Volkswagen Golf MK5

Pozostałe tematy związane z Golfem V /nie pasujące do powyższych/
Awatar użytkownika
By nemesis -  27 gru 2009, 17:07
 -------
#19829
nie znalazłem odp na moje pytanie więć zakładam nowy temat - mianowicie czy ktos przerabiał lub wie czy są jakies problemy z dołożeniem łopatek do dsg?? Mianiwice mam dsg i kierownice multifunkcje czy jak zmeinie kierownice z łopatkami to łopatki bedą aktywne czy trzeba cos przerabiac ewentulane w kompie ustawić ?/ dzieki za info
Awatar użytkownika
By Danielo -  27 gru 2009, 21:14
 dolnośląskie
#19842
Napewno trzeba zmienic kodowanie w module kierownicy(5 cyfra kodowania oznacza lopatki :) pewnie masz tam 0 wiec aby aktywowac lopatki wystaczy wklepac cyfre 1 ) ale czy tylko to wystaczy do pelnego dzialania lopatek to tego niestety nie wiem bo sie w to nie zaglebialem. Pozdro !
Awatar użytkownika
By nemesis -  27 gru 2009, 21:19
 -------
#19843
widze ,że danielo kumaty jestes w tych kwestiach to jak byś miał chwile to rozkminić to bym był dłużnysześciopak jakiegoś brąza do jeleniej nie mam daleko to przyokazji bym podjechał.
Awatar użytkownika
By Danielo -  27 gru 2009, 23:18
 dolnośląskie
#19852
dobra mialem chwile wiec obadalem to i owo :D i jesli chcesz miec lopatki to music tylko kupic kiere z lopatkami oraz wiazke poduszki pod lopatki (1K0 971 584 C - ale jeszcze sie upewnij co do tego numeru bo nie jestem pewny ) no i jeszcze wypadalo by sprawdzic czy twoj modul kierownicy obsluguje lopatki i jesli nie obsluguje to tez jest do wymiany i tu mozna zalozyc np 1K0 953 549 BK lub 1K0 953 549 AQ - te moduly na 1000% obsluguja lopatki ;) a browary przy okazji :D Pozdro !
Awatar użytkownika
By nemesis -  27 gru 2009, 23:20
 -------
#19853
no to bede czaił temat i zobacze najpierw jaki mam modół wielkie dzieki za info
Awatar użytkownika
By Danielo -  27 gru 2009, 23:22
 dolnośląskie
#19855
spoko jak cos to wal na priv jak bedziesz mial jakies problemy z demontazem :) a jak cos to zapraszam do JG :)
Awatar użytkownika
By nemesis -  27 gru 2009, 23:30
 -------
#19857
ok mysle ze tylko modół musze sprawdzic bo patrzyłem w ete właśnie i sa tylko dwa rodzaje taśm pod sterowanie + poduszka i poduszka bez sterowania więć jak ja mam sterowanie to powinna podpasić ta co siedzi u mnie . A ten modół moge jakos po vine sprawdzić czy musze rozbierać :( http://www.allegro.pl/item856298680_mod ... 549aq.html a takie cos podpasi do mnie
Awatar użytkownika
By Danielo -  27 gru 2009, 23:40
 dolnośląskie
#19860
po VINie raczej tego nie sprawdzisz musisz podjechac do kogos kumatego kto ma VAG-coma lub VCDS'a lub do serwisu ;D to Ci odczyta jaki masz sterownik i odrazu sprawdzi czy obsluguje on lopatki czy nie. Chyba ze nikogo nie znajdziesz i bedziesz kiedys przejezdzal przez JG to daj wczesniej znac to sie ustawimy i Ci to sprawdze :wink:
Awatar użytkownika
By XenosagaII -  17 lip 2010, 10:02
 -------
#28043
Danielo czy jesli też bede chciał dołozyc łopatki bede mógł liczyć na twą fachową pomoc? predko to nie bedzie bo dopiero szukam golfa dobrze doposarzonego w DSG( jest szansa ze juz bedzie miał lpatki ale na wszelki wypadek pytam sie).
A tak poza tematem to z kąd kupiłeś vaga i czy wszystko bez problemu odczytuje i adaptuje?
Tez bym sie jakoś odwdzieczył za pomoc i przebije kolege z forum, zaoferuje cały pack browarków :D
Awatar użytkownika
By Danielo -  17 lip 2010, 10:32
 dolnośląskie
#28045
XenosagaII pisze:Danielo czy jesli też bede chciał dołozyc łopatki bede mógł liczyć na twą fachową pomoc? predko to nie bedzie bo dopiero szukam golfa dobrze doposarzonego w DSG( jest szansa ze juz bedzie miał lpatki ale na wszelki wypadek pytam sie).
A tak poza tematem to z kąd kupiłeś vaga i czy wszystko bez problemu odczytuje i adaptuje?
Tez bym sie jakoś odwdzieczył za pomoc i przebije kolege z forum, zaoferuje cały pack browarków :D
pomoge :) a vaga kupilem oryginala z adako i wszystko dziala jak nalezy (obsluguje juz adresy sterownikow na 2011):)
Awatar użytkownika
By XenosagaII -  18 lip 2010, 19:02
 -------
#28087
ooo to super.
Co do łopatek to ogólnie mało jest golfów w dsg na rope ktore maja łopatki:(

PS:
te vagi sa strasznie drogie, pamietam ze kiedys mozna bylo kupic za miej wiecej 180/270 złociszczy:(
Ale chyba warto?
Awatar użytkownika
By Danielo -  18 lip 2010, 20:37
 dolnośląskie
#28091
znaczy jak ktos chce sobie tylko pomotac u siebie to nie warto wydawac nie waidomo ile ale jak ktos duzo mota u siebie i innych no to warto kupic oryginal i miec aktualizacje do obslugi nowych modeli