Volkswagen Golf MK5

Pozostałe tematy związane z Golfem V /nie pasujące do powyższych/
By Spiewaczek -  06 maja 2017, 23:27
 dolnośląskie
#251542
Od czterech miesięcy mam auto z FSI pod maską :fluff:
Kupując je, nie miałem świadomości, że to jest tak problematyczny motor.
Po prostu z dnia na dzień MUSIAŁEM kupić kolejne auto, nie było czasu na zastanawianie się. I właściciel, mały przebieg - Biere :naughty:
Ale nadszedł czas, że już nie potrzebuję trzech aut i z jednym mogę się pożegnać, wybór niby prosty - sprzedać Toykę e15 z przebiegiem prawie 300kkm i zostawić Jettę mającą 82kkm....
ALE CZY NA PEWNO?
Czytając wszystkie tematy dotyczące 1.6 fsi jestem troszkę przerażony.
Auta z podobnym przebiegiem miewają ogromne problemy. To nagar, to rozrząd, to NOX, to padnięta skrzynia.
Czy naprawdę jest tak źle?
Na początku myślałem, że ktoś pewnie ma skręcone auto i płacze - ale nie, wiele jest egzemplarzy z pewnym przebiegiem, jak mój.
I tutaj nasuwa się kilka pytań :
a)Czy i od którego roku poprawiono napinacz w rozrządzie?
b)Koszt usunięcia nagaru i czy zrzucając głowicę trzeba zrzucić rozrząd?
c)Jak Wy byście postąpili? Pchać się w to fsi czy puścić to dalej?
d)Jakie przebiegi macie w swoich fsi? I przy jakich przebiegach wystąpiły u Was usterki?

Zaznaczam, że moja tylko trzy razy zaterkotała podczas odpalania, błędów brak, idzie w miarę żwawo, nie przerywa.... sam nie wiem co robić :wacko:
Awatar użytkownika
By Spiewaczek -  07 maja 2017, 12:01
 dolnośląskie
#251561
Nie płaczę tylko po prostu mam wątpliwości i pytam się osób które miały większą styczność z tym niż ja ;)
Jedno z tych aut tak czy siak sprzedaję - i zastanawiam się co będzie mniejszym złem ;)
W Toyocie mam do roboty wtryski (na szczęście Bosch a nie Denso) a Jetta chodzi jak złoto, ale chyba nie dziwi Ciebie, że człowiek po takiej lekturze dotyczącej fsi bije się z myślami.

I jeśli nie masz nic konkretnego do powiedzenia tylko twierdzisz, że "płaczę" to dziękuję za odpowiedź :)
Zadałem konkretne pytania i interesuje mnie konkretna rozmowa z osobami, które tym już jakiś czas jeżdżą.
Pozdro
Awatar użytkownika
By pitt52 -  07 maja 2017, 12:08
 śląskie
#251563
Nic się nie martw i nie czytaj za dużo bo widzę, że to Cię tylko dołuje. Obserwuję i czasami jeżdżę służbową skodą z tym silnikiem. Ma nalatane 180 tyś. i nic się nie dzieje. Moim zdaniem przy tak niskim przebiegu jaki masz teraz to tylko lać i jeździć. Każdy samochód się psuje, jeden więcej drugi mniej, ale nie wolno popadać w paranoje.
Awatar użytkownika
By A-R-T-U-R -  07 maja 2017, 12:40
 dolnośląskie
#251567
Sugerujesz aby ktos za Ciebie podjal decyzje w ktory samochod mniej umoczysz? W jednym masz do zrobienia wtryski a w tym nie wiadomo co bo dopiero kupiles ponoc z bardzo niewielkim przebiegiem (czy autentyczny, cholera wie). Decyzje musisz podjac sam i pozniej ponosic jej skutki. "Bezawaryjne" auta skonczyly sie 20 lat temu. Teraz jest masowka ktora ma starczyc na 5-10 lat max.
Tego typu pytania aby ktos doradzal sa nie na miejscu. Jednemu auto sie nie psuje bo robi nim 5tys rocznie a na zime zamyka w garazu, drugiemu sie nie psuje robiac nim 20tys rocznie i zmienia tylko olej i czesci eksploatacyjne, a kolejnego auto stoi u mechanika non stop bo ma niewielki przebieg i z czyms ma caly czas problemy. Nie patrz na innych tylko wez sprawe w swoje rece. Zawiez auto do mechanika niech oceni jego przydatnosc ale nie pros ludzi aby pisali czy auto sie popsuje czy tez nie bo maja taki wplyw na to jak na przyszloroczny snieg...

Troche offtop ale spojrz ile jest problemow z silnikami bxe i dziurawymi silnikami i co? I ludzie dalej kupuja, jezdza i ciesza sie a serwisy udaja ze o zadnych wychodzacych bokiem korbach nie slyszaly.

Kupujesz, sprawdzasz, jezdzisz i wymieniasz czesci eksploatacyjne zgodnie z zaleceniami a nie tworzysz historie usterek ktorej nie ma
By wlado78 -  12 maja 2017, 11:11
 dolnośląskie
#251783
Życzliwość niektórych forumowiczów mnie przeraża.
Koleś pisze z prosba o rade a wy go besztacie zamiast normalnie doradzic.

Ja uważam że jesli masz mozliwość sprzedac to auto jeszcze z niskim przebiegiem to sie nie zastanawiaj.

Tak to wadliwy silnik-lepiej było kupc 1,6 MPI.
Awatar użytkownika
By Mettenoos -  12 maja 2017, 11:16
 pomorskie
#251785
Mam kumpla który w życiu by go nie zamienił na MPI, jest żwawszy i troche mniej pali. Oprócz NOX kompletnie nic w nim nie robił więc z tą wadliwością byłbym ostrożny. Lepiej jezdzic sprawdzonym FSI niż ulepionym czy skręconym MPI. jak się sprawuje na razie bez zarzutu to po co sprzedawać a już na pewno nie po to aby zamienić na MPI
Awatar użytkownika
By A-R-T-U-R -  12 maja 2017, 11:29
 dolnośląskie
#251787
wlado78 pisze:Życzliwość niektórych forumowiczów mnie przeraża.
Koleś pisze z prosba o rade a wy go besztacie zamiast normalnie doradzic.

Ja uważam że jesli masz mozliwość sprzedac to auto jeszcze z niskim przebiegiem to sie nie zastanawiaj.

Tak to wadliwy silnik-lepiej było kupc 1,6 MPI.
dlaczego wadliwy?
to samo mozna powiedziec o BXE czy BLS
ludzie jezdza i sobie chwala
czytanie wszystkiego i wierzenie wszystkiemu co jest napisane w Internecie :wall:
bez urazy ale rownie dobrze mozesz zaczac sie leczyc tylko przez Internet. Naczytaja sie a pozniej powielaja opinie o tym co juz zostalo napisane.
Panie wez to sprzedaj w cholere. Mialem pojezdzilem pol roku i sprzedalem w cholere takie to awaryjne ze glowa mala. w sumie mnie sie nic nie dzialo bo sprzedalem ale tylu innym sie dzialo. :tooth:
Awatar użytkownika
By Agness -  12 maja 2017, 13:28
 kujawsko-pomorskie
#251790
Ile ludzi tyle opinii... każdy chwali póki się nie zacznie psuć. Mam FSI i nic kompletnie się nie dzieje ( póki co ) Za to MPI miałam w poprzednim aucie ( VW Polo) i nie wspominam dobrze ... droga przez mękę, ciagle problemy i wkładanie kasy:/


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Awatar użytkownika
By Agness -  12 maja 2017, 15:45
 kujawsko-pomorskie
#251799
wlado78 pisze:sprzedawaj kolego auto z takim motorem !
A Ty Kolego miałeś doświadczenie z silnikiem FSI czy tez z tych oczytanych w necie sugerujących się opiniami ??


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Awatar użytkownika
By Mettenoos -  12 maja 2017, 20:58
 pomorskie
#251808
wlado78 pisze:sprzedawaj kolego auto z takim motorem !
Merytoryczne jak diabli. Twój BSE podobno ma kiepskie gniazda zaworowe, dlatego "sprzedawaj kolego auto z takim motorem"