy turbiny tak sapie- tak powinno byæ. W moim TSI te¿ tak jest, podoba mi siê ten d¼wiêk 8)
By Misiek86 -  17 lut 2017, 16:34
 mazowieckie
#247747
Golf V, 1.6 102 km BSE, jak hamuje to słyszę taki dziwny tyrkot pochodzący jakby z prawej strony za schowkiem. Wydaje mi się, że to dźwięk z kokpitu a nie z pod silnika. jak przestaję hamować od razu dźwięk znika. Myślałem, że to może problem z wiatraczkami nawiewów ale raczej nie bo to tylko podczas hamowania słyszę. Ktoś miał podobną przypadłość?
Awatar użytkownika
By Mettenoos -  17 lut 2017, 16:54
 pomorskie
#247749
Misiek86 pisze:Golf V, 1.6 102 km BSE, jak hamuje to słyszę taki dziwny tyrkot pochodzący jakby z prawej strony za schowkiem. Wydaje mi się, że to dźwięk z kokpitu a nie z pod silnika. jak przestaję hamować od razu dźwięk znika. Myślałem, że to może problem z wiatraczkami nawiewów ale raczej nie bo to tylko podczas hamowania słyszę. Ktoś miał podobną przypadłość?
może to https://www.vwgolfv.pl/viewtopic.php?f= ... ew+nawiewu