Volkswagen Golf MK5

Pozostałe tematy związane z Golfem V /nie pasujące do powyższych/
Awatar użytkownika
By fali22 -  01 kwie 2007, 13:56
 -------
#3652
Bruce pisze:No prosze, coraz starsze Nokie daja do zdjec :lol:
Wnetrze idal :P
Oprócz tego DSG :wink:
Awatar użytkownika
By miszi -  01 kwie 2007, 14:01
 -------
#3655
fali22 pisze:
Bruce pisze:No prosze, coraz starsze Nokie daja do zdjec :lol:
Wnetrze idal :P
Oprócz tego DSG :wink:
To oczywi¶cie nie podlega dyskusji :wink:
Awatar użytkownika
By Bruce -  01 kwie 2007, 16:06
 mazowieckie
#3668
miszi pisze:
fali22 pisze:Oprócz tego DSG :wink:
To oczywi¶cie nie podlega dyskusji :wink:
Podlega dyskusji :lol:
Wole miec juz auto z DSG, nie katuje nogi na sprzegle etc...
No i lepiej autko smiga z DSG niz z manualem, wykazal to filmik dwoch Japonczykow, ktory zamiescil fali22 :D
DSG Rulez :P
Awatar użytkownika
By krz_p -  01 kwie 2007, 16:19
 wielkopolskie
#3670
Bruce pisze:
miszi pisze:
fali22 pisze:Oprócz tego DSG :wink:
To oczywi¶cie nie podlega dyskusji :wink:
Podlega dyskusji :lol:
Wole miec juz auto z DSG, nie katuje nogi na sprzegle etc...
No i lepiej autko smiga z DSG niz z manualem, wykazal to filmik dwoch Japonczykow, ktory zamiescil fali22 :D
DSG Rulez :P
Bruce, a zawsze ruszasz z miejsca z gazem do oporu?
bo tylko wtedy DSG jest rewelacyjne
spokojnie jad±c chc±c nagle ostro przyspieszyæ, skrzynia musi zredukowaæ o parê biegów a wtedy wydaje siê ¿e to trwa wieki

na mnie osobi¶cie wiêksze wra¿enie zrobi³o GTI bez DSG ni¿ z tym wynalazkiem, mo¿e by³oby inaczej gdybym móg³ du¿e z DSG poje¼dziæ
Awatar użytkownika
By Bruce -  01 kwie 2007, 16:34
 mazowieckie
#3673
krz_p pisze:Bruce, a zawsze ruszasz z miejsca z gazem do oporu?
bo tylko wtedy DSG jest rewelacyjne
spokojnie jad±c chc±c nagle ostro przyspieszyæ, skrzynia musi zredukowaæ o parê biegów a wtedy wydaje siê ¿e to trwa wieki

na mnie osobi¶cie wiêksze wra¿enie zrobi³o GTI bez DSG ni¿ z tym wynalazkiem, mo¿e by³oby inaczej gdybym móg³ du¿e z DSG poje¼dziæ
Wiecie, pisze tutaj o wygodzie :D
Przyspiesza od "zera" lepiej, ale tez daje rade dojsc manuala kiedy potrzeba :)
Podoba mi sie to nowatorskie rozwiazanie Vw'gena, mniej roboty.
Wiecie do tej pory zawsze bylo narzekanie na automaty, nie dorownywaly manualom.
Technologia idzie z postepem i DSG daje juz sobie rade z manualem :P
Awatar użytkownika
By miszi -  01 kwie 2007, 17:20
 -------
#3677
Bruce pisze:
krz_p pisze:Bruce, a zawsze ruszasz z miejsca z gazem do oporu?
bo tylko wtedy DSG jest rewelacyjne
spokojnie jad±c chc±c nagle ostro przyspieszyæ, skrzynia musi zredukowaæ o parê biegów a wtedy wydaje siê ¿e to trwa wieki

