Volkswagen Golf MK5

Pozostałe tematy związane z Golfem V /nie pasujące do powyższych/
By darkownik -  16 wrz 2010, 15:21
 świętokrzyskie
#30026
Witam,
Jeżdżę golfem 5 2005 sportline. Wie ktoś może czym konkretnie różni się to auto od innych wersji. Nie chodzi mi oczywiście o wyposażenie lecz głównie o zawieszenie, podwozie.
dzieki z góry za odpowiedź :roll: :mrgreen:
By PiotrekWGM -  16 wrz 2010, 23:58
 -------
#30081
Jest fabrycznie obniżone o 15-20mm i chyba lekko usztywnione, do tego lepsze fotele, pakiet skórzany, 2 strefowa klima, przednie lampy z ciemnymi wkładami. Co więcej nie wiem
By darkownik -  17 wrz 2010, 10:34
 świętokrzyskie
#30106
team-am pisze:Listwy i klamki w kolorze
Tak to prawda, na początku myślałem że mam pomalowane nie fabrycznie bo większość 5tek które widziałem ma listwy i klamki czarne.
Dzieki
Awatar użytkownika
By krz_p -  17 wrz 2010, 13:31
 wielkopolskie
#30118
PiotrekWGM pisze:2 strefowa klima, przednie lampy z ciemnymi wkładami
tych dwóch powyższych rzeczy nie było w serii, lampy z ciemnym wkładem były tylko w GTI
By stach47 -  16 paź 2010, 23:48
 -------
#31053
wszystko masz w kodzie wyposazenia a opis wersji powinien być na necie czym gruntownie rozni sportline od wersji basic bo każdą opcje np sportline mozna doposazyc a opcji jest ogrom.
Napewno masz mcpersony sportowe tzn amortyzator o krotszym skoku i sprezyna obnizajaca o kolorach kropek 3xczerwona i jedna ostatnia jak dobrze kojaze jest koloru brązowego do tego masz stabilizator przod i tył sztywniejszy grubszy chyba- 24mm a ori ma cos kolo 20mm roznica jest sporoa i w wymiarach i w prowadzeniu tarcze przod i tył razem z zaciskami tez jakies niestandardowe bynajmniej mi tak wyszło po kodach wyp .Jak czytałem swoją V wersji GR-GT wg briefu a jest to orginalny biały R-Line 2008r a po kodzie wersji na stronie.DE coś pisało ze GTI edition 30jahre w pewnym sensie to sie zgodze bo fabrycznie wychodzi z dodatkami GTI edycja ale też sporo ma ze zwykłego GTI i Także kilka opcji z wersji R32 np nakładki progowe lakierowane bo gti ma nakładki ale nielakierowane czyli szare chropowate niby szczegół ale roznica w cenie servisowej jest kolosalna.Według opisu artukułu w internecie moja wersja r-line tym się charakteryzuje że jest połonczeniem gti edycji r32 i niby silnik TSI miał być kompromisem miedzy r32 a gti.Poświeć chwile i dokładnie rozkoduj wyposazenie wpisane w ksiazce lub w bagazniku pod dywanem a miło można się zaskoczyc jakie gadzety mamy w golfie
By stach47 -  16 paź 2010, 23:56
 -------
#31054
krz_p pisze:
PiotrekWGM pisze:2 strefowa klima, przednie lampy z ciemnymi wkładami
tych dwóch powyższych rzeczy nie było w serii, lampy z ciemnym wkładem były tylko w GTI
czy ciemne lampy przypadkiem nie były do wersji GT-Sport?? a w GTI montowali takie lampy na rynek amerykanski i jak dobrze pamiętam to halogeny były w seri bo xenon ponoć niewystepował na USA?? tylko pytam niewymadrzam nie kłuce :D
Awatar użytkownika
By krz_p -  17 paź 2010, 8:47
 wielkopolskie
#31060
xenon był dostępny w USA, tylko od któregoś rocznika przy xenonie w USA nie było spryskiwaczy reflektorów
Awatar użytkownika
By Tyson -  17 paź 2010, 9:28
 mazowieckie
#31062
Jak kupowałem Golfa pod koniec 2008r dostępne były tylko 3 wersje wyposażenia: Trendline, ComfortLine i GT Sport.
Zatem czy GT Sport = Sportline :?:
By KriSSo -  17 paź 2010, 11:30
 zachodniopomorskie
#31067
Tysonq pisze: Zatem czy GT Sport = Sportline :?:
Nie bo sportline wygląda w zasadzie jak nasze trendline, tylko o 15 mm niższy zawias, lepsze fotele i w zasadzie tyle. A GT Sport miał już inny grill z przodu, zderzak, emblematy na kierownicy i pewnie parę innych szczegółów (oczywiście zawieszenie sportowe + sportowe fotele).
Awatar użytkownika
By Forest -  17 paź 2010, 13:25
 wielkopolskie
#31071
GT Sport w odróżnieniu od Sportline ma czarny gril, dolną lotkę jak w wersji Pirelli lub GTI 30 Edition, tylny zderzak w kolorze nadwozia i z dwoma odsłoniętymi końcówkami wydechu no i ciemne lampy przednie z wersji GTI. Ah no i oczywiście felgi 17" tylko dla wersji GT - model Siena. Wnętrze tak jak pisali poprzednicy, sportowe fotele, 3 ramienna skórzana kierownica i elementy dekoracyjne "Black Onyx" chyba tylko dla wersji GT Sport (chodzi o listwy ;) ). Niewiem czy czasem w standardzie GT Sporta nie było klimatronika i kompa MFA. Aha i jeszcze szyby tylne przeciemnione 30%, ale to wersja Sportline chyba też ma ;)
Awatar użytkownika
By krz_p -  17 paź 2010, 15:35
 wielkopolskie
#31075
ale macie wiedzę o wersjach wyposażenia :twisted:

