Volkswagen Golf MK5

Pozostałe tematy związane z Golfem V /nie pasujące do powyższych/
By Mandi -  31 sty 2010, 2:29
 dolnośląskie
#21189
Koledzy dziś auto zrobiło mi psikusa a mianowicie stojac sobie na światłach zapaliła mi sie kontrolka epc
objawy - auto nie chciało wkręcać się na obroty ledwo zjechałem na pobocze na 1 biegu bo obroty nie przekraczały 1000 obrotów,
sparaliżowany zgasiłem silnik , po ponownym włączeniu kontrolka nadal się świeciła ale silnik juz normlanie pracował.
a po wyciągnięciu kluczyka i włożeniu go z powrotem problemu nie ma kontrolka zgasła .
silnik to 1.6 fsi

co może się dziać niepokojącego
Awatar użytkownika
By nemesis -  31 sty 2010, 9:05
 -------
#21193
podjedź na kompa ale wątpie że coś ci wykryje ja u siebie w fabii 1,4 od nowości miałem ten sam problem po roku znudziło mi sie odwiedzanie aso bo oni nic nie mogli stwierdzić co i jak bo nawet jak podieli pod kompa podczas świecenia epc to i tak komp nic nie pokazywał.
By DABLJU -  31 sty 2010, 14:15
 -------
#21203
ze EPC w nowych TSI to plaga to wiem , ale zeby w FSI ??? Z tym chyba trzeba jezdzic i sie przyzwyczaic. Jak pojedziesz do aso to na bank nic nie znajda . A jak zaczna grzebac to pojdziesz z torbami. A nie zalałeś moze jakiegos trefnego paliwa w międzyczasie ??
Awatar użytkownika
By Tyson -  31 sty 2010, 14:33
 mazowieckie
#21205
jak silnik ledwo chodzil, czyli co? przeszedl w tryb serwisowy?
Awatar użytkownika
By PotaS -  31 sty 2010, 22:20
 warmińsko-mazurskie
#21249
Miałem podobny przypadek tylko jeden raz. Z tym że na parkingu pod blokiem :wink: Zgasiłem silnik i odpaliłem ponownie i problem znikł. Od prawie 2 lat nie pojawił się ponownie. Mam nadzieję że nie wróci.
By firemantom -  17 lut 2018, 12:24
 lubuskie
#262078
Podłączę się pod temat. Miałem jakiś czas spokój ale znów pojawił się problem z kontrolką EPC. Co najdziwniejsze zawsze jak jadę gdzieś w dłuższą trasę to się zaświeca i jadę z duszą na ramieniu. Generalnie zaświeciła mi się podczas jazdy na urlop. Silnik pracował bez zarzutu. Po powrocie do domu podłączyłem się pod kompa. Błąd hamulca: brake implausible signal. Skasowałem i kontrolka zgasła. Wkurza mnie to bo ze światłami stopu nie mam problemów, świecą prawidłowo. Gdzie szukać problemu Panowie??
Awatar użytkownika
By pitt52 -  17 lut 2018, 15:40
 śląskie
#262083
A światła stopu się świeciły cały czas? Poczekaj a może błąd nie wróci. Jak wróci to czujnik stopu prawdopodobnie do wymiany. Pzdr
By firemantom -  19 lut 2018, 12:32
 lubuskie
#262144
Stopy się nie świeciły, działają cały czas normalnie. Pewnie teraz będzie wszystko ok do następnego dalszego wyjazdu... Masakra:)
Awatar użytkownika
By Mettenoos -  19 lut 2018, 12:41
 pomorskie
#262145
robiłem autoscan Mk5 z podobnym problemem, choć wszystkie żarówki stop się paliły to jedna z nich powodowała błąd bo po wymianie na komplet nowych błąd się nie pojawia.

Poza tym czujnik stopu właśnie tak reaguje, że powoduje z początku błąd dość sporadycznie i po wykasowaniu nie daje oznak przez jakiś czas. Ja bym zaczął od wymiany czujnika i żarówek stop na nowe