Volkswagen Golf MK5

Pozosta┼ée tematy zwi─ůzane z Golfem V /nie pasuj─ůce do powy┼╝szych/
przez Charakterek - ┼╗├│┼étodzi├│b  -  
 mazowieckie
zby┼äo.ko pisze:Kurcze, szkoda ┼╝e nic nie by┼éo :( dodatkowe co┼Ť, to zawsze jakie┼Ť zabezpieczenie i czas z┼éodziejom ucieka, Ale dobrze powiedzie─ç, czy ka┼╝dy z nas od razu robi┼é co┼Ť jak fur─Ö kupi┼é :unsure: przewa┼╝nie chyba nie, bo cz┼éowiek sp┼éukany z kasy i my┼Ťli po┼║niej si─Ö zrobi

Ja jak kupuj─Ö auto to NIGDY za pe┼én─ů kwot─Ö, jak─ů posiadam. Po kupieniu i op┼éatach zawsze chc─Ö mie─ç 5 - 6 000 na:
AC
Jakie┼Ť zabezpieczenia antykradzie┼╝owe
Wymian─Ö rozrz─ůdu, oleju oraz filtr├│w.

Mia┼éem w swoim ┼╝ywocie kilka (na┼Ťcie) aut i zawsze tak robi┼éem. Po tym, jak pierwsze auto znikn─Ö┼éo spod bloku w dniu jego przyprowadzenia ze Szwajcarii, teraz auto jest na strze┼╝onym dop├│ki nie zostanie przerejestrowane, ubezpieczone i zabezpieczone (co najmniej 2 niezale┼╝nie dzia┼éaj─ůce systemy elektroniczny i mechaniczny). Wiem, ┼╝e to nie gwarantuje pe┼énej ochrony, bo jak z┼éodziej ma ukra┼Ť─ç, to ukradnie, ale znacznie mu to utrudni ┼╝ycie. A tam, gdzie licz─ů si─Ö sekundy odpu┼Ťci sobie takie auto i skradnie inne, podobne, ale za to bez zabezpiecze┼ä. Czy wydatek rz─Ödu 1000 z┼é na blokad─Ö skrzyni i dobrej klasy alarm (ale nie firmowy) to ma┼éo, czy du┼╝o? Oce┼äcie sami ile wart jest Wasz spok├│j noc─ů... Wiem, ┼╝e te zabezpieczenia sprawdzi┼éy si─Ö u mnie co najmniej raz. Sko┼äczy┼éo si─Ö na wyj─Öciu radia z auta i poci─Öciu sk├│ry na siedzeniach, ale auto ocala┼éo. A za radio i siedzenia dosta┼éem zwrot z AC (ko┼éo 20 000 z┼é to by┼éo samego odszkodowania to by┼é wtedy 4 letni Passat i wyjechali z nawigacj─ů MFD, kt├│ra w ASO kosztowa┼éa 14 000 i siedzenia policzyli za nie co┼Ť ko┼éo 15 000, bo sk├│ra, grzanie i pe┼éna elektryka z pami─Öci─ů). Tak wi─Öc warto zapobiega─ç - ja to wiem z w┼éasnych do┼Ťwiadcze┼ä.
Awatar u┼╝ytkownika
przez Wojti60 - Filantrop  -  
 ┼Ťl─ůskie
Przykra sprawa...szkoda golfa... chyba te┼╝ b─Öd─Ö musia┼é pomy┼Ťle─ç nad jakim┼Ť zabezpieczeniem, tym bardziej ┼╝e do tego dosz┼éo w moich okolicach, co┼Ť cz─Östo te golfy znikaj─ů :-/
przez adek - Dyskutant  -  
 ┼é├│dzkie
Wsp├│┼éczuj─Ö, szkoda autka :( Z do┼Ťwiadczenia mog─Ö tylko powiedzie─ç, ┼╝e szanse na znalezienie auta s─ů marne. Nam(rodzicom, ja to mia┼éem z 8 lat wtedy) ukradli kiedy┼Ť samoch├│d, VW Vento, spod bloku - znalaz┼éo si─Ö po miesi─ůcu, przypadkiem, rozebrane do zera. Z parkingu odebrali┼Ťmy szkielet auta i cz─Ö┼Ťci typu drzwi itd na przyczepce. Ale jednego z┼éodzieje nie pokonali - do┼Ť─ç mocnej blokady na peda┼éy zrobionej po znajomo┼Ťci - ona dalej siedzia┼éa na miejscu, nietkni─Öta :tooth:

