Volkswagen Golf MK5

Pozostałe tematy związane z Golfem V /nie pasujące do powyższych/
Awatar użytkownika
By Mettenoos -  13 paź 2018, 21:14
 pomorskie
#268735
Mam do wszystkich prośbę, aby wpisywać tutaj rok modelowy auta, pojemność i kod silnika, wersję wyposażenia (trendline, comfortline, sportline, GTI, GTD itp...) i wagę tj. masę własną podaną w dowodzie rejestracyjnym.
Temat po to, ponieważ kolega twierdzi że wersja nie ma znaczenia do wagi tylko rodzaj silnika co wg mnie jest ewidentną pomyłką, twierdzę że ma znaczenie, więc żeby rozwiać wątpliwości bądź potwierdzić jego wersję wpisujecie proszę dane.


Zacznę od swojego byłego mk5:
MY2005, 1.9 TDI BRU, trendline, waga z DR to 1424 kg
#268806
to jest ewidentny błąd urzędnika na jakimś etapie, więc twojej wagi nie mogę brać w temacie pod uwagę, widać to zresztą w zbyt dużej rozbieżności pomiędzy wartościami w polu G a polami F.1 i F.2, chyba ktoś się pomylił i powielił zapis z pola O.1

Rozporządzenie stanowi, że stosunek masy (dmc) pojazdu do masy (dmc) przyczepy z hamulcem najazdowym musi być jak 1,33:1 więc bierzemy dmc pojazdu z pozycji F1 w dowodzie rejestracyjnym, dzielimy ją przez 1,33 i otrzymujemy wynik, w twoim przypadku: 1770 kg : 1,33 = 1330 kg a Ty masz w polu O.1 wartość 1000 kg i w polu masa własna też 1000 kg. Ktoś tu nieźle w tym dowodzie namieszał

zawsze w trakcie kontroli policjant może cię skierować na wagę i porównać wagę faktyczną, porównać to z zapisem w polu G i w związku z art. 132.1.4 tj. uzasadnionego przypuszczenia, że dane dotyczące dowodu rejestracyjnego (pozwolenia czasowego) zawarte w centralnej ewidencji pojazdów nie odpowiadają stanowi faktycznemu - dokonać elektronicznego zatrzymania dowodu rejestracyjnego i skierować cię na dodatkowe badania techniczne