Volkswagen Golf MK5

Pozostałe tematy związane z Golfem V /nie pasujące do powyższych/
By Art'ek -  10 wrz 2010, 13:21
 -------
#29740
Bardzo prosze o pomoc w temacie kluczyka z pilotem tzw scyzoryk
a wiec tak swoj 2 zgubilem;/ zapodziałem;/ no zniknał ;/
i tu moje pytanie bo chce dorobic sobie 2 co potrzebuje??
znalazlem o to taki na alegro
http://allegro.onet.pl/nowy-oryginalny- ... 36684.html
swoj tez mam 3 przyciskowy i taka sama czestotliwosc
co wiecej bede musieć zrobic ??
sprawa oczywista dorobienie grotu
no i czy tylko trzeba kod imo z tego kluczyka co mam zgrac na nowy??
a co z pilotem by dzialal?? trzeba go jakos skonfigurowac??
By stepniak.p -  10 wrz 2010, 22:07
 -------
#29773
ja mam taki klucz (prawie nowy) i chce zmienić obudowę - zamienić starą na tą nową...

ale nie wiem jak rozebrać tą górną połówkę klucza (tam gdzie jest grot)

ma ktoś jakiegoś manuala albo coś podobnego ?
By stepniak.p -  11 wrz 2010, 18:43
 -------
#29801
FISHBONE89 pisze:Śrubka jest pod znaczkiem loga VW :)
tyle to też wiem.... ale co dalej....jak to rozebrać żeby tego nie połamać.... ?

mam kilka kluczy do nauki tak wiec nie jest źle....ale jeden próbowałem już otworzyć i wygląda jakby był klejony...w każdym razie rozebrałem go podważając ale nie wygląda to zbyt dobrze...
Awatar użytkownika
By kamil 8000 -  11 wrz 2010, 21:08
 -------
#29806
ja tez próbowałem zmienić obudowę miałem nówkę kluczyk rozebrałem na 2 połowy, tą cześć z grotem w moim przypadku po odkręceniu śrubki nie było problemu z rozpołowieniem, ale gdy zabrałem sie za wyjęcie "pestki " była przyklejona gdy próbowałem ją wydostać po delikatnym podważeniu pękła i rozleciała sie na kawałeczki ..... naszczepcie była to pestka z kluczka dawcy, wiec uważajcie .... z tą pestką bo jest bardzo delikatna i łatwo ją uszkodzić
By Art'ek -  13 wrz 2010, 16:47
 -------
#29891
poek pisze:Kluczyk musisz kupić o odpowiedniej częstotliwości. Dorobić grot, zaprogramować immo (nowa pestka w kluczyku będzie potrzebna) i zaprogramować pilota. Powinno działać :)
wlasnie jestem po rozmowie z doradca serwisowym vw;p i on i oni bo bylo juz przy rozmowie ich tam kilku nie sa pewni czy kluczyk o innym numerze katalogowym rozni sie ost literka bedzie dzialal z mojim samochodem;/ 434 mhz oczywiscie sie zgadza :)
poek jestes pewien ?? ze zadziala ?? mi tez wydaje sie ze powinnno zadzialac najwazniejsze by pastylka byla pusta grot do wyciecia czyli pelny no i mhz czy sie myle/?
moze ktos z was tez zgubil scyzoryk dorabial i wie??