na mnie osobi¶cie wiêksze wra¿enie zrobi³o GTI bez DSG ni¿ z tym wynalazkiem, mo¿e by³oby inaczej gdybym móg³ du¿e z DSG poje¼dziæ
Wiecie, pisze tutaj o wygodzie :D
Przyspiesza od "zera" lepiej, ale tez daje rade dojsc manuala kiedy potrzeba :)
Podoba mi sie to nowatorskie rozwiazanie Vw'gena, mniej roboty.
Wiecie do tej pory zawsze bylo narzekanie na automaty, nie dorownywaly manualom.
Technologia idzie z postepem i DSG daje juz sobie rade z manualem :P
Ale mnie chodzi³o o to ¿e wizualnie jest gorsze od manuala a nie pod wzglêdem osi±gów :P
Awatar użytkownika
By maluszek -  01 kwie 2007, 20:38
 mazowieckie
#3698
Bruce pisze:Podoba mi sie to nowatorskie rozwiazanie Vw'gena, mniej roboty.
Wiecie do tej pory zawsze bylo narzekanie na automaty, nie dorownywaly manualom.
Technologia idzie z postepem i DSG daje juz sobie rade z manualem :P
Poczekam, a¿ bêdziesz musia³ jechaæ na serwis robiæ obs³ugê DSG :-P.
DSG to nie automat, nie ma konwertera momentu obrotowego, tylko dwa sprzêg³a. No i ma kupê ograniczeñ: tdi z dsg nie mo¿na zawirusiæ tak wysoko jak manuala, a za jaki¶ zestawik lepciejszych sprzêgie³ bêdziesz musia³ oddaæ nerkê.
By Hulaj -  01 kwie 2007, 21:11
 mazowieckie
#3700
Mam DSG wiec sie wypowiem, jest rewelacyje, nie zamienilby go nigdy na manuala. Auto jedzie jak zawirusowany manual (pod wzgledem osiagow).
Przy redukcji w dol wcale nie trwa wieki, napewno szybciej niz samemu drazkiem przemielic. Zawsze w kazdym momencie mozesz sam zrzucic bieg manetkami przy kierownicy(opcja), nawet jak jest wbity D i nie przestawiony w tryb manual.Za to do gory to czysta poezja , zmienia w mgnieniu oka, prawie niewyczowalnie, bez straty obrotow i mocy.Do tego tryb S i szalony program startowy:)

380 Nm udzwignie lajtowo. Sa tacy co laduja wiecej, ale moim zdaniem przy 380 Nm jest juz blisko 250 KM a to rozsadny max jak na FWD.

Co do obslugi tez nie widze problemu po 60 tys trzeba wymienic olej i filtr chyba az nerki to sprzedawac nie trzeba bedzie, nie dramatyzujmy.

Tak wiec same plusy, ewntualne minusy sa tak male ze przy tych z manuala ledwo je widac.zobaczymy jak bedzie dalej.

Ale z DSG jak we wszystkim , nie kazdemu musi pasowac ale napewno jest to spory postep.

Ja polecam i to bardzo, lepiej nawet z czegos zrezygnowac z wyposazenia zeby miec taka frajde jaka zapewnia DSG.
Awatar użytkownika
By maluszek -  01 kwie 2007, 22:27
 mazowieckie
#3712
Hulaj pisze:380 Nm udzwignie lajtowo. Sa tacy co laduja wiecej, ale moim zdaniem przy 380 Nm jest juz blisko 250 KM a to rozsadny max jak na FWD.

Co do obslugi tez nie widze problemu po 60 tys trzeba wymienic olej i filtr chyba az nerki to sprzedawac nie trzeba bedzie, nie dramatyzujmy.
Nerkê mia³em na my¶li za sprzêg³a które ud¼wign± wiêcej ni¿ 350Nm (wg specyfikacji). W TDI nie muszê mieæ 250KM, ¿eby mieæ 350Nm na wale.

A sama wymiana oleju i filtra to te¿ tania nie bêdzie. Nie do¶æ, ¿e trzeba skrzyniê rozgrzaæ, to jeszcze trzeba t± temperaturê monitorowaæ przy pomocy vag-coma na przyk³ad. Podobno zabiera to godzinê. Nie mam DSG, wiêc nawet mi siê czytaæ o tym nie chcia³o, ale bardzo jestem ciekaw jak to w praktyce wygl±da.

