Volkswagen Golf MK5

Pozostałe tematy związane z Golfem V /nie pasujące do powyższych/
Awatar użytkownika
By Tyson -  19 lis 2009, 20:51
 mazowieckie
#18445
ja bym obstawial te z ASO :P
w ASO kosztuja chyba 120zl, a jakies inne "zamienniki" typu bosh, valeo wyjda pewnie kolo 100zl, wiec nie taka wielka roznica, a te oryginaly sa dobre, przynajmniej mnie zadawalaja :)
Awatar użytkownika
By fredric -  19 lis 2009, 23:53
 mazowieckie
#18458
U mnie średnio co 2 lata zmieniam i stosuje valeo, może teraz jakieś inne spróbuję. Z tych valeo jestem zadowolony więc mogę polecić.
By kuba94 -  20 lis 2009, 0:09
 pomorskie
#18461
Ja wymieniam same gumy w piórach. Do piór są w ASO VW orginalne gumy nawet w ETKA występuje jako element wymienny.Komplet gum kosztuj teraz chyba w granicach 40zl .A trzeba kupić komplet bo wraz z gumą są nowe końcówki plastikowe te co są na końcu pióra w jednym worku wraz z gumą są prawe a w drugim lewe. Gumy są orginalne Boscha robione dla VW.Gumy wymieniam zawsze po zimie raz w roku wymiana jest prosta i nic nie ma praw się rozlecieć tak są pióra zrobione że po każdej wymianie są jak nowe z fabryki.Jak się to wymienia już kiedyś opisałem wcześniej na forum .A tu są numery katalogowe piór 1K0 955 429 i 1K0 955 429B
By kimi -  20 lis 2009, 7:35
 -------
#18466
kuba94 pisze:Ja wymieniam same gumy w piórach. Do piór są w ASO VW orginalne gumy nawet w ETKA występuje jako element wymienny.Komplet gum kosztuj teraz chyba w granicach 40zl .A trzeba kupić komplet bo wraz z gumą są nowe końcówki plastikowe te co są na końcu pióra w jednym worku wraz z gumą są prawe a w drugim lewe. Gumy są orginalne Boscha robione dla VW.Gumy wymieniam zawsze po zimie raz w roku wymiana jest prosta i nic nie ma praw się rozlecieć tak są pióra zrobione że po każdej wymianie są jak nowe z fabryki.Jak się to wymienia już kiedyś opisałem wcześniej na forum .A tu są numery katalogowe piór 1K0 955 429 i 1K0 955 429B
z forum nie najlepiej i ciężko coś teraz znaleźć
By kuba94 -  20 lis 2009, 9:36
 pomorskie
#18480
Miałeś problem bo w jednym opakowaniu jest guma +2 plasticzki np. lewe dla tego trzeba kupować komplet 2 gumy wtedy ma się plasticzki na lewa i parwą stronę dla tego też sa dwa numery serwisowe bo pod każdym z numerów jest na inna stronę komplet plasticzków na końcówki piór
By kuba94 -  20 lis 2009, 9:44
 pomorskie
#18481
A co do wymiany to zdejmujemy pióro z pióra sciągamy końcówki plastikowe.Później sprawdzamy z ktorej strony mama taki metalowy haczyk czy coś takiego co trzyma gumę w piórze.Delikatnie podważamy wyciągamy starą gumę .Wkładamy nowa zaciskamy haczyk blokadę przycinamy gumę, zakładamy końcówki i pióra gotowe.Tylko żeby nie było problemów z końcówkami trzeba kupić dwa pióra wtedy mamy cały zestaw końcówek nowych na dwie strony 1K0 955 429 i 1K0 955 429B
Awatar użytkownika
By krz_p -  20 lis 2009, 11:36
 wielkopolskie
#18485
kupiłem komplet i w obydwu były takie same końcówki
ale dałem sobie radę, przy odrobinie szczęścia i wprawy można zdjąć te końcówki bez ich uszkodzenia
wystarczy rozbroić końcówkę wycieraczki z jednej strony
By kuba94 -  20 lis 2009, 12:48
 pomorskie
#18490
To ci źle sprzedali ja mam nowy komplet przygotowany na wiosnę o numerach ,,1K0 955 429 " ,,1K0 955 429B" i w każdym komplecie jest inny rodzaj końcówek plastikowych tak dla tego jeden komplet ma na końcu literkę ,,B" żeby nie powtarzały się końcówki za komplet na lewa i prawa stronę zapłaciłem 46.90 zl
By orh -  21 kwie 2014, 18:47
 małopolskie
#128755
W poprzednim aucie miałem wycieraczki Alca Heyner ale zwykłe nie płaskie i były to bardzo dobrze wydane pieniądze. Zarówno stelaż ( ja miałem ze spoilerem ) jak i guma spisywały się wzorowo, dodatkowo jak kupowałem swoje to w pudełku były dodatkowe gumki na zmianę.Względnie tanie 12-15 pln za sztukę ( gdzie dodatkowo są drugie gumki na wymianę ) więc te zwykłe moim zdaniem warto. A co do Gofra to kupowałem teraz na wiosnę Bosch AeroTwin komplet za 78pln więc jak wytrzymają tyle co poprzednie ( prawie 3 lata) to nie widzę sensu kombinowania....