Volkswagen Golf MK5

Pozostałe tematy związane z Golfem V /nie pasujące do powyższych/
By lolek102 -  06 cze 2018, 15:22
 łódzkie
#265452
Cześć

Dzisiaj zauważyłem dziwną rzecz, a mianowicie podczas dojeżdżania do świateł moje auto nagle zgasło(nie zgasło z powodu nie wciśnięcia sprzęgła,gdyż zgasło od razu po jego wciśnięciu). Dzieje się tak tylko wtedy gdy na zewnątrz jest duża temperatura oraz włączona jest klimatyzacja(gdy klimatyzacja jest wyłączona wszystko jest w porządku). Nie ma różnicy czy na benzynie czy na LPG.
Ogólne po włączeniu klimatyzacji czuć że auto traci drastycznie na mocy.
Sprężarka nie wydaje żadnych dziwnych dźwięków więc chyba się jeszcze nie rozpada.Wentylator również się załącza
Błędów brak
Niedawno był robiony serwis klimy, i tu moje pytanie czy może być tak że serwisant wbił za dużo czynnika i przez to dzieją się takie cuda wianki ??
Ile ogólnie powinno być czynnika w układzie (w sensie gramów) ?
Może za mała moc silnika do klimatyzacji :P

Z góry dziękuje za odpowiedzi
Jak coś to Golf V, 1.4 ,80Km, 2008 rok
Awatar użytkownika
By Mettenoos -  06 cze 2018, 15:46
 pomorskie
#265455
lolek102 pisze:
06 cze 2018, 15:22

Ogólne po włączeniu klimatyzacji czuć że auto traci drastycznie na mocy.
Przytarta sprężarka?



serwisant wbił za dużo czynnika i przez to dzieją się takie cuda wianki ??
Nie
Ile ogólnie powinno być czynnika w układzie (w sensie gramów) ?
Chyba 525g z tego co pamiętam
By lolek102 -  06 cze 2018, 16:48
 łódzkie
#265461
Na benzynie jest podobnie, tylko że auto nie gaśnie ale obroty silnika spadają (bardzo spadają, może nawet poniżej 500) i wracają do 800 (jakby się bronił przed tym żeby nie zgasnąć, albo jakby coś odcinało na moment zapłon albo paliwa).
Ogólnie to jest loteria czy zgaśnie czy też nie , niekiedy można przejeździć cały dzień i nie zgaśnie ale jak coś go strzeli to może to zrobić na każdych światłach.
Na pewno czuć obciążenie jak się włączy klime (takie że jazda to straszna katorga,zawsze ) :cray2:
Gdy klima jest wyłączona wszystko jest w porządku, da się normalnie jeździć.

W tamtym roku wymieniane było sprzęgło na sprężarce gdyż stare się zerwało czy coś w tym stylu, i od tamtego czasu co jakiś czas się tak dzieje (oczywiście tylko latem,przy dużych temperaturach powyżej 30 na wyświetlaczu w aucie)