Volkswagen Golf MK5

Pozostałe tematy związane z Golfem V /nie pasujące do powyższych/
By FISHBONE89 -  15 maja 2009, 22:34
 -------
#16812
Jak ju¿ pisa³em w temacie "Witaj :)" mam Golfa Plus 1,9 TDI (105KM) w wersji GOAL z 2006 roku sprowadzonego z Niemiec. Troszkê czyta³em na tym forum czekaj±c na aktywacjê konta i z tego co wywnioskowa³em mam komputer pok³adowy MFA. Czyli jak dobrze rozumiem bez kabla nie mogê w³±czyæ/wy³±czyæ ró¿nych funkcji za pomoc± guziczków w pa³±ku wycieraczki :cry: Ale jak dobrze widzia³em s± spece na tym forum, którzy umiej± to zrobiæ za pomoc± jakiego¶ kabelka :idea: Mnie interesuje kilka opcji które chcia³bym zmieniæ:

1. Zmieniæ menu na jêzyk angielski
2. Autoryglowanie drzwi po przekroczeniu 15km/h
3. Autoodryglowanie drzwi po wyjêciu kluczyka
4. W³±czenie ¶wiate³ awaryjnych podczas gwa³townego hamowania
5. Automatyczne domykanie szyb po zamkniêciu auta
6. Otworzenie tylko drzwi kierowcy, po naci¶niêciu drugi raz wszystkie pozosta³e
7. Wy³±czenie autoregulacji prawego lusterka w momencie regulacji lewego lusterka

Dzwoni³em nawet w tej sprawie do serwisu VW najbli¿ej odleg³ego ode mnie czyli do Opola. Pan z serwisu powiedzia³, ¿e jest mo¿liwo¶æ modyfikacji tych funkcji. Us³uga ta kosztuje 100 z³ niezale¿nie od ilo¶ci zmian i jest na sta³e (nawet jak wyci±gnê akumulator), ALE doda³, ¿e nie wszystkie funkcje mo¿na w³±czyæ, ¿e jest to zale¿ne od wersji jakiego¶ sterownika. I moje pytanko jak s±dzicie, czy z tymi funkcjami nie bêdzie ¿adnych problemów? I mo¿e jest kto¶ kto mieszka w pobli¿u i ma ten kabelek? :D
Awatar użytkownika
By fredric -  16 maja 2009, 8:08
 mazowieckie
#16819
Mam te¿ trendlajna i te¿ zmienia³em(nie wszystkie) te ¶mieszne opcje co ty chcesz.
Jêzyk niemiecki narazie zostwi³em bo mi nie przeszkadza.
Ale to autoryglowanie chyba wy³±cze bo troche dra¿ni jak sie zatrzymasz aby kogos wysadzic to szarpi± za klamki.
A i wszystko dzia³a jak nale¿y wiec sie nie ma co obawiac tylko zmieniac.
By FISHBONE89 -  16 maja 2009, 21:53
 -------
#16822
A jeszcze mam jedno pytanko. W kluczyku mam wbudowany pilot do centralnego zamka (niestety bez alarmu) i czy da siê tak zrobiæ ¿eby przy otwarciu lub zamkniêciu auta oprócz migania kierunkowskazów autko wyda³o z siebie jaki¶ d¼wiêk, nie wiem klakson?
Awatar użytkownika
By cyprianmeister -  17 maja 2009, 1:40
 pomorskie
#16823
klakson ? chyba troche za ostre nie sadzisz ? jedyne co mi przychodzi na mysl to jeden impuls dzwieku alarmu , chociaz dla mnie to akurat plus ze auto milczy , kierunkowskazy sa wystarczajacym powiadomieniem
By FISHBONE89 -  17 maja 2009, 7:06
 -------
#16824
A jeszcze jedno pytanko :D Zauwa¿y³em, ¿e u mnie gniazdo zapalniczki dzia³a tylko przy w³±czonym zap³onie. Da siê to jako¶ zmieniæ aby dzia³a³o nawet gdy kluczyka nie ma w stacyjce (tak mia³em w starym golfie IV)?
Awatar użytkownika
By Tyson -  17 maja 2009, 20:15
 mazowieckie
#16835
ja tez mam zasilanie zapalniczki po zaplonie i... poprawadzilem dodatkowo zasilanie bezposrednio z akumulatora i teraz mam 2 zrodla pradu :)
Awatar użytkownika
By liroyek -  18 maja 2009, 12:25
 -------
#16849
ja mam fabryczny alarm i nie ma zandeo dziwku :)

i ciesze sie z tego :) tylko migacze i to wszystko :)
By emiter -  18 maja 2009, 14:30
 łódzkie
#16852
FISHBONE89 pisze:A jeszcze mam jedno pytanko. W kluczyku mam wbudowany pilot do centralnego zamka (niestety bez alarmu) i czy da siê tak zrobiæ ¿eby przy otwarciu lub zamkniêciu auta oprócz migania kierunkowskazów autko wyda³o z siebie jaki¶ d¼wiêk, nie wiem klakson?
My¶lê, ¿e jest to do zrobienia. U siebie w MK5 mam ustawiony sygna³ przy zazbrajaniu + kierunki. Przy rozbrajaniu tylko kierunki...