Nie je¼dzi³em jeszcze vw z dsg, ale nie omieszkam spróbowaæ przy zakupie nastêpnego samochodu. W automacie najbardziej wnerwia³o mnie opó¼nienie na konwerterze momentu obrotowego. I jak rozumiem tego zjawiska nie ma przy dsg.

Aha, jeszcze jedno - jedynka i wsteczny s± spiête na wspólnym sprzêgle i s³ysza³em, ¿e trochê czasu zabiera zebranie siê po cofaniu. Prawda to?
Awatar użytkownika
By krz_p -  02 kwie 2007, 8:45
 wielkopolskie
#3718
Hulaj pisze:Mam DSG wiec sie wypowiem, jest rewelacyje, nie zamienilby go nigdy na manuala. Auto jedzie jak zawirusowany manual (pod wzgledem osiagow).
no a¿ tak bardzo bym siê nie zapêdza³
mo¿e w przyspieszeniu do 100km/h bêdzie podobnie ale ju¿ powy¿ej 140 km/h zawirusowany manual spokojnie wci±gnie tego z DSG
poz tym mnie w DSG wnerwia³o, ¿e spokojnie jad±c np. 60km/h w³±cza³ 6 bieg i we¼ teraz przyspiesz z tej prêdko¶ci, zanim pozmienia biegi chwila mija i to nawet je¶li samemu manetkami (to ju¿ nie jest opcj±) mia³bym je pozmieniaæ
By Hulaj -  02 kwie 2007, 11:11
 mazowieckie
#3720
krz_p pisze:
Hulaj pisze:Mam DSG wiec sie wypowiem, jest rewelacyje, nie zamienilby go nigdy na manuala. Auto jedzie jak zawirusowany manual (pod wzgledem osiagow).
no a¿ tak bardzo bym siê nie zapêdza³
mo¿e w przyspieszeniu do 100km/h bêdzie podobnie ale ju¿ powy¿ej 140 km/h zawirusowany manual spokojnie wci±gnie tego z DSG
poz tym mnie w DSG wnerwia³o, ¿e spokojnie jad±c np. 60km/h w³±cza³ 6 bieg i we¼ teraz przyspiesz z tej prêdko¶ci, zanim pozmienia biegi chwila mija i to nawet je¶li samemu manetkami (to ju¿ nie jest opcj±) mia³bym je pozmieniaæ
No moze sie nie wyrazilem precyzyjnie chodzilo mi o odjazd oczywiscie do 100 km/h. W trybie D ktory jest oszczedny i jak ja go nazywam taksowkarskim biegiem nie ma sie co zcigac. jak cie to wnerwia to wbijaj S lub manuala. Opcji jest wiele nie tylko jedna.

Co do manetek, zawsze juz daja czy zawsze z kierownica wielofunkcyjna?
W³asnie przyczailem i nadal jest jako opcja za 1,8 tys.
By Yossarian -  02 kwie 2007, 11:40
 -------
#3723
manetki to ju¿ standart przy DSG bez dop³aty - 1800 trzeba dop³aciæ za kierownice wielofunkcyjn±
By Hulaj -  02 kwie 2007, 16:07
 mazowieckie
#3733
Czyli lopatki to standard ale tylko przy tej kierownicy za 1,8 zl, czyli po staremu. Troche kicha bo jak nie chcesz np radia a chcesz lopatki to trzeba bulic za ta kierownice z guziczkami do radia, a jak tak to i radio trzeba brac.
No coz taka polityka firmy..
Awatar użytkownika
By fredric -  02 kwie 2007, 16:36
 mazowieckie
#3737
powiem wam ze golfem z dsg nie jechalem ale mialem okazje pasatem 2.0tdi z dsg jechac i dla mnie rewelka prawie nieodczuwalna zmiana biegow no mnie sie podobalo wrecz bomba :) dsg rulezzz
powiem jeszcze tak cholernie zazdroszcze tym co maja dsg w swoich goferach. ale napewno nastepne autko bedzie z dsg :)
Awatar użytkownika
By fali22 -  02 kwie 2007, 16:39
 -------
#3738
Ja jeszcze nie je¿dzi³em DSG , mo¿e kiedy¶ bêde mia³ okazje sie przejechaæ.
Albo na stare lata kupie sobie DSG :wink: