Volkswagen Golf MK5

Pozostałe tematy związane z Golfem V /nie pasujące do powyższych/
Awatar użytkownika
By Tyson -  28 kwie 2015, 20:35
 mazowieckie
#176046
Potrzebuję zamontować w samochodzie lokalizator GPS, żeby wyrywkowo sprawdzić pracownika.
Nie chce wydawać dużo kasy i pomyślałem o czymś takim http://allegro.pl/lokalizator-gps-track ... 58003.html
Z tego co zrozumiałem, to jak tylko auto ruszy, to zaczyna słać smsy. Przyznam się, że trochę bez sensu, bo karta za 50zł wystarczy na 1-2 dni. Nie chcę śledzić non stop, bo nie mam na to czasu, tylko wyrywkowo, np. gdy wyslę smsa do lokalizatora o podanie lokalizacji, wtedy dostaję odp. z linkiem do google maps.
Awatar użytkownika
By Tyson -  28 kwie 2015, 20:47
 mazowieckie
#176052
no niestety ma prywatny :-/

Dodano po 6 min 11 sek.:
przeglądałem tyle aukcji, że aż w bani mi się poprzewracało :P
Ten z linka chyba spełni moje oczekiwania:
"Z uprawnionego numeru telefonu dzwonimy lub wysyłamy sms (na numer karty SIM umieszczonej w lokalizatorze), po chwili otrzymujemy sms zwrotny z położeniem geograficznym. Możemy również zażądać wysyłania informacji o lokalizacji w pewnych odstępach czasowych np. co 30sek. Otrzymane położenie geograficzne możemy zwizualizować używając maps.google.pl"
By Bartas -  28 kwie 2015, 20:53
 kujawsko-pomorskie
#176056
Tyson pisze:Potrzebuję zamontować w samochodzie lokalizator GPS, żeby wyrywkowo sprawdzić pracownika.
Nie chce wydawać dużo kasy i pomyślałem o czymś takim http://allegro.pl/lokalizator-gps-track ... 58003.html
Z tego co zrozumiałem, to jak tylko auto ruszy, to zaczyna słać smsy. Przyznam się, że trochę bez sensu, bo karta za 50zł wystarczy na 1-2 dni. Nie chcę śledzić non stop, bo nie mam na to czasu, tylko wyrywkowo, np. gdy wyslę smsa do lokalizatora o podanie lokalizacji, wtedy dostaję odp. z linkiem do google maps.
Opis czytał?


Lokalizacja przez SMS

Z uprawnionego numeru telefonu dzwonimy lub wysyłamy sms (na numer karty SIM umieszczonej w lokalizatorze), po chwili otrzymujemy sms zwrotny z położeniem geograficznym. Możemy również zażądać wysyłania informacji o lokalizacji w pewnych odstępach czasowych np. co 30sek. Otrzymane położenie geograficzne możemy zwizualizować używając maps.google.pl
Awatar użytkownika
By Tyson -  28 kwie 2015, 21:07
 mazowieckie
#176060
bazylek pisze:no to biedak straci zatrudnienie :( :threaten:
aż tak drastycznie to nie będzie :)

Artur, niestety nie mam żadnego starego SPRAWNEGO fona. Niesprawne to ze 4 się znajdzie :)
A jeżeli dorwałbym jakiegoś fona, to jak to można skonfigurować?

Dodano po 2 min 5 sek.:
Bartas pisze: Opis czytał?
a czytał mój post nieco wyżej? :)
Awatar użytkownika
By A-R-T-U-R -  28 kwie 2015, 21:14
 dolnośląskie
#176067
kiedys jak monitorowalismy kierowcow w innej firmie to wlasnie poprzez gps w telefonie. jest kilka firm ktore oferuja taka usluge. zreszta mozesz to zrobic przez dowolnego operatora. masz wizualizacje na aplikacji. nie kosztuje to zbyt wiele i z dowolnego miejsca mozesz to sprawdzac. sygnal idzie z 3 btsow wiec jest to w miare dokladne polozenie. ustalasz czestotliwosc sygnalow i w jakich godzinach ma sie to odbywac. telefon wazne aby byl aktywny czyli wlaczony...
Awatar użytkownika
By Tyson -  28 kwie 2015, 21:15
 mazowieckie
#176070
Bartas pisze:Ja byłem szybszy :PP
ale mój jest wyżej :P szczegół, że w tym samym czasie napisaliśmy czyli o 7:53 pm
Awatar użytkownika
By Sajmon -  01 maja 2015, 19:34
 śląskie
#176529
Kiedyś natknąłem się na GPS w którym lokalizowało się w sposób taki ze trzeba było się logować i kupić abonament na pewien czas, pewnie jest wybór i wtedy możesz sobie lokalizować kiedy chcesz i ile chcesz. Coś jakby doładowanie lokalizatora. Poszukaj w necie na pewno coś na ten temat znajdziesz.
Awatar użytkownika
By Tyson -  13 wrz 2015, 23:45
 mazowieckie
#192478
GPS bardziej w odnalezieniu skradzionego auta. Kilka lat temu znajomemu skroili auto firmowe, ale że miał GPSa to szybko namierzyli. Teraz to złodziej pewnie standardowo wyposażony w różnego rodzaju zagłuszacze itp.
Awatar użytkownika
By Tyson -  14 wrz 2015, 7:03
 mazowieckie
#192481
paku pisze:A lokalizator gsm?

Wysłane z mojego GT-I9305 przy użyciu Tapatalka
Nie doczytałem, było już późno i myślałem, że chodzi Ci o GPS :oczko: