Volkswagen Golf MK5

Pozostałe tematy związane z Golfem V /nie pasujące do powyższych/
By szuwar -  12 lip 2015, 12:22
 dolnośląskie
#185072
Witam, podczas jazdy od 80km/h i wyzej slychac wycie jakby jakies lozysko bylo uszkodzone. Wycie te pojawia sie przy pred. 80km i wiecej, rowniez podczas wrzucenia na luz skrzyni biegow. Opony sa nowe i wczesniej tego niezauwazalem. Mysle czy to nie lozyska w kolach, albo moze lozysko oporowe w sprzegle. Prosze o pomoc w znalezieniu przyczyny. Zastanawiam sie jescze nad poziomem oleju w skrzyni biegow i lozykami na polosiach w skrzyni. Pozdrawiam
Awatar użytkownika
By pitt52 -  12 lip 2015, 16:52
 śląskie
#185087
Łożysko oporowe byłoby słychać na postoju po wciśnięciu sprzęgła. Skoro twierdzisz, ze przed wymianą opon tego nie było, to sprawa jest przecież prosta. Winne są opony! Napisz jeszcze skąd bardziej dobiega odgłos z tyłu czy z przodu? Przód możesz sprawdzić poprzez podniesienie auta i uruchomienie napędu. Z tyłu też można pokręcić podniesionymi kołami i wtedy sprawdzić łożyska - piasty. Pzdr
By szuwar -  12 lip 2015, 21:16
 dolnośląskie
#185101
pitt52 pisze:Łożysko oporowe byłoby słychać na postoju po wciśnięciu sprzęgła. Skoro twierdzisz, ze przed wymianą opon tego nie było, to sprawa jest przecież prosta. Winne są opony! Napisz jeszcze skąd bardziej dobiega odgłos z tyłu czy z przodu? Przód możesz sprawdzić poprzez podniesienie auta i uruchomienie napędu. Z tyłu też można pokręcić podniesionymi kołami i wtedy sprawdzić łożyska - piasty. Pzdr
Źle napisałem co do opon. Miało być że przed wymianą opon nie nadsłuchiwałem się. Szum dobiega na pewno z przodu. Mysle ze to łożyko, pytanie które..a co do niskiego poziomu oleju w skrzyni to ten model ma jakiś czujnik poziomu w skrzyni?
By szuwar -  13 lip 2015, 18:40
 dolnośląskie
#185153
łożysko z piastą prawa przednia strona. Niestety w tym modelu nie wystepuje samo łozysko. kupiłem łozysko Fag 350zł plus wymiana 70;/. Dowiedziałem się jeszcze ze są do wymiany klocki i tarcze z przodu;/
Awatar użytkownika
By Tyson -  13 lip 2015, 19:32
 mazowieckie
#185154
szuwar pisze:łożysko z piastą prawa przednia strona. Niestety w tym modelu nie wystepuje samo łozysko. kupiłem łozysko Fag 350zł plus wymiana 70;/. Dowiedziałem się jeszcze ze są do wymiany klocki i tarcze z przodu;/
nie narzekaj, do toyoty cena łożyska z piastą to wydatek 500-600.
Ja do Golfa płaciłem 270zł, niestety nie pamiętam jakiej firmy.
By Bartas -  13 lip 2015, 22:27
 kujawsko-pomorskie
#185177
szuwar pisze:łożysko z piastą prawa przednia strona. Niestety w tym modelu nie wystepuje samo łozysko. kupiłem łozysko Fag 350zł plus wymiana 70;/. Dowiedziałem się jeszcze ze są do wymiany klocki i tarcze z przodu;/
Bardzo drogo .... za 250 kupisz skf'a ....