Volkswagen Golf MK5

Pozostałe tematy związane z Golfem V /nie pasujące do powyższych/
Awatar użytkownika
By Lanumisu -  27 sty 2007, 14:44
 -------
#1525
Jak zamykacie klape od bagaznika, bo ja zawsze dociskam reka pod logo VW i z tego powodu mam brudne palce. Jakos nie udaje mi sie domknac bagaznika uzywajac wewnetrznego wglebienia na reke, szczegolnie gdy wszystkie drzwi sa domkniete. Nie chce tez trzaskac klapa, a zbyt lekkie pociagniecie nie prowadzi do zamkniecia. Jakos nie mam w tym wyczucia.
Czy trafne rozwiazanie inzynierow z tym zamknieciem?
Awatar użytkownika
By Bruce -  27 sty 2007, 22:19
 mazowieckie
#1533
Wewnetrzne wglebienie.
Trzeba wyczuc z jaka sila machnac reka i bagaznik sie zamyka bez dociskania.
Drazni mnie to rozwiazanie z otwieraniem bagaznika tylko za pomoca logo...
Ciagle mam ten znaczek brudny :evil:
Awatar użytkownika
By fredric -  28 sty 2007, 0:10
 mazowieckie
#1537
lipa czlowiek sie brudzi szczegolnie w taka pogode. ale pocieszmy sie ze maske normalnie otwieramy nie jak w fordzie.
Awatar użytkownika
By maluszek -  28 sty 2007, 2:56
 mazowieckie
#1538
Bruce pisze:Drazni mnie to rozwiazanie z otwieraniem bagaznika tylko za pomoca logo...
?
To klapa w Golfie siê nie otwiera z kluczyka? Albo z przycisku na drzwiach?
Awatar użytkownika
By Lanumisu -  28 sty 2007, 7:58
 -------
#1539
maluszek pisze:
Bruce pisze:Drazni mnie to rozwiazanie z otwieraniem bagaznika tylko za pomoca logo...
?
To klapa w Golfie siê nie otwiera z kluczyka? Albo z przycisku na drzwiach?
Za pomoca kluczyka albo przycisku to sie tylko odryglowywuje, sama sie nie otwiera do gory z tego co wiem, dlatego trzeba sobie pomoc emblematem VW.
Awatar użytkownika
By BRUNO55 -  28 sty 2007, 11:11
 kujawsko-pomorskie
#1543
Te¿ mia³em z tym problemy. Albo poci±gaj±c za wg³êbienie wewnêtrzne musia³em silnie szarpn±æ i klapa mocno trzaska³a albo dociska³em za znaczak VW i nieraz mia³em brudne paluchy. Dokona³em jednak regulacji zamka tylnej klapy i teraz lekko poci±gnê za wewnêtrzne wg³êbienie i klapa swobodnie siê zamyka. Oczywi¶cie trzeba siê do stosowanej si³y przyzwyczaiæ i teraz kiedy s± mrozy a amortyzatory daj± wiêkszy opór to ta si³a musi byæ trochê wiêksza. A jak regulowaæ zamek klapy mogê opisaæ jak bêdzie zainteresowanie.
Nie wiem co Firma VW zastosowa³a na rynek amerykañski skoro s± tam kluczyki czy jakie¶ d¿wignie . To by³o stosowane w Fiacie 125p. :D
Awatar użytkownika
By fredric -  28 sty 2007, 11:37
 mazowieckie
#1545
moze taki patent jak kiedys byl w dewoo espero ze z pilota mozna bylo otworzyc klape bagaznika na jakies 15cm. ale swoja droga widzialem to w acordzie nowym i jest to bardzo praktyczne. nie wspomne o wyzszej klasie bo tam to juz przycik sie naciska(otwieranie izamykanie) np a8 itp
Awatar użytkownika
By Lanumisu -  28 sty 2007, 12:01
 -------
#1546
BRUNO55 pisze:Te¿ mia³em z tym problemy. Albo poci±gaj±c za wg³êbienie wewnêtrzne musia³em silnie szarpn±æ i klapa mocno trzaska³a albo dociska³em za znaczak VW i nieraz mia³em brudne paluchy. Dokona³em jednak regulacji zamka tylnej klapy i teraz lekko poci±gnê za wewnêtrzne wg³êbienie i klapa swobodnie siê zamyka. Oczywi¶cie trzeba siê do stosowanej si³y przyzwyczaiæ i teraz kiedy s± mrozy a amortyzatory daj± wiêkszy opór to ta si³a musi byæ trochê wiêksza. A jak regulowaæ zamek klapy mogê opisaæ jak bêdzie zainteresowanie.
Nie wiem co Firma VW zastosowa³a na rynek amerykañski skoro s± tam kluczyki czy jakie¶ d¿wignie . To by³o stosowane w Fiacie 125p. :D
Opisz jak mozesz regulacje tego tylnego zamka, bo rzeczywiscie tu moze byc problem z tym zamykaniem u mnie.
Awatar użytkownika
By BRUNO55 -  28 sty 2007, 12:59
 kujawsko-pomorskie
#1547
Lanumisu pisze:
Opisz jak mozesz regulacje tego tylnego zamka, bo rzeczywiscie tu moze byc problem z tym zamykaniem u mnie.
Aby dostaæ siê do zaczepu zamka tylnej klapy trzeba najpierw wyj±æ wszystko z baga¿nika ( wyk³adzinê, ko³o zapasowe i wyt³oczkê z pianki ). Nastêpnie odchyliæ uszczelkê na dolnej i bocznych plastikach otworu baga¿nika i najpierw zdj±æ boczne plastiki a nastêpnie dolny ( ¶cianka kufra od strony zde¿aka ). Plastiki s± na zatrzaskach i wychodz± bez problemu ale ja robi³em to kiedy by³o jeszcze ciep³o i teraz przy ni¿szych temperaturach mo¿e byæ to problem chyba ¿e zrobimy to w ocieplanym gara¿u. Po wyjêciu tych plastików widaæ ju¿ zaczep zameka jak na d³oni i trzeba poluzowaæ dwie ¶ruby które go trzymaj± a nastêpnie leciutko ok 1mm przesun±æ zamek w kierunku ty³u samochodu ( stoj±c tam to do siebie ) . Po dokrêceniu zaczepu zamka mo¿na sprawdziæ jak zamyka siê i otwiera klapa. Je¿eli bêdzie potrzeba to mo±na regulacjê powtarzaæ a¿ do skutku. Kiedy zaczep jest ju¿ wyregulowany to mo¿na w odwrotnej kolejno¶ci za³o¿yæ plastiki i resztê wyposa¿enia baga¿nika. Czynno¶ci te nie s± skomplikowane a w moim przypadku da³y efekt. Nie przesuwajmy zaczepu za mocno bo klapa bêdzie nieszczelna i bêdzie widaæ ¿e jest ¿le spasowana. My¶lê ¿e ka¿dy kto siê sam za to we¿mie bedzie mia³ tyle wyczucia. No i w³a¶nie w tym momencie widzê brak dokumentowania wszystkich czynno¶ci które robiê sam przy aucie. Postanowi³em siê poprawiæ.
Sruby które trzeba poluzowaæ (1) zaczep zamka (2) i kierunek przesuniêcia zaczepu.

Obrazek
By Wcislak -  28 sty 2007, 13:39
 mazowieckie
#1548
Panowie z autem trzeba postêpowaæ jak z kobiet± Z wyczuciem byle by nie przesadziæ. BTW co to za problem zamkn±æ klape ³apiesz od wewn±trz i ci±gniesz w do³ tak bylo od zawsze i tak juz zostanie, a ze cz³owiek sie czasami ubrudzi przy furze to nic sie nie stanie... 8) :D
Awatar użytkownika
By Lanumisu -  28 sty 2007, 18:22
 -------
#1554
Dzieki Bruno55. Dobry opis. Jak sie ociepli to wezme sie za to, teraz nie mam zamiaru na zimnie pieprzyc sie z tym. Mam garaz , ale niestety nie ogrzewany. :)
Awatar użytkownika
By fali22 -  31 sty 2007, 7:22
 -------
#1607
Co do zamykania , to ja nie umialem jej zamykac za ten uchwyt (albo zamocno albo za lekko) ale po jakims czasie mi to wychodzi :)
Awatar użytkownika
By Lanumisu -  31 sty 2007, 18:37
 -------
#1635
Ja nadal nie umiem i mam nadzieje ze regulacja zamka cos da. Poza tym takie "uciekanie" reki przed zatrzasnieciem to wedlug mnie jest paranoja.
Awatar użytkownika
By fredric -  31 sty 2007, 21:12
 mazowieckie
#1642
Lanumisu pisze:Ja nadal nie umiem i mam nadzieje ze regulacja zamka cos da. Poza tym takie "uciekanie" reki przed zatrzasnieciem to wedlug mnie jest paranoja.
to fakt a wez ucieknij jak klapa cala w blocie posniegowym rekawy brudne na 100%