A co do AC - niby wszystko fajnie, ale jednak dalej wyjdzie to drogo (bior─ůc pod uwag─Ö, ┼╝e MK5 ju┼╝ od 15tys ┼Ťmia┼éo mo┼╝na kupi─ç).
Awatar u┼╝ytkownika
przez Tyson - Moderator  -  
 mazowieckie
Za AC zapłaciłem teraz 774zł. Przypominam, że AC to nie tylko od kradzieży, ale także od własnego zagapienia się czy też od rzeczy niezależnych od nas.
Je┼╝eli kto┼Ť non stop wychodzi z za┼éo┼╝enia, ┼╝e drogo i nie wykupuje, to po ilu┼Ť tam latach kupuje dro┼╝szy samoch├│d i wtedy jest bardzo drogo, bo nie ma zni┼╝ek.
Awatar u┼╝ytkownika
 mazowieckie
maverick pisze:Heh,770zl to polowa wyplaty kogos kto siedzi w Bierdonce na kasie....

Id─ůc takim tokiem rozumowania, to opony kosztuj─ů ca┼é─ů wyp┼éat─Ö. Nie lepiej wykupi─ç bilet miesi─Öczny na komunikacj─Ö miejsk─ů i mie─ç ten komfort, ┼╝e jak zepsuje sie autobus to podstaw─ů drugi? :P
przez maverick - Forumowy gadu┼éa  -  
 lubelskie
No jesli juz idziemy tym tokiem,to lepiej kupic dwie pary trampk├│w w CCC i byc niezaleznym od autobusow.
Nie kazdy spi na pieniadzach,a jezdzic by sie chcialo tak jak koledzy czy sásiad.
Baaardzo dlugo nawet nie snily mi sie nowe opony,ze o ich kupowaniu nawet nie wspomne.
A wydac 5% wartosci auta na ubezpieczenie,gdzie wyegzekwowanie jakiegokolwiek odszkodowania po jego utracie tez stoi pod znakiem zapytania...
Nie kazdy spi pieniadzach. :burp:
Awatar u┼╝ytkownika
przez przemo564 - Fan Forum  -  
 ┼é├│dzkie
Tyson pisze:Za AC zap┼éaci┼éem teraz 774z┼é. Przypominam, ┼╝e AC to nie tylko od kradzie┼╝y, ale tak┼╝e od w┼éasnego zagapienia si─Ö czy te┼╝ od rzeczy niezale┼╝nych od nas.
Je┼╝eli kto┼Ť non stop wychodzi z za┼éo┼╝enia, ┼╝e drogo i nie wykupuje, to po ilu┼Ť tam latach kupuje dro┼╝szy samoch├│d i wtedy jest bardzo drogo, bo nie ma zni┼╝ek.

Tu sie nie zgodz─Ö bo obecnie jest par─Ö firm ubezpieczeniowych na rynku, kt├│re przy zawarciu z nimi umowy ubezpieczeniowej przenosz─ů zni┼╝ki z OC na AC
Awatar u┼╝ytkownika
 mazowieckie
Ma┼éo kto ┼Ťpi na pieniadzach. W moim przypadku to by┼éo 3% warto┼Ťci auta. Trzeba by┼éo kupi─ç ta┼äsze auto, a nie spina─ç si─Ö, ┼╝eby koledzy czy s─ůsiad widzia┼é? Wtedy starczy┼éo by na opony i ubezpieczenie.
Każdy orze jak może i robi jak uważa za słuszne. :thank_you:

Dodano po 1 minucie 17 sekundach:
przemo564 pisze:Tu sie nie zgodz─Ö bo obecnie jest par─Ö firm ubezpieczeniowych na rynku, kt├│re przy zawarciu z nimi umowy ubezpieczeniowej przenosz─ů zni┼╝ki z OC na AC

Zgadza si─Ö.

Dodano po 54 sekundach:
Koniec tej lu┼║nej gadki, bo zasmiecamy temat :oczko:
  • 1
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11
  • 12