sportline nigdy nie wygladał tak jak trendline, miał lakierowane lusterka, listwy na drzwiach i zderzakach oraz klamki
16 alu w standardzie, MFA (to mniejsze), trójramienną kierownicę w skórze, srebrne listwy w środku, tapicerka z dużo lepszego materiału
Awatar użytkownika
By Tyson -  17 paź 2010, 19:25
 mazowieckie
#31083
krz_p pisze:ale macie wiedzę o wersjach wyposażenia :twisted:

sportline nigdy nie wygladał tak jak trendline, miał lakierowane lusterka, listwy na drzwiach i zderzakach oraz klamki
16 alu w standardzie, MFA (to mniejsze), trójramienną kierownicę w skórze, srebrne listwy w środku, tapicerka z dużo lepszego materiału
mogę polemizować na ten temat...
Mam trendline i z wyposażenia które wymieniłeś mam: lakierowane listwy na drzwiach, zderzaki i klamki, MFA (to mniejsze), trójramienna kierownicę z skórze, srebrne listwy w środku. Fabrycznie miałem 16 koła, ale stalówki, a co do materiału na siedzeniach to nie mam porównania z "surowym" trendline'm, ale mam regulację wysokości na obu stołkach i regulację lędźwiową.
Zatem nie zarzucaj nam, że nie mamy wiedzy na temat wyposażenia, bo wychodzi na to, że VW zajebiście namieszał w tej kwestii i można się pogubić, tak samo jak z oznaczeniami czerwonych liter w TDI :wink:
By KriSSo -  17 paź 2010, 22:44
 zachodniopomorskie
#31091
krz_p pisze:sportline nigdy nie wygladał tak jak trendline, miał lakierowane lusterka, listwy na drzwiach i zderzakach oraz klamki
16 alu w standardzie, MFA (to mniejsze), trójramienną kierownicę w skórze, srebrne listwy w środku, tapicerka z dużo lepszego materiału
Wymieniłeś wyposażenie, które w zasadzie posiada mój trendline. W przypadku mojego auta różnica, jaką zauważyłem w stosunku do Sportline dotyczy zawieszenia i profilowania